Insolvence dotaz

23
15.2.17 13:23

Insolvence dotaz

Chtela jsem se prosim zeptat, kdo mate insolvenci a dokladate kazdy pul rok prijmy.Jak to probíhá ja mam k 15 breznu dolozit prijmy insolvencnimu soudu, insolvencnimu zpravci to jim mam poslat nebo mně nekam pozvou. Dekuji za odpoved

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

141
15.2.17 13:32

Doložíte své příjmy jak ins. správci, tak soudu. Můžete poštou, nebo osobně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.2.17 13:34
@silvadd píše:
Chtela jsem se prosim zeptat, kdo mate insolvenci a dokladate kazdy pul rok prijmy.Jak to probíhá ja mam k 15 breznu dolozit prijmy insolvencnimu soudu, insolvencnimu zpravci to jim mam poslat nebo mně nekam pozvou. Dekuji za odpoved

Pošleš k soudu pod svojí spisovou značkou výpisy z účtu -staci příchozí platby nebo výplatní pásky. Já to posílám mailem výpisy z účtu a jen příjmy. Nikam tě zvát nebudou. Správce ti pošle půlroční přehled k podpisu a ty mu ho pošleš zpět. A tak to budeš dělat každého půl roku

• Nahlásit
  • Citovat
141
15.2.17 13:36

Vidíte, mě správce nic k podpisu neposílá. Dává přehled rovnou na soud. Já dokládám výplatní pásky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.2.17 14:02
@Daniela85 píše:
Vidíte, mě správce nic k podpisu neposílá. Dává přehled rovnou na soud. Já dokládám výplatní pásky

Tak nám vždy tak dva týdny předem pošle na mail přehled kolik jsme měli peněz, kolik šlo na srážky a kolik je uspokojení věřitelů a s komentářem jak to zvládáme. Máme to s manželem společně. My to vytiskne, podepíše mě a pošleme mu to a on to pak pošle na soud a k tomu ještě my sami zvlášť musíme také doložit de facto to samé tedy příjmy, takže vždy zasílám výpis z účtu kde si nastavím pouze přehled přijatých plateb a to mailem soudu zašlu.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
7.3.17 11:05

Dobrý den jak dlouho trvá vyjádření soudu od podání insolvenčního návrhu zda ho schválí či ne, nemyslím konečně rozhodnutí, ale zda je návrh přijat s povolením oddlužení či zamítnut, máme ho zveřejněn od 27.2. a zatím nic.

• Nahlásit
  • Citovat
1147
7.3.17 14:11

Zhruba jeden měsíc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.9.17 14:07

Dobrý den.
Ráda bych se zeptala proč musím během insolvence každých pul roku dokládat potvrzení o příjmu nebo výplatní pásky. Mám splátkový kalendář s určenou částkou každý měsíc.
Děkuji za informace.

• Nahlásit
  • Citovat
1147
4.9.17 16:44

Protože insolvence, resp. řešení insolvence oddlužením není žádnou půjčkou se splátkovým kalendářem! Je potřeba přečíst si zákon. Tady na to není prostor.
Zjednodušeně: Dlužník je povinen odevzdat svým věřitelům veškeré příjmy, kromě stanoveného minima. Príjmy se mění, proto je nutné je pravidelně a pravdivě dokládat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.11.17 13:07

Dobrý den mužu se pridat a na něco se poptat???Muj bratr ma pritelkyni, ta ma na sebe od roku 2014 insolvenci s tim ze ji konci az v roce 2010,bratr si ji chce vzit za zenu jak to bude dal??bude i on platit???nebo seberou mu všechno??,

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1147
1.11.17 13:33

Bude mít na krku finančně negramotnou nebo podvodnici. Jako sestra byste ho měla velmi důrazně varovat. Dostat se do insolvence není dostat chřipku!!!
Dluhy vzniklé jednomu z manželů před uzavřením manželství nejsou součástí SJM, takže jemu nikdo nic nesebere. Splácení dluhů manželky ale bude ze SJM, takže v případě rozvodu bude mít nárok na náhradu.

Příspěvek upraven 01.11.17 v 13:37

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.11.17 13:35

Dobře dekuji myslim ze ho vydora tim ze ceka druhé dite a ze ´jim neda jeho prijmeni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1147
1.11.17 13:50

Tak nedá. No a co?
Argumentem pro takové počínání je jen devítka u hlavy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.11.17 13:53

@JTom taky si myslim, zenske jsou svine fakt ze jo :) :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.5.19 17:51

insolvence - mám někde dovolání?

Dobrý večer, mám prosbičku. Jsem v insolvenci 55 měsíců a do konce oddlužení mi schází 5 měsíců. Do 2.5.2019 ins.spr. nezasílala soudu zprávy o tom, jak splácím. Až teď 5 měsíců před koncem mi zavolali s kanceláře, že je potřeba zaplatit 60.000 kč. Nechci se ničemu vyhnout, jsem ráda za pomoc a hned mě neosočujte z nasekaných dluhů, když o tom nic nevíte. Myslím Ty co místo rady, zde někteří uráží.,ale není v mých silách v insolvenci dát 60.000 kč dohromady. Jediného koho mám je dcera a ta je na mateřské..Když jsem se ptala, proč mi to nesdělila dřív, odpověď zněla, že si toho účetní všimla, až nyní a že jsem si to měla hlídat sama. Žila jsem v mylném domnění, že je vše v pořádku. Mám někde odvolání, nebo je vše má chyba??Příklad posílala jsem ins. správkyni, ukončení podnikání neudala to soudu, zasílala jsem novou adresu nezaslala na soud. Komunikace minimální. Poctivě jsem platila a nyní taková sprcha a když nezaplatím je to můj konec. Děkuji za případnou pomoc odpověď

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama