Intraligamentární anestezie u zubaře

Anonymní
26.4.21 16:33

Intraligamentární anestezie u zubaře

Zdravím :kytka:

Dneska jsem narazila na novinku, kterou už za příplatek má i můj zubař, a to je intraligamentární anestezie, která se aplikuje jen k ošetřovanému zubu a neumrtví celou pusu.

Jsem téměř neošetřitelný pacient, protože po podání anestetik mi jakoby znecitliví i krk a okamžitě začínám hysterčit, že se dusím. Tahle anestezie by mohla vyřešit můj problém..

Máte s tím nějakou zkušenost? Díky moc

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
808
26.4.21 16:52

Ano, ale na nějaké zákroky mi jí zubařka nedoporučovala, netuším proč. Měla jsem jí jen asi dvakrát, pak jsem chodila tak často jednu dobu, že mi už ani klasická lokální nedělala problém :D Každopádně je to určitě příjemnější možnost, opravdu je umrtvený jen ten zub, já se poprvé hrozně bála, že to ještě nefunguje, protože necítím žádné znecitlivění a už se připravovala na bolest a nic, fungovalo :D Jednou jsem ale měla asi 3 dny zub takový zvláštně citlivý, bolestivý, prý to může dělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1361
26.4.21 21:53

Tuto anestezii podáváme v ordinaci jako standard

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.4.21 22:25

Díky holky :) @evulinda79 můžu prosím dotaz?? Ty jsi zubařka? Je tato anestezie dostatečná i na hluboké kazy, kanálkování a trhání? Četla jsem rozporuplné články… a ještě bych se chtěla zeptat, není tahle anestezie o dost více bolestivá, když se vlastně jehlou musí vjet mezi zub a dáseň??

• Citovat
  • Nahlásit
1939
26.4.21 22:38
@Anonymní píše:
Díky holky :) @evulinda79 můžu prosím dotaz?? Ty jsi zubařka? Je tato anestezie dostatečná i na hluboké kazy, kanálkování a trhání? Četla jsem rozporuplné články… a ještě bych se chtěla zeptat, není tahle anestezie o dost více bolestivá, když se vlastně jehlou musí vjet mezi zub a dáseň??

Mne konkretne nefungovala ani na obycejne vrtani. Citila jsem vsechno, zlata obyc injekce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1361
26.4.21 23:46
@Anonymní píše:

asi jde o to jak ji lékař umí píchnout, my ji používáme na vše, nikdo si nestěžuje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat