Kdo se může přihlásit do insolvence?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  13.03.18 15:37
Insolvence-kdo se může prihlasit

Ahoj potřebují nutné radu. Tchyně je od roku 2013 v insolvenci. Tenhle měsíc ji ukončila. Včera ji sháněl nějaký exekutor.Jak je možné, ze mimo insolvenci platí ještě nějakou půjčku. Jaké organizace ( věřitele) se mohou přihlásit do insolvence? Je nějaké omezeni? Myslím tím, zda se můžou do insolvence přihlásit i nebankovni sektory.Tato půjčka je z roku 2011.Což znamená, dva roky před onou schválenou insolvence.Jak to, ze tato pohledávka nebyla do insolvence zahrnuta.Snad jsem to napsala trošku srozumitelné. Dle toho co říkal ten exekutor, do ted řádně platila a nyní už dva měsíce neplatí celou měsíční splátku. Vůbec tomu nerozumim. Děkuji za radu

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

Venetia
Vesmírná mluvilka 32936 příspěvků 13.03.18 15:40
@Anonymní píše:
Ahoj potřebují nutné radu. Tchyně je od roku 2013 v insolvenci. Tenhle měsíc ji ukončila. Včera ji sháněl nějaký exekutor.Jak je možné, ze mimo insolvenci platí ještě nějakou půjčku. Jaké organizace ( věřitele) se mohou přihlásit do insolvence? Je nějaké omezeni? Myslím tím, zda se můžou do insolvence přihlásit i nebankovni sektory.Tato půjčka je z roku 2011.Což znamená, dva roky před onou schválenou insolvence.Jak to, ze tato pohledávka nebyla do insolvence zahrnuta.Snad jsem to napsala trošku srozumitelné. Dle toho co říkal ten exekutor, do ted řádně platila a nyní už dva měsíce neplatí celou měsíční splátku. Vůbec tomu nerozumim. Děkuji za radu

musi se nahlasit vse

Anonymní  13.03.18 15:43

Takže jediná možnost je ze ta půjčka neni na ni ale na někoho jiného. Je to tak? Protože jinak by musela byt ta pohledávka prohlášena do jeji insolvence.

Anonymní  13.03.18 15:50

Pokud ji tchyně zatajila a nezapočítala do insolvence tak je to její chyba. Insolvenční soudce nebude pátrat jestli ještě někde něco má.

Anonymní  13.03.18 15:56
@Anonymní píše:
Pokud ji tchyně zatajila a nezapočítala do insolvence tak je to její chyba. Insolvenční soudce nebude pátrat jestli ještě někde něco má.

Takže je ale možné, aby nějaká taková půjčka byla.Jde mi o to, ze mam obavu ze půjčka byla pro ni, ale je psaná na mého přítele. Který by o tom taky nevěděl. A jednalo by se tedy o podvod. Tchyně tvrdí, ze půjčka je její, me ale nejde do hlavy jak to, ze pokud je její pohledávka není v insolvenci.Ale platí ji mimo to. Vždyť pokud by to byla pravda a dle toho co tu ČTÚ, by porušila podmínky insolvence.

Venetia
Vesmírná mluvilka 32936 příspěvků 13.03.18 16:19
@Anonymní píše:
Takže jediná možnost je ze ta půjčka neni na ni ale na někoho jiného. Je to tak? Protože jinak by musela byt ta pohledávka prohlášena do jeji insolvence.

pokud ji zatajila, vystavila se riziku, ze se na to prijde a insolvenci ji zrusi

Anonymní  13.03.18 16:33

A ted když ji insolvence ukončila už by se nic nestalo? kdyby se prokázalo, ze zahájila jednoho věřitele? Vždyť i ten věřitel, porušil insolvence, ze se k ni neprihlasil

Chupita
Zasloužilá kecalka 608 příspěvků 13.03.18 16:34

Jestli je to opravdu závazek tchýně z doby před insolvencí, tak si ho měl přihlásit věřitel, i kdyby ho nakrásně tchýně v seznamu závazků neuvedla. Pokud tak neučinili a tchýně je osvobozená od placení zbytku v insolvenci nezaplacených závazků, vztahuje se toto osvobození i na ty, kteří se do insolvence nepřihlásili, leč mohli. V takovém případě nic platit nemusí.

