Hysterický řev - nechce pít, i když je nejspíš hladový

95
17.6.13 17:10

Hysterický řev, nechce pít i když hlad asi má

Ahojte holky, potřebovala bych poradit s našim chlapečkem 4,5 měs. Poslední týden mám problém ho nakojit, odmítá prso, odmítá flašku, jen řve ať ho položím kamkoliv a vzteká se. Uklidní se jen když si ho dám na rameno, tak to trvá i hodinu dvě… Bříško ho nebolí, má ho měkké. od 4. měsíce jsem začala s příkrmy (dávám na oběd zeleninku a na večer kaši- to snáší všechno dobře). Odpoledne už 2. den nepije třeba od 14 hod do 19 hod a to si myslím, že při takovém počasí jako je ted, tak musí mít předce aspoň žízeň ne? A to je zvyklý pít každé 2-3 hod už jen 5-10 min. Nevíte čím by to mohlo být? Jak mu pomoct? Na zoubky to myslím ještě nevypadá… Děkuji za rady

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13124
17.6.13 17:15

Je vedro, to se nechce jíst ani dospělému člověkovi. Zkus mu nabídnout alespoň čaj na pití, když už jsi mu začala podávat příkrm. Plně kojenému dítěti bych příkrmy nedávala tak brzo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.6.13 17:26

Syn měl to samé ve 3m. nevzal si třeba 16hod. prostě to zkouší. zkus mu dat prso nebo flašku do spánku. za pár dní ho to přešlo..

• Citovat
  • Nahlásit
95
17.6.13 17:26

Já jsem s příkrmy začala po domluvě s dr. kvůli silnému refluxu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31600
17.6.13 18:34

Zřejmě ho pálí žáha, proto nechce být ve vodorovné pozici a vyžaduje svislou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
340
3.7.13 20:32

Ahoj, chtěla bych obnovit tuto diskuzi s podobným problémem, jak popisuje zakladatelka @kaczuska . Případně se zeptat, jestli na něco přišla?

Mám tříměsíční mimčo, všechno je v pořádku, je to veselé dítě, které vývojově odpovídá svému věku. Je plně kojené, od 3. týdne jsem na bezmléčné dietě, ale díky probiotickým kapkám bych řekla, že ty projevy jsou dobré. Na prdíky extra netrpí, kaká několikrát za den.
Teď abych se dostala k našemu problému. Tak během posledních 2-3 týdnů se párkrát stalo, že bez zjevného důvodu začalo hrozně plakat - tedy spíš ječet. Rozeznám různé druhy pláče, ale tohle byl jekot až zaléhaly uši 8o. Do té doby, fungovalo třeba jen pochování, když to bylo „vážnější“ tak prso. Ale v popisované situaci, to bylo prostě ječení, na které pár minut nefungovalo vůbec nic. Když se mi ho nakonec v náručí podařilo trochu zklidnit, tak se přisálo a nakojilo jsem bez problémů z obou prsou. Pak v podstatě ihned usíná.
Netuší někdo, co by to mohlo znamenat? Že třeba má hlad (blížila se cca vždy doba krmení), ale prso vlastně nechce? Že už je přetažené (vždy tomu předcházela delší doba bdělosti)? :nevim: Taky mě napadá, jestli to nesouvisí nějak s očkováním (dala jsem pouze hexu, přímou reakcí byla menší rozmrzelost), ale to si už přesně nepamatuji, jestli se to prvně stalo po- nebo už před- očkováním :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24620
3.7.13 20:40

@evelina13 My válčíme s něčím podobným a myslím, že sis odpověděla sama… :nevim: Jindra se teda nechá po nějaké době uklidnit dudlíkem, pak mu rychle seberu dudel a vrazím prso a normálně už se napije.
Dneska se po takové scéně ale u kojení pokadil, tak to ho asi bolelo břicho :nevim:
Pevné nervy přeju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
340
3.7.13 20:46

@Pipet, tohle se mi posledně taky povedlo. Asi třikrát jsem nabízela prso v různých pozicích a ani zdání, prostě jen řev. Pak jsem zkusila položit a dát dudlíka, ten zabral, tak jsem to vyměnila za prso.
Já jsem prostě vyděšená z toho ječení, to za celé tři měsíce vůbec neznám a že na to v tu chvíli prostě nic nezabírá! Až po nějaké době…
Taky to ani není ten „večerní neklid“, bylo to různě během dne (ne teda ráno a dopoledne).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
865
3.7.13 20:49

Naše malá taky plakala od dvou měsíců a bylo to tím, že se jí v bříšku míchalo natrávené a nové mléko. Vysledovala jsem, že musím dodržet 3 hodiny mezi kojením, jinak pila 3 minutky a pak hrozně moc plakala :( Třeba je to i tvůj problém :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
865
3.7.13 20:54

Teď jsem si to znovu přečetla a tobě se to děje bez kojení :oops: :oops: :oops: Tak to nevím :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
397
3.7.13 21:55

@evelina13

mám taky holčičku (3 měsíce) a od té doby co je oočkovaná (jen hexou) tak máme občas taky takové stavy… a vůbec nevím proč :nevim: předtím takhle „neječela“… možná to přikládám k tomu, že je přetažená a nemůže usnout… je mi jí líto. Přijde mi, že je z toho taková vyděšená :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Vetvickazelena
4.7.13 04:31

Tohle jsem teď objevila, zkus to tam. Něco jsem tam taky písla.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat