Poradna zdravého obouvání
Ing. Eva Žáková
Ahojky,chci se zeptat v jakých botkách chodí Vaši prckové doma. Kupovali se zimní botky,tak nevím zda ještě investovat do kvalitních sandálků vlastně jen na doma…
Doma nosí moje děti bačkůrky,myslím že je to zbytečná investice ![]()
taky máme bačkory,max. kdyby mi zbyli použitelné sandály z léta.A nebo by měl malý špatné nožičky ![]()
Na doma bačkorky, popř. bez, u syna, i kdybych se počtverečkovala jsem to ani kvalitníma sandálkama nevytrhla a má ploché nohy
Podle mě, pokud je dispozice, ani kvalitní boty to nespasí ![]()
Příspěvek upraven 27.09.11 v 22:17
davam tlusty fusekle
me by vadilo chodit cely dny v botech…rada necham nozky odpocinout
ale teda je fakt ze doma jsme minimalne…
Příspěvek upraven 27.09.11 v 22:16
Na doma bude mít v tomto věku měkké kožené capáčky. Jsem toho názoru, že doma si má noha odpočinout a ne se zavírat do kotníčkových bot (i když kvalitních).
Pokud má zdravé nožky, tak stačí bačkůrky, já teď musela koupit zdravotní sandálky a kluk v nich chodí jak robot
a starší(17) na něj volá „utíkej Foreste utíkej“
dopolko i odpolko mu je na hoďku sundávám ať si ta nožička odpočne.
nosíme bačkorky.. kotníčkové.. teď teda máme koupené nízké - už do školky ale zabíháme je doma.. ![]()
Ano, chodí doma v kožených sandálkách. A až z nich vyroste, pořídím další. Ortopedi se shodují, že bačkůrky nebrat a neobutá noha nepatří na tvrdou podlahu. Kvalitní boty nepovažuju za zbytečnost ani u sebe, natož u dítěte, kterému se teprve vyvíjí. Tam, kde je tlustý koberec, nosí ponožky s protiskluzem.
Hodaka píše:
a kluk v nich chodí jak robota starší(17) na něj volá „utíkej Foreste utíkej“
umim si predstavit, skvelej for, takhle jsem se dlouho nezasmala
A k dotazu - nas chodi v ponozkach, nejak mi boty doma odmita (sandaly jsem na nej vubec nedostala, ani v lete na ven zatim, backurky nosil jen ty uplne prvni, dalsi uz lezi ve skrini), nechapu, vsichni chodime doma v necem obuty, jen on ne.
My to třeba přes léto nějak neřeším zda chodíí v bačkorách nebo bos,ale v zimě vyžaduji aby nosil bačkory.Máme docela zimu od nohou ![]()
Háta_x píše:
Ano, chodí doma v kožených sandálkách. A až z nich vyroste, pořídím další. Ortopedi se shodují, že bačkůrky nebrat a neobutá noha nepatří na tvrdou podlahu. Kvalitní boty nepovažuju za zbytečnost ani u sebe, natož u dítěte, kterému se teprve vyvíjí. Tam, kde je tlustý koberec, nosí ponožky s protiskluzem.
tak tohle říká moje dětská mudr, a já nevěděla když teď všude píšou že mají chodit bosky.A je fakt že dřív jsem dodržovala co mi řekla a starší mají nohy v pořádku a prcek podle nové metody, má nožky špatný ![]()
nakukovatelka píše:Hodaka píše:
a kluk v nich chodí jak robota starší(17) na něj volá „utíkej Foreste utíkej“
A k dotazu - nas chodi v ponozkach, nejak mi boty doma odmita (sandaly jsem na nej vubec nedostala, ani v lete na ven zatim, backurky nosil jen ty uplne prvni, dalsi uz lezi ve skrini), nechapu, vsichni chodime doma v necem obuty, jen on ne.
![]()
![]()
umim si predstavit, skvelej for, takhle jsem se dlouho nezasmala
Já se tu směju jak magor
![]()
A k dotazu, ano měla na doma kvalitní zdravotní sandálky - tak pět minut a já je pak hodinu hledala, kam je ta malá potvůrka zahrabala (pod postel, krabice s hračkama…?
) ale vždy min. za pětikilo! ![]()
No právě každej říká že obyč bačkůrky jsou špatné a bosky taky ne,tak už nevím ![]()
verenika píše:
My to třeba přes léto nějak neřeším zda chodíí v bačkorách nebo bos,ale v zimě vyžaduji aby nosil bačkory.Máme docela zimu od nohou
Ja muzu vyzadovat co chci, on si je proste za minutu sunda a hotovo - v lepsim pripade. V horsim pripade jeci hned a ani se nenecha obout. Bohuzel to s nim takhle funguje - pul roku neco nesnasi a pak ze dne na den je po problemu ![]()