Anonymní  13.03.18 16:34

A na víc jsem myslela, ze pokud se věřitel nepřihlásí v určité lhůtě. Pohledávka propadne.

Anonymní  13.03.18 16:36

@Chupita přesně jak jsi to napsala si myslím já. Jde mi o to, ze to vypadá na to, ze si tchyně vzala půjčku na přítele za jeho zády. A semd let to úspěšně tajila. Proto dle mého, pohledávka není v insolvence

jezz1e
Kecalka 224 příspěvků 13.03.18 16:36

Mně to tedy přijde zmatené. V insolvenci se uspokojují pohledávky věřitelů, kteří se sami přihlásí, ne těch, které dlužník uvede (i když on by je měl správně uvést všechny). Takže pokud jde o půjčku z doby před insolvencí, věřitel/exekutor se do insolvence nepřihlásili a ona oddlužení řádně splnila, mají oni smůlu a je možné, že z ní jen zkouší vyrazit peníze navíc.

Chupita
Zasloužilá kecalka 608 příspěvků 13.03.18 16:39
@Anonymní píše:
@Chupita přesně jak jsi to napsala si myslím já. Jde mi o to, ze to vypadá na to, ze si tchyně vzala půjčku na přítele za jeho zády. A semd let to úspěšně tajila. Proto dle mého, pohledávka není v insolvence

to píšu: pokud je to závazek tchýně. jestli si ho vzala na přítele, je to úvěrový podvod, pak je to sice její problém, ale i problém přítele

Anonymní  13.03.18 16:45

Aby jste pochopili veškeré souvislosti. Tchyně se od roku 2008 potýkala s dluhy. Přítel ji několikrát pomohl, ze si pro ni vzal půjčku. Splacela si ji sama.Od roku 2010 se přítel zarek, ze už si půjčku neveme. V roce 2013 tchyně vyhlásila úspěšně osobní bankrot. Včera po sedmi letech k nam přišel, exekutor ( bydlime v baráků, který je psány na přítele i s tchyni).Sháněl se po mem příteli a po tchyni.Ze jde o vysoký dluh, který neplatí. Ze je zastaveny nás barák. Okamžitě jsem volala příteli. Čekali jsme doma na tchyni. Vypacila jsem z ni, ze před sedmi lety zastavila za zády přítele barák…sfalsovala jeho podpis. Půjčka je prý její. Chtěla jsem vcera vidět, smlouvu. Prý ji nemá. A pan exekutor mi včera vice neřekl, protože s partnerem nejsme svoji. A do patka je v cizině. Takže já si myslím, ze úvěr napsala na přítele, tak jako za něj zastavila barák. A lze nám dal. Přítel je od včera neschopný. Strašně ho to sebrali. Takže musím fungovat já, ale me nikdo nic neřekne. Dnes čekáme na madam az se vrátí z prace a chci vidět smlouvu, na koho je úvěr psány. Ona stále tvrdí, ze na ni.Ale vzhledem její insolvenci a co provedla s barakem mi to nesedí.

Anonymní  13.03.18 17:01

Jde mi o to, ze dle všeho nás tahá za nos. A dělá z nás dal blbce.

jezz1e
Kecalka 224 příspěvků 13.03.18 17:02

Tak jestli šlo o zajištěnou pohledávku a věřitel po dobu oddlužení nepožádal o zpeněžení nemovitosti, tak se opravdu může domáhat zpeněžení i po skončení oddlužení a smlouva opravdu mohla být psaná na tchyni.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Feťačka Katka se objevila v nové reality show. Její vzhled opět děsí

Nejslavnější pražská narkomanka Kateřina Bradáčová (41), která se proslavila... číst dále >

Marešova exmanželka měla vážnou nehodu: Spadla na vodních lyžích!

První manželka Leoše Mareše Monika Poslušná Marešová nebude mít zrovna hezké... číst dále >

Články z Ona Dnes

Její noha s lymfedémem váží 68 kilogramů. Manžel Janice miluje

Pravá noha Janice Greenové váží neuvěřitelných 68 kilogramů. Třiapadesátiletá... číst dále >

Když hrála, radši jsem uklízela, vzpomíná maminka tenistky Novotné

Je to přesně dvacet let od chvíle, kdy klekla na wimbledonský trávník a... číst dále >

Reklama