Hypotrofický plod a podezření na IUGR

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.18 17:10
Hypotrofický plod a podezření na IUGR

Ahoj maminky nebo budoucí maminky,
založila jsem tuto diskusi za tím účelem, aby mě některá z vás trochu v tom trápení povzbudila, pokud má stejnou zkušenost a vše dopadlo dobře. Jsem momentálně v 31 tt a už měsíc a půl jsem pravidelně po 14 dnech sledována utz pro menší růst plodu. Těhotenství je doslova vymodlené a neskutečně jsem se těšila, jak si budu růst bříška užívat a celkově se na miminko těšit. Místo toho zažívám permanentní stres. Momentálně naše holčička váží odhadem 1340g a dnes mi MUDR. řekl, že má podezření na IUGR. Četla jsem si o tom dost a většinou se to řeší plánovaným SC. Je doslova má noční můra, že by tak malé miminko vytáhli.
Prvotrimestrální screening dopadl ukázkově, amniocentézu jsem po rozvaze odmítla. Možná jsem udělala chybu, ale těhotenství bylo v pokročilém stádiu a beztak už by se nedalo nic dělat. Pochopitelně doufám, že je naše malá jen malá, ale zdravá, ačkoliv tělesná konstituce moje i manžela nenapovídá nic o tom, že bych měla porodit takovou žížalku. Nestále někdo komentuje, jak mám malé bříško (kamarádky, kolegyně) a že to je divný…jistě, nikomu na potkání nevyprávím, že mám malý dítě a proto nemám obr břicho, ale vždy mě to opět srazí na kolena.
Moc se bojím, co holčičce je a jak to celé dopadne. Co když nebude zdravá? :,( :,(.
Pokud je tu někdo, kdo zažil podobný příběh, prosím o napsání zkušeností, byť nebudou příliš pozitivní.
 Katka

Reakce:

Pukrle
Kecalka 221 příspěvků 24.10.18 17:43

Muj bratr se narodil jen 4 tydny pred terminem a mel pouha 2 kila, coz by odpovidalo vlastne prelomu sedmeho a osmeho mesice. Tehdy se to asi moc nesledovalo, ale kdyby ano, tak by tu diagnozu IUGR nejspis lekar stanovil. Dnes je to zdravy chlapak, vystudoval VS i pres sve poruchy uceni (chodil na nejaka cviceni k psycholozce a vlastne ho ty poruchy uceni nijak neomezuji v beznem zivote). 1340 g je jen odhad a odpovida to zhruba 30 tt a zatim je to jen podezreni. Ja vim, ze to je stresujici, ale i na beton diagnostikovany IUGR muze vest ke zdravemu miminku.

Hadumi
Extra třída :D 13514 příspěvků 24.10.18 17:52

Syn měl IUGR, vyvolávalo se 3 týdny před TP. Co průtoky? Ty syn měl velmi špatné. Vylezl ven minutu po dvanácté, první rok jsme si celkem užili, teď se jeví ok. Pokud by se nevyvolávalo, tak by s nejvyšší pravděpodobností zemřel. Takže za mě - radši sc dřív, než čekat na průser.
Jo a malinký bříško jsem měla u obou dětí a první mělo váhu normální.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >