Reklama

Insolvence dotaz

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

silvadd
Povídálka 23 příspěvků 15.02.17 13:23
Insolvence dotaz

Chtela jsem se prosim zeptat, kdo mate insolvenci a dokladate kazdy pul rok prijmy.Jak to probíhá ja mam k 15 breznu dolozit prijmy insolvencnimu soudu, insolvencnimu zpravci to jim mam poslat nebo mně nekam pozvou. Dekuji za odpoved

Reklama

Reakce:

Daniela85
Kecalka 141 příspěvků 15.02.17 13:32

Doložíte své příjmy jak ins. správci, tak soudu. Můžete poštou, nebo osobně.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.02.17 13:34
@silvadd píše:
Chtela jsem se prosim zeptat, kdo mate insolvenci a dokladate kazdy pul rok prijmy.Jak to probíhá ja mam k 15 breznu dolozit prijmy insolvencnimu soudu, insolvencnimu zpravci to jim mam poslat nebo mně nekam pozvou. Dekuji za odpoved

Pošleš k soudu pod svojí spisovou značkou výpisy z účtu -staci příchozí platby nebo výplatní pásky. Já to posílám mailem výpisy z účtu a jen příjmy. Nikam tě zvát nebudou. Správce ti pošle půlroční přehled k podpisu a ty mu ho pošleš zpět. A tak to budeš dělat každého půl roku

Daniela85
Kecalka 141 příspěvků 15.02.17 13:36

Vidíte, mě správce nic k podpisu neposílá. Dává přehled rovnou na soud. Já dokládám výplatní pásky

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.02.17 14:02
@Daniela85 píše:
Vidíte, mě správce nic k podpisu neposílá. Dává přehled rovnou na soud. Já dokládám výplatní pásky

Tak nám vždy tak dva týdny předem pošle na mail přehled kolik jsme měli peněz, kolik šlo na srážky a kolik je uspokojení věřitelů a s komentářem jak to zvládáme. Máme to s manželem společně. My to vytiskne, podepíše mě a pošleme mu to a on to pak pošle na soud a k tomu ještě my sami zvlášť musíme také doložit de facto to samé tedy příjmy, takže vždy zasílám výpis z účtu kde si nastavím pouze přehled přijatých plateb a to mailem soudu zašlu.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.17 11:05

Dobrý den jak dlouho trvá vyjádření soudu od podání insolvenčního návrhu zda ho schválí či ne, nemyslím konečně rozhodnutí, ale zda je návrh přijat s povolením oddlužení či zamítnut, máme ho zveřejněn od 27.2. a zatím nic.

JTom
Zasloužilá kecalka 774 příspěvků 07.03.17 14:11

Zhruba jeden měsíc.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.17 14:07

Dobrý den.
Ráda bych se zeptala proč musím během insolvence každých pul roku dokládat potvrzení o příjmu nebo výplatní pásky. Mám splátkový kalendář s určenou částkou každý měsíc.
Děkuji za informace.

JTom
Zasloužilá kecalka 774 příspěvků 04.09.17 16:44

Protože insolvence, resp. řešení insolvence oddlužením není žádnou půjčkou se splátkovým kalendářem! Je potřeba přečíst si zákon. Tady na to není prostor.
Zjednodušeně: Dlužník je povinen odevzdat svým věřitelům veškeré příjmy, kromě stanoveného minima. Príjmy se mění, proto je nutné je pravidelně a pravdivě dokládat.

Martina 84
Nováček 8 příspěvků 01.11.17 13:07

Dobrý den mužu se pridat a na něco se poptat???Muj bratr ma pritelkyni, ta ma na sebe od roku 2014 insolvenci s tim ze ji konci az v roce 2010,bratr si ji chce vzit za zenu jak to bude dal??bude i on platit???nebo seberou mu všechno??,

JTom
Zasloužilá kecalka 774 příspěvků 01.11.17 13:33

Bude mít na krku finančně negramotnou nebo podvodnici. Jako sestra byste ho měla velmi důrazně varovat. Dostat se do insolvence není dostat chřipku!!!
Dluhy vzniklé jednomu z manželů před uzavřením manželství nejsou součástí SJM, takže jemu nikdo nic nesebere. Splácení dluhů manželky ale bude ze SJM, takže v případě rozvodu bude mít nárok na náhradu.

Příspěvek upraven 01.11.17 v 13:37

Martina 84
Nováček 8 příspěvků 01.11.17 13:35

Dobře dekuji myslim ze ho vydora tim ze ceka druhé dite a ze ´jim neda jeho prijmeni

JTom
Zasloužilá kecalka 774 příspěvků 01.11.17 13:50

Tak nedá. No a co?
Argumentem pro takové počínání je jen devítka u hlavy.

Martina 84
Nováček 8 příspěvků 01.11.17 13:53

@JTom taky si myslim, zenske jsou svine fakt ze jo :) :D

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Články z Expres.cz

Býval za andílka i hubu nevymáchanou. Proč je Zelenka další průšvihář?

Další fotbalový svéráz, další bývalý sparťan má oplétačky. Po Tomáši Řepkovi... číst dále >

Gottovi volali, že letos Slavíka nedostane. Důvod? Rakovina a Ortel

Karel Gott a Lucie Bílá tuhle zprávu jenom těžko rozdýchají. Pořadatel ankety... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma spala s Hitlerem, tvrdila krásná Romy, která by oslavila 80 let

Kdyby nezemřela ve 43 letech, oslavila by 23. září osmdesátku. V 17 letech... číst dále >

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Reklama