Infuze proti zvracení

62
30.7.19 15:41

Infuze proti zvracení

Ahoj, jsem těhotná 8+2 a včera jsem byla mým gynekologem poslána do nemocnice. Zvracela jsem po každém jídle i pití a byla jsem úplně z toho mimo. Dali mi infuzi na zklidnění žaludku ve které byl degan a strašně mi to pomohlo, dneska mě už pustili domu protože jsem po infuzi nezvracela, ale jsem doma a bolí mě neskutečně žaludek a bojím se, že to zvracení začne znovu. Byla jsem už úplně nešťastná. Zkoušela jsem vše, zazvorova lízátka, heřmánek, mléko, cocacolu, susenku předtím než vstanu z postele, snažila jsem se to rozdychat, ale nic nepomohlo a na zvracení jsem se i budila… Prosím pomozte nechci prolezet začátek těhotenství v nemocnici, máte ještě nějaké babske rady? Dekuju :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
550
30.7.19 15:50

Nech si od lékaře napsat Torecanové čípky a zaváděj je 30 min před jídlem. Třeba pomůžou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62
30.7.19 15:52

@Qadra já jsem právě někde četla že to může nějak poškodit plod, takže mám z toho celkem strach, vy jste to používala?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
598
30.7.19 15:59

Ahoj, to je mi líto, ale nejspíš budeš muset vydržet. Já byla těhotná 4× a pokaždé mi bylo příšerně špatně, v každém těhotenství déle, při prvním do pátého měsíce a při posledním až do konce, až když jsem porodila a odvezli mě na pokoj, přestalo mi být šoufl. zkoušela jsem úplně všechno, nepomohlo vůbec nic, za první měsíce jsem 7 kilo zhubla…Jen na to vzpomenu, cítím to okolo žaludku. K tomu se mi motala hlava jak po těžké opici. Celou dobu jsem skoro jen ležela. Někdy jsem na záchod lezla po čtyřech, fakt si nevymýšlím. Lízátka apod byly k smíchu, nemohla jsem se na ně ani podívat a nepomohly ničemu. Nevydržela jsem se ani dívat na televizi, ani si číst, prostě jsem zírala do prostoru…Při prvním dítěti jsem se ještě utěšovala, že zítra mi už určitě musí být líp, při dalších už jsem věděla, že si pěkně počkám.. Chce to si najít nějaký režim, v kterém se to dá přežít a dá se, musí se…A ta vidina, že to skončí. U :kytka: tebe určitě za pár dní či týdnů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
598
30.7.19 16:02

Jo, na těch čípkách je to napsané přímo v návodu, že nějaké riziko je. Já je zkusila, mně nepomohly a také jsem se bála je užívat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.7.19 16:10

@Marry01 ja prozvracela prvnich 5mesicu pri druhem tehotenstvi. Hodne jsem zhubla a, zvracela prum.20× denne, nejvic v noci. Az kdyz jsem na pohotovosti zvracela krev :roll: tak mi dali degan tablety domu a byla to uleva uzasna. Brala jsem je jen kdyz uz jsem nemela silu a potrebovala si odpocinout. Zeptej se na to. Je to to co ti davali v infuzich, ale muzes a tim fungovat doma.

• Citovat
  • Nahlásit
62
30.7.19 16:10

@zoretka mě ještě paní doktorka v nemocnici poucovala co dělat, ale přitom jsem zkoušela vše a opakovala mi jen to co už dávno vím, říkala že hubnout určitě nemůžu, že prostě musím nějak jist.. Taky jsem musela jen ležet bylo mi špatně jen když jsem měla umýt nádobí a teď mám fakt strach ze zítra se vzbudím a bude to zas ta samá pohádka… A ty lízátka jsou pěkně na prd no mě se z té sladké chuti zvedal akorát žaludek :D jenomže já bych chtěla v pohodě uklidit aspoň a ne aby mi pomáhal přítel a navíc bych šla ráda do práce ale pokud se mi to vrátí tak asi těžko… Zkusím třeba ještě ty čípky ale mám z nich nahnano :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62
30.7.19 16:13
@Anonymní píše:
@Marry01 ja prozvracela prvnich 5mesicu pri druhem tehotenstvi. Hodne jsem zhubla a, zvracela prum.20× denne, nejvic v noci. Az kdyz jsem na pohotovosti zvracela krev :roll: tak mi dali degan tablety domu a byla to uleva uzasna. Brala jsem je jen kdyz uz jsem nemela silu a potrebovala si odpocinout. Zeptej se na to. Je to to co ti davali v infuzich, ale muzes a tim fungovat doma.

Divím se že jsi to mohla v sobě udržet ten prášek… Já neudržela v sobě ani blbou kyselinu listovou, takže nevím zda by prášky byly správně pokud bych je vyzvracela.. Ale určitě asi lepší varianta než torecan…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
598
30.7.19 16:21

Já jsem byla na neschopence, vůbec bych se do práce nedohrabala. I kontroly v poradně byly noční můra-že třeba pozítří budu muset dojet k doktorce a vydržet to v čekárně…Nebyla jsem ani hubená ani tlustá, doktorka říkala, že hubnout bych neměla, ale jestli mi je ten domácí režim příjemnější, tak nemusím být v nemocnici. Z rad doktorů i známých na mě nezabralo nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62
30.7.19 16:31

@zoretka přímo vím o čem píšeš, byl to i pro mě nadlicky výkon zajít si do doktora a zpět… A co třeba kdybych šla do obchodu a začala blít? Nikdo by si neřekl že jsem těhotná, ale že jsem buď ozrala nebo zfetla… Protože v dnešní době lidé myslí hned na to že je někdo fetak či alkac když má někdo zdravotní potíže. Jenomže já si teď zrovna nemůžu dovolit nechodit do práce a proto to potrebuju nějak zvládnout…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
550
30.7.19 17:10
@Qadra píše:
Nech si od lékaře napsat Torecanové čípky a zaváděj je 30 min před jídlem. Třeba pomůžou

Ne nebrala, ale v nemocnici jsme je pacientkám normálně dávaly. Ono na začátku těhotenství bys podle příbalových letáků nemohla téměř nic.Je to ale většinou z toho důvodu, že žádná farmaceutická firma nebude dělat " pokusy" na těhotných.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62
31.7.19 06:59

@zoretka tak se mi to zase vrátilo… Já to věděla… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
598
31.7.19 20:01

Jednou to přejít musí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62
1.8.19 09:00

Tak mi pan doktor napsal torecan, degan bych prý stejně vyzvracela a torecan by mi měl pomoct a pokud ne, tak jedině nemocnice :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama