Poradna na téma dluhy, exekuce a osobní bankroty
Zbyněk Vorel
@Anonymní píše:
Právě tohle mně zajímá jestli může byt nemovitost psáná jen na mně. Chcemé žádat u České spořitelny tak snad to půjde
Ano, tohle jde, není to problém. Ty budeš ručit bytem, byt bude psát na tebe, přítel bude pouze spoludlužník. Pokud byste se rozešli, nemá nárok na byt, pouze má nárok na vrácení poloviny peněz, které do hypotéky vložíte. Ale to je samozřejmě na vás, jak tohle pořešíte, já osobně bych to raději ošetřila u právníka.
Nicméně de facto o nic nejde, co se týče zbytku hypotéky. Pokud se rozejdete a přítel řekne, že to platit nebude, propadl by ti byt, takže on se bát nemusí.
Ideální je v případě rozchodu přepsat spoluúčast např. na rodiče nebo na někoho, kdo na to má plat - ale to už budeš mít třeba i ty, když bude dluh menší. Každopádně by bylo fajn pořešit to přes právníka, abyste se potom nedohadovali.
Ve čtvrtek to jdeme domluvit do české… A chceme to určitě řešit přes právníka. Ještě jednou moc děkuju ![]()
Koho zajima jak na hypoteku a kde zařidit nejnižši ůrok-napište mi…Ted si nechavam poradit i sobě od velmi dobreho specialisty na hypoteky a tak se zeptam i na ten vaš připad…Připadně Vam pošlu na nej kontakt…Ono i setina procenka v těch častkach děla hodně a proto chci slyšet nezavisly nazor specialsty, ktery to děla už leta a je osvědčenej.. ![]()