Reklama

Kdo se může přihlásit do insolvence?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.03.18 15:37
Insolvence-kdo se může prihlasit

Ahoj potřebují nutné radu. Tchyně je od roku 2013 v insolvenci. Tenhle měsíc ji ukončila. Včera ji sháněl nějaký exekutor.Jak je možné, ze mimo insolvenci platí ještě nějakou půjčku. Jaké organizace ( věřitele) se mohou přihlásit do insolvence? Je nějaké omezeni? Myslím tím, zda se můžou do insolvence přihlásit i nebankovni sektory.Tato půjčka je z roku 2011.Což znamená, dva roky před onou schválenou insolvence.Jak to, ze tato pohledávka nebyla do insolvence zahrnuta.Snad jsem to napsala trošku srozumitelné. Dle toho co říkal ten exekutor, do ted řádně platila a nyní už dva měsíce neplatí celou měsíční splátku. Vůbec tomu nerozumim. Děkuji za radu

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:
 
Venetia
Hvězda diskuse 35039 příspěvků 13.03.18 15:40
@Anonymní píše:
Ahoj potřebují nutné radu. Tchyně je od roku 2013 v insolvenci. Tenhle měsíc ji ukončila. Včera ji sháněl nějaký exekutor.Jak je možné, ze mimo insolvenci platí ještě nějakou půjčku. Jaké organizace ( věřitele) se mohou přihlásit do insolvence? Je nějaké omezeni? Myslím tím, zda se můžou do insolvence přihlásit i nebankovni sektory.Tato půjčka je z roku 2011.Což znamená, dva roky před onou schválenou insolvence.Jak to, ze tato pohledávka nebyla do insolvence zahrnuta.Snad jsem to napsala trošku srozumitelné. Dle toho co říkal ten exekutor, do ted řádně platila a nyní už dva měsíce neplatí celou měsíční splátku. Vůbec tomu nerozumim. Děkuji za radu

musi se nahlasit vse

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.03.18 15:43

Takže jediná možnost je ze ta půjčka neni na ni ale na někoho jiného. Je to tak? Protože jinak by musela byt ta pohledávka prohlášena do jeji insolvence.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.03.18 15:50

Pokud ji tchyně zatajila a nezapočítala do insolvence tak je to její chyba. Insolvenční soudce nebude pátrat jestli ještě někde něco má.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.03.18 15:56
@Anonymní píše:
Pokud ji tchyně zatajila a nezapočítala do insolvence tak je to její chyba. Insolvenční soudce nebude pátrat jestli ještě někde něco má.

Takže je ale možné, aby nějaká taková půjčka byla.Jde mi o to, ze mam obavu ze půjčka byla pro ni, ale je psaná na mého přítele. Který by o tom taky nevěděl. A jednalo by se tedy o podvod. Tchyně tvrdí, ze půjčka je její, me ale nejde do hlavy jak to, ze pokud je její pohledávka není v insolvenci.Ale platí ji mimo to. Vždyť pokud by to byla pravda a dle toho co tu ČTÚ, by porušila podmínky insolvence.

 
Venetia
Hvězda diskuse 35039 příspěvků 13.03.18 16:19
@Anonymní píše:
Takže jediná možnost je ze ta půjčka neni na ni ale na někoho jiného. Je to tak? Protože jinak by musela byt ta pohledávka prohlášena do jeji insolvence.

pokud ji zatajila, vystavila se riziku, ze se na to prijde a insolvenci ji zrusi

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.03.18 16:33

A ted když ji insolvence ukončila už by se nic nestalo? kdyby se prokázalo, ze zahájila jednoho věřitele? Vždyť i ten věřitel, porušil insolvence, ze se k ni neprihlasil

 
Chupita
Zasloužilá kecalka 620 příspěvků 13.03.18 16:34

Jestli je to opravdu závazek tchýně z doby před insolvencí, tak si ho měl přihlásit věřitel, i kdyby ho nakrásně tchýně v seznamu závazků neuvedla. Pokud tak neučinili a tchýně je osvobozená od placení zbytku v insolvenci nezaplacených závazků, vztahuje se toto osvobození i na ty, kteří se do insolvence nepřihlásili, leč mohli. V takovém případě nic platit nemusí.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.03.18 16:34

A na víc jsem myslela, ze pokud se věřitel nepřihlásí v určité lhůtě. Pohledávka propadne.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.03.18 16:36

@Chupita přesně jak jsi to napsala si myslím já. Jde mi o to, ze to vypadá na to, ze si tchyně vzala půjčku na přítele za jeho zády. A semd let to úspěšně tajila. Proto dle mého, pohledávka není v insolvence

 
jezz1e
Kecalka 236 příspěvků 13.03.18 16:36

Mně to tedy přijde zmatené. V insolvenci se uspokojují pohledávky věřitelů, kteří se sami přihlásí, ne těch, které dlužník uvede (i když on by je měl správně uvést všechny). Takže pokud jde o půjčku z doby před insolvencí, věřitel/exekutor se do insolvence nepřihlásili a ona oddlužení řádně splnila, mají oni smůlu a je možné, že z ní jen zkouší vyrazit peníze navíc.

 
Chupita
Zasloužilá kecalka 620 příspěvků 13.03.18 16:39
@Anonymní píše:
@Chupita přesně jak jsi to napsala si myslím já. Jde mi o to, ze to vypadá na to, ze si tchyně vzala půjčku na přítele za jeho zády. A semd let to úspěšně tajila. Proto dle mého, pohledávka není v insolvence

to píšu: pokud je to závazek tchýně. jestli si ho vzala na přítele, je to úvěrový podvod, pak je to sice její problém, ale i problém přítele

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.03.18 16:45

Aby jste pochopili veškeré souvislosti. Tchyně se od roku 2008 potýkala s dluhy. Přítel ji několikrát pomohl, ze si pro ni vzal půjčku. Splacela si ji sama.Od roku 2010 se přítel zarek, ze už si půjčku neveme. V roce 2013 tchyně vyhlásila úspěšně osobní bankrot. Včera po sedmi letech k nam přišel, exekutor ( bydlime v baráků, který je psány na přítele i s tchyni).Sháněl se po mem příteli a po tchyni.Ze jde o vysoký dluh, který neplatí. Ze je zastaveny nás barák. Okamžitě jsem volala příteli. Čekali jsme doma na tchyni. Vypacila jsem z ni, ze před sedmi lety zastavila za zády přítele barák…sfalsovala jeho podpis. Půjčka je prý její. Chtěla jsem vcera vidět, smlouvu. Prý ji nemá. A pan exekutor mi včera vice neřekl, protože s partnerem nejsme svoji. A do patka je v cizině. Takže já si myslím, ze úvěr napsala na přítele, tak jako za něj zastavila barák. A lze nám dal. Přítel je od včera neschopný. Strašně ho to sebrali. Takže musím fungovat já, ale me nikdo nic neřekne. Dnes čekáme na madam az se vrátí z prace a chci vidět smlouvu, na koho je úvěr psány. Ona stále tvrdí, ze na ni.Ale vzhledem její insolvenci a co provedla s barakem mi to nesedí.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.03.18 17:01

Jde mi o to, ze dle všeho nás tahá za nos. A dělá z nás dal blbce.

 
jezz1e
Kecalka 236 příspěvků 13.03.18 17:02

Tak jestli šlo o zajištěnou pohledávku a věřitel po dobu oddlužení nepožádal o zpeněžení nemovitosti, tak se opravdu může domáhat zpeněžení i po skončení oddlužení a smlouva opravdu mohla být psaná na tchyni.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >


Reklama