Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
@MonikaFo Tak upřímně nějaké zmiňování a volání o schvalování pojišťovnou je akorát zbytečné stresovaní. Normálně pokud ti je do 40, je to tvoje 1-3.ivf a platíš zdravotní pojištění, což v ČR musí odvádět všichni, tak to klinice pojišťovna normálně proplatí a vůbec to s tebou nemusí řešit. Nemusí se nijak čekat na schvalování, ale některá centra tohle divadlo zbytečně prožívají. Ano oni musí podat žádost, aby ty peníze dostali a ty to musíš podepsat, ale jinak to mají v rámci pár dnů odklepnutý. Takže pokud nekecáš o věku a počtu ivf tak často stačí papíry podepsat pár dnů před novým cyklem a hned 1-2.dc začít stimulovat. Ale možná některým centrům ten proces trvá no, já zatim ani v jednom na žádné schválení čekat nemusela.
@MonikaFo Některá centra to mají jako balíček, někdo to má zvlášť, ale schválně jsem to rozepsala ať máte představu, někdy v těch cenících jsou jen zkratky 2 písmen a kdo začíná tak moc neví co si pod tím představit. ![]()
Zdravím, mohu se k Vám přidat?
Mám za sebou OPU
Odebráno 18 vajíček
14 zralých oocytů
12 oplodněno
Do 3 dne 11
A do 5 dne 1
![]()
Vůbec tomu nerozumím, každopádně jsem v šoku a probrečela jsem potok slz
![]()
Je možné že i to 5 denní odejde?
Já podle doktora mám mít odložený transfer kvůli hodně odebraných vajíček kvůli Hyperstimulacnimu syndromu ![]()
Ale bojím se že to ta 5 denní taky vzdá ![]()
Prý mi embryolog bude volat ještě zítra.. má některá zkušenosti, nebo je tu některá co mi může poradit?
děkuji za každou odpověď ![]()
@Perlis to mě moc mrzí
moc dobře vím jak se cítíš. Já měla v prvním ivf 12 folikulů a do 5.dne vydrželo jen 1 a to se nechytilo. Podruhé jsem nereagovala vůbec to mě složilo na několik měsíců. A teď mám za sebou 3.ivf kde nám z 11 přežili 3. Ze 2 byli biochemické a to poslední mám teď u sebe.
Věř tomu jednomu embryjku
pořád je šance, že to bude to pravé a zavrtá se, protože je to bojovník a dotáhl to do toho 5.dne. Ale také je samozřejmě šance, že se nechytí. Protože tak velký úbytek po 3.dni vývoje může naznačovat špatnou kvalitu vajíček nebo jinou chybu ve vývoji. Říká se, že do 3.dne vývoje je to o spermiích a po 3.hlavně kvalitou vajíčka. A právě mnoho embryek zaniká až po tom 3.dni, ale jsou to právě ta, která by zanikla i v děloze, jen takhle sis ušetřila mnoho měsíců nevydařených transferů. Budu ti moc držet palce ať je to bojovník a hezky se u tebe zavrtá ![]()
jinak k transferu můžu doporučit akupunkturu, jestli tvá klinika nabízí, dělá se těsně před a po transferu. Pokaždé když jsem na ni šla se aspoň zavrtali, předtím několik let ani náznak.
@Ardilera děkuji Ti, za sílu
taky mi běží myšlenky že to vzdá i to 5 denní je možnost že odejde jako ostatní? Hlavou mi běží už všelijaké myšlenky
Jinak mám za sebou také 3 ivf
Po 1 ivf bylo odebraných 20 vajíček
Ale jen 1 oplodněno partner špatné spermie (malo-pohyblive, některé i mrtvé
to se uchytilo ale přestalo vyvíjet měla jsem nízké Hcg biochemické pak sem začala krvácet
2. Ivf 35 odebráno 18 oplodněno do 5 dne vydrželo 5 ale nedopadlo to, biochemické a nebo jsem začala krvácet ještě dřív než jsem si měla dělat test
Zbylé 2 embryjka jsem nechala zlikvidovat a rozhodly jsme se pro dárce
Proto právě se divím že zůstala 1
Embryolog, říkal že jsou varianty dvě že jestli jsem byla nemocná a nebo mi nesedly stimulačni léky.. tak nemocná jsem nebyla jsem dost opatrná a nastydlá bych do toho určitě nesla raději bych si počkala takže vůbec nevím co s tím
snad to ta 1 vydrží do zítřka
A dá se zamrazit
Jelikož, mám mít odložený transfer doktor se bojí abych neměla hyperstimulacni syndrom. Ale určitě se zeptám na to akupunkturu
My v Caru máme asistovaný hatchin a embryoglue.. pro lepší zachycení a uhnízdění.
@Perlis ahoj, neporadim, ale budu drzet palce at to to jedno zvladne! Takze ted budete mrazit a pujdes dalsi cyklus na KET?
Me ceka OPU v sobotu nebo v pondeli, tak jsem napnuta k prasknuti
@kopre_tina535 Pokud to ten jediný hrdina zvládne
tak ano, bude se mrazit a další cyklus mě čeká KET.
Holky, moje psychika už slábne ![]()
Je to už 3 roky a stále nic
Vím, že jsou tu i páry co se snaží déle
Ale rozhodly jsme se pro dárce z důvodu že já jsem podle doktorů a všech výsledků zdravá. Partner má zdrcující spermiogram a zdeformované spermie
(Řečeno, od pani doktorky kde jsme byli na spermiogramu)
Takže jsem po pravdě čekala výsledek lepší aspoň těch 5 do 5 teho dne
![]()
Jinak tobě držím pěstičky ať Opu dopadne dobře ať máš přijatelný počet a velikost oocytů ![]()
Ať se do nejvíce oplodní
Ať se ti uhnízdí kde má a ať se má ještě do mrazit aby byl sourozenec ![]()
Příspěvek upraven 19.02.25 v 17:47
@Perlis ty jo, tak to jsou fakt veliké úbytky na to kolik máš vajíček. Vzhledem k tomu, že to dopadlo podobně i s dárcem, a většina skončila až po tom 3.dni tak bych přemýšlela zda není chyba u tebe. Máte hotovou genetiku, imunologii, štítnou žlázu apod? můžeš zkusit doplňky na zvýšení kvality vajíček podle knihy It starts with the Egg. Plus teda za mě hodně pomohla ta akupunktura s TČM ( chodila jsem několik měsíců před 3.ivf a pak vždy na transfer).
To jestli se zahnízdí a udrží bohužel dopředu nezjistíš, ale dala bych mu šanci
nezkoušeli jste u těch předchozích pgt-a? Když je taková ztráta tak bych na něm asi trvala
aby se zjistilo jestli není problém v chromozomálním vývoji.
Je to opravdu těžké, každým dalším pokusem to snáším hůř a hůř.
@Ardilera
Genetiku, v našem Caru prý doporučuji a posílají tam až po třetím nezdařeném ivf
Takže mě tam neposlaly
Já beru letrox
A na imunologii jsem byla mám zvýšené nk buňky proti spermiím a na to beru prednison
Jinak nic jiného mi nenašli.
Zítra když mi řekne embryolog dáli bůh
Že to 1 embryo je v pořádku a může se zamrazit tak si mám říct o pgt-a
Jo a ještě jsem byla na hysteroskopii tam taky vše ok ![]()
A to pgt-a
Asi se to dělá než to zamrazi že
Zítra to bude 6 denní
Jestli počítám dobře
Byla jsem na opu v pátek
A v sobotu mi volali kolik jich je oplodněných to bylo 12
Další den bylo pondělí a řekli že 11
Takže sobota, neděle, pondělí, úterý středa
Dnes pátý den ![]()
Snad se to půjde dát poslat na to pgt-a to určitě i něco stojí že? Nevíš cca kolik? Prosimtě?
Příspěvek upraven 19.02.25 v 17:56
@Perlis za mě ket určitě lepší a klidně až ob cyklus. Já mívám ten hned po stimulaci úplně rozházený. 2× ovu až 23.dc, přitom teď jsem si po posledním ketu dala pauzu a ovu normálně 14dc. Je to fakt nálož hormonů a někdy tělu trvá se tím popasovat.
Já už se snažím 5let, měli jsme velkou pauzu mezi 2. a 3.ivf., potřebovala jsem na chvíli klid a v mezičase zkoušela iui, akupunkturu, hormonální jógu a gynekofyzioterapii a mám pocit, že to ivf pak bylo mnohem lepší i když zatím taky nepřineslo vytoužený výsledek. Ale teď mám zase naději a lovím duchy ![]()
@Ardilera to i Já si dala pauzu
Je to dost náročné a jak říkám psychika to je opravdu peklo
![]()
A ty čekáš na testování? Nebo? Promiň, jestli si mi to už psala jsem myšlenkama úplně jinde a ještě zhroucená tak promiň za opakování.
@Perlis asi bych ráno zavolala do car před zmražením jestli by to pgt-a doporučili než ho strčí do mrazáku. Je možné, že pokud je slabší tak ho nebudou chtít narušovat.
Já jsem pgt měla mít u prvního ivf, ale nakonec tím, že bylo jedno, tak jsme to riskli a testovat ho nenechali.
Záleží kolik ti je, nad 35 to hradí pojišťovna, pokud jsi mladší tak záleží na klinice, některé dokáží doložit i u mladších důvod k testování na pojišťovnu. Jinak se platí, ale teď nevím kolik, nemáte na webu ceník?
@Perlis píše: Více
V pohodě, chápu to, je to náročné tímto procházet. Ano byla jsem na Ketu teď v pátek 14.2., zatím je brzy, ale začíná se něco rýsovat. Ještě nejásám, protože je brzy a v předchozích 2 na podzim jsem měla pomalu sílící duchy 5-10dpt a 14. už sněhobílo. Tak teď netrpělivě čekám jestli se tohle udrží. Po 5 letech by to byl opravdu zázrak 🙏
@Ardilera Teď jsem se dívala a o ceně genetiky tam nic není jsou tam ceny čistě jen ohledně Ivf cyklů atd.. ![]()
Ale tuším že to nebude moc levná záležitost každopádně pokud to půjde tak jim to navrhnu a raději si to necháme provést
A jinak mi je méně než 35 ![]()
A pokud si tam ráno zavolám a řeknou že i to jediné embryjko odešlo tak mě opravdu trefí ![]()
Je to můj třetí cyklus
Pojišťovna hradí 4 ale v jednom jsem si nechala zavést dvě embryjka
Takže pojišťovna hradí jen 3 a tohle byl můj třetí.
Ještě mě napadla inseminace
A nebo jiná klinika? Ale tam se asi nevystavují ty 4 pokusy když sem je jakoby využila už v jiném Caru
Myslim už se vším možným ![]()
@Ardilera ani jsem nemusela rozklinkout a přiblížit, jde to vidět
a já věřím a držím pěstičky že bude čárka sílit
a vám se splní sen
..
Mě už by se také mohl splnit ![]()
@Perlis cenově si myslím, že to pgt. a je kolem 10tis. a vám nedělali ani genetiku u vás obou před ivf? Nás teda stála asi 15tis. protože jsme nechali dělat rozšířenou snad na 100 nemocí + ten základní karyotyp. Fascinuje mě jak mají na vše čas, že genetika až po 3 nevydařených ivf
a co když pak najdou něco, co se dalo vyléčit/obejít už u toho prvního ivf. Mě třeba nechtěli udělat imunologii a musela jsem si ji vydupat po tom 2. nevydařeném ivf. Kdyby se tohle nechytlo tak bych vyměnila kliniku a nechala udělat všechna dostupná vyšetření.
Ty 4 pokusy se počítají na tvoje rodné číslo, takže je jedno na kolika klinikách. To je hrozná škoda, že jste takto přišli o ten 4. pokus. Já jsem teď za něj hrozně ráda, protože ten 2. kde jsem nedošla ani k opu se nám taky započítal bohužel, takže taky máme zbytečně o ivf míň
Zkus si zavolat na pojišťovnu jestli bys na něj přeci jen neměla nárok.
Jinak taky jsem pod 35 ![]()