Hustší vlasy tip?

3.12.19 09:16

Hustší vlasy tip?

Dobrý den, chtela bych se poradit zda nemá nékdo tip. Rada bych podpořila houstnutí vlasů a růst do délky. Od těhotenství se nebarvím a je fakt, že stříhám konečky 1-2× do roka. Mam jemné vlasy a mám jich málo a dost se mi mastí. Zároveň bych ráda koupila něco i mamince k Vánocům. Má málo vlasů, má je jemné, ale ona naopak má strašně suchou pokožku. Mamka bere nejaky pripravek z lekarny ala vlasove hnojivo.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
16920
3.12.19 10:15

Počet vlasů je daný geneticky. Pokud si zdědila jemné, řidší vlasy, tak je potřeba hledat výhody tohoto stavu, protože ti prostě háro nenaroste a je potřeba se naučit fungovat s tím co člověk má a adekvátně se o to starat.

Můžeš trochu optimalizovat stavsvých vlasů - tedy neničit je silikony a sulfáty - budou pak lépe držet objem, ale primárně potřebuješ najít střih, který ti bude slušet. A u jemných vlasů to nebývají dlouhé varianty.

Obě potřebujete pokužku hydratovat a ty ji ještě chceš nedráždit a počkat, až se obnoví přirozená mikroflora.

Pokus se co nejvíce prodlužovat interval mezi mytím hlavy - čím častěji ji zbavuješ mazu mytím, tím víc se tvoří - pokud ještě nepoužíváš, tak začni se suchým šamponem.

Zároveň pokud si je fénuješ, tak jen studeným vzduchem a se zapnutým ionizérem - horký vzduch drážní pokožku a ta pak produkuje více mazu.

A zkus to mýt třeba těmito šampony
https://www.biooo.cz/…-p-2274.html
https://www.biooo.cz/…p-14055.html
https://www.biooo.cz/…-p-9817.html

Šampon důkladně spláchni vodou, na závěr studenou a pak ještě hlavu přelij ředěným octem či citronovou šťávou - na půl litru vody tak 3 lžíce octa - chceš aby se ta kyselá voda dostala k pokožce hlavy.

Zároveň si tak jednou, ze začátku klidně dvakrát týdně dělej masku z kefíru - ideálně toho z kefírové houby. 5 lžic kefíru smíchej 1 jednou lžící ovesných vloček, nech to tak hodinu stát, pak to rozmixuj, napatlej na vlasy, zabal folií a ručníkem a nech působit alepsoň 30 minut, vlasy pak spláchni - nejdřív studenou a až teprve pak teplou a umej.

Dalšíma přípravkama jako jsou masky a kondicionéry dost šetři, zejména těma se silikonama.

Pro maminku chceš primárně přípravky na vlasy co můžou ekzematici - pomůže to zklidnit pokožku a hodně to hydratuje. S tím že i jí pomůžou kefírovo-ovesné masky, jen to tam chce ještě přidat tak 2 lžíce nějakého oleje. Klídně třeba olivového, nebo slunečnicového, nemusí to být speciální oleje na vlasy.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
12.12.19 09:05

Šampon na podporu rustu

Dobrý den, jaký doporučujete šampon?

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat