Hyperstimulační syndrom po IVF

6.3.21 21:48

Hyperstimulační syndrom po IVF

Ahoj holky, máte prosím někdo zkušenost s Hyperstimulačním syndromem po IVF a ukončení těhotenství? Jsem od včerejška v nemocnici na kapackach s vodou v plicich i v břiše. Dvakrát mi odsali z plic pres litr vody. Je to dost nepříjemné. Břicho se zlepšuje. doktor už teď mluví o ukončení těhotenství. Není to předčasné? Nevidí embryo v děloze a může to prý být mimodelozni tehot. Máte někdo podobnou zkušenost prosím. Po tom všem o to nechci přijít. :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1090
6.3.21 21:58

A kdy bylo zavedeno embryo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.3.21 22:08

@sofie1974 zavedeno bylo 20.2.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.3.21 22:10

@sofie1974 jiný doktor říká, že by to byla celkem rarita mimodelozni a HSS dohromady. Tak nevim. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2165
6.3.21 22:26

@Charlie20002 To si myslím, že jestě v děloze nemusí být vidět od 20.2…,já bych ještě počkala. Držím palce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.3.21 00:06

@Charlie20002 Ahoj, mám zkušenost s OHSS a těhotenstvím. Na transferu jsem byla 14.12., pak od 23.12. v nemocnici. Do konce roku se to jen zhoršovalo, také mi vyhrožovali asi týden potratem. Ale po 14 dnech embryo jestě vůbec v děloze vidět nebylo a hcg se mi zvyšovalo, bohužel si nepamatuju, kdy už pořádně vidět bylo, ale myslím, že tak v 5. až 6. týdnu, takže potřebuje ještě pár dní času…
Záleží, jaké máš hodnoty, krev, játra atd. Já měla plné břicho a na pravé plíci taky trochu, do toho ještě covid. A po infuzích se to začalo samo zlepšovat až po 9 dnech. Tak záleží, pokud se Ti to nezhoršuje a můžeš dýchat, asi bych se je snažila ukecat a ty plíce vydržet i když je to odsávání nepříjemné. Ono když člověk takhle trpí, tak je jasné, že chce, aby se to udrželo a byl tam ten výsledek.
Dobré je nespat vůbec vleže, spíš v polosedě i když je to dost na hovno, aby ta voda nešla zdola nahoru. A když se Ti bude špatně dýchat, radili mi, že si mám vždycky normálně sednoutna chvíli na okraj postele a pomáhalo to.
Já jsem se dost vehementně bránila i tomu odsávání, protože to je prý jen na chvíli a voda se vrátí. Chce to i jíst hodně bílkovin (i když vím, že to moc nejde). Já v té nemocnici nakonec byla 16 dní, ale dobře to dopadlo. Vaječníky mě sice bolí ještě dneska, ale už jsem ve 14. týdnu a vše je v pořádku 🙂

Držím palce palce 😊 🤞🏻 🌷 ať je z toho zdravé miminko!
P. S. Mně primářka říkala, že když je prý OHSS, tak uchycení čerstvého embrya je prý dost pravděpodobné resp. více než bez OHSS nebo z KET. A jelikož sevkládápřímo do dělohy, předpokládám, že už by pak nikam nemuselo “cestovat” 😌 👶

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.3.21 06:43

Ahoj, mám komentář mimo téma, omlouvám se. Podstupuji IVF a hrozně se bojím OHSS. Mám dlouhý protokol. Jde tomu nějak předejít, nějaká aspoň minimální prevence? Hrozně se toho bojím, že mě to potká… Záleží i na věku, postavě potíží s ovulací atd., nebo je to prostě riziko u všech?
Každopádně moc držím pěsti, ať to dobře dobře a máte krásné a zdravé miminko :*

• Citovat
  • Nahlásit
7.3.21 08:05

@Tichávoda břehymele moc děkuji za tvůj komentář! :srdce: Jsem už docela zoufalá a to jsem tu teprv 3 dny. Budu se snažit je ukecat, dokud neuvidí, kde to embryo je a budu doufat. To odsávání je hodně nepříjemné a dneska mě čeká další. Je mi zle jen na to pomyslím. Horší, že ani nevím jestli to k něčemu bude. Snad ano. :roll: děkuji!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.3.21 08:19
@Anonymní píše:
Ahoj, mám komentář mimo téma, omlouvám se. Podstupuji IVF a hrozně se bojím OHSS. Mám dlouhý protokol. Jde tomu nějak předejít, nějaká aspoň minimální prevence? Hrozně se toho bojím, že mě to potká… Záleží i na věku, postavě potíží s ovulací atd., nebo je to prostě riziko u všech?
Každopádně moc držím pěsti, ať to dobře dobře a máte krásné a zdravé miminko :*

Ahoj, myslím že je to hodně individuální. S partnerem jsme oba zdravý a i tak to 3 roky nešlo. Tohle je 1. IVF, neměla jsem ani nějak strašně moc vajíček (15), z toho 4 embrya máme ještě zmrazené a i tak mě OHSS potkal. Většinou to prý potkává ženy, které mají nad dvacet vajíček…mi řekl doktor. Já jsem ani netušila, že to může mít takové následky. Prevence je asi hodně pít a jist hodně bílkovin, co mi říkali. Tak držím palečky, ať máte hladký a klidný průběh ;) :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
105
7.3.21 08:34
@Anonymní píše:

@Charlie20002 Drzim palce at je brzy lip.
Rizikem je take vyssi AMH. Myslim nad 2,5.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2106
7.3.21 08:39
@Anonymní píše:

Prevence je hodne pit 3litry vody, magnezku k tomu a hooodne bilkovin..pri stimulaci by meli videt, jestli mas moc foliklu, v tom pripade ti nedaji ovitrel, ale neco jineho a doporuci ket.. v pripade, ze po odberu ohss bude, tak nechod na ET radsi, dpis ti ho ani nedoporuci…, ale neboj se uz dopredu :-). Preji hodne stesti :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2106
7.3.21 08:47
@Charlie20002 píše:
Ahoj holky, máte prosím někdo zkušenost s Hyperstimulačním syndromem po IVF a ukončení těhotenství? Jsem od včerejška v nemocnici na kapackach s vodou v plicich i v břiše. Dvakrát mi odsali z plic pres litr vody. Je to dost nepříjemné. Břicho se zlepšuje. doktor už teď mluví o ukončení těhotenství. Není to předčasné? Nevidí embryo v děloze a může to prý být mimodelozni tehot. Máte někdo podobnou zkušenost prosím. Po tom všem o to nechci přijít. :,(

Kdyz uz ti ten ET udelali i v takovem stavu, tak bych zkusila jeste chvili pockat..jestli to jde, jestli se tvuj stav nejak extremne nezhorsuje kvuli hcg..ale ani nevim moc, jak by chtel ukoncovat tehotenstvi, ktere nevidi i u mimodelozniho se musi najit, kde to embryo je ne? Navic u ivf je riziko asi 2% a to spis u zen, ktere mely nejak poskozene vajecniky… Preji ti hodne stesti a at si brzy v poradku :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1090
7.3.21 13:36

@Charlie20002
Tak v tomto čase bych to rozhodně nevzdávala…prý se paradoxně emryjka chytají dobře při hyperstimuláku:) Ale samozřejmě, nesmí být ohrožen Váš život. A riziko mimoděložního tak brzo bych neviděla jako problém. Držím palce:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1090
7.3.21 13:39
@Anonymní píše:

Většinou mají ženy s velkým AHM-které mají hodně oocytů. Já jím prošla hodněkrát - prevence, pít min. 3 litry denně, jíst bílkoviny-dobré jsou Nutridrinky nebo taková sušená bílkovina-nepamatuji si název, ale v CAR mi jí doporučili, neboť už viděli, že asi hyperstimulák bude. Ale nebojte:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.3.21 17:06

@Melodie91 ahoj, snažím se je zdržet. Uvidíme zítra. Každopádně ta voda v plicich tomu moc nenahrava. Dneska opět odsavali 1.5l :( dneska přišli s tím, že se to těhotenství asi i špatně vyvíjí. Hodnota HCG se měla zdvojnasobit za ty dva dny a prý vzrostla jen o pětinu. Mě přijde, že si to snad přejou. Zatím žádné dobré zprávy. Moc děkuji za podporu! :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat