IUI má cenu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Werushe87
Kecalka 261 příspěvků 15.03.18 17:29
IUI má cenu?

Zdravím dámy, maminky a snazilky. Jsem po druhé inseminaci. Mám za sebou operaci kdy mi vzali vejcovod. Po operaci už mám druhy cyklus folikuly na straně vejcovodu. Je tu někdo kdo po inseminaci otehotnel, donosil a porodil? Nemám inseminaci úplně zadarmo. Tak si říkám má to cenu?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Barinec
Kecalka 246 příspěvků 15.03.18 17:35

Ano, ma cenu. Mam syna po IUI a dceru z IVF a podstatny rozdil. Nejen financni, IVF je narocnejsi na cas, vetsi zatez pro telo, pichani hormonu a hyperstimulacni syndrom neni sranda. Myslim, ze vyzkouset se ma ta jednodussi cesta. Pokud IUI doporucuje lekar, smele do toho.

Werushe87
Kecalka 261 příspěvků 15.03.18 17:39

@Barinec to víte ze Jo. Platí to ze každý rok hradí šest IUI pojišťovna nebo celkové za život?

MartinaCV
Kelišová 6123 příspěvků 15.03.18 17:52

Rozhodnutí, zda věnovat čas IUI závisí na mnoha faktorech: váš věk, partnerův spermiogram, AMH, FSH… je toho spoustu.

Werushe87
Kecalka 261 příspěvků 15.03.18 17:56

@MartinaCV můžete mi říct co jsou ty zkratky? :)

pedigka
Ukecaná baba ;) 1522 příspěvků 15.03.18 18:03

@Werushe87
Kolik te stoji inseminace? Proc to nejde na poj.?
Ty sama se radeji rovnou priklanis k ivf?

Werushe87
Kecalka 261 příspěvků 15.03.18 18:07

@pedigka ne nepriklanim. Už tak je to pro mě zahul. V mem ivf centru mi platí polovinu za IUI ale ivf je tam daleko levnější než v tom co jsem byla predtim.

Peczka
Extra třída :D 13148 příspěvků 15.03.18 18:09

Ja bych to dal zkousela. Chlap ma dobre spermio, ja vyssi FSH a nizsi AMH a doktor doporucil IUI, ze IVF je zbytecna zatez a nemame tak hrozne vysledky. Ja mam teda za sebou jen 1 pokus, takze zkusenost s uspesnosti napsat nemuzu. Pak byly svatky a v lednu si zlomila nohu, takze snazeni pres CAR odlozeno.
Dost jsem tu procitala diskuze a dosla k nazoru, ze se zadarilo na 2-3.pokus, tak i vam se urcitr zadari.
Pokud jsem to dobre pochopila narok je 6× za rok, ale nechci kecat. Ja to jeste moc nezjistovala.

Werushe87
Kecalka 261 příspěvků 15.03.18 18:10

@Peczka co je fsh a amh???

ugluk
Hvězda diskuse 41403 příspěvků 15.03.18 18:11

Šestkrát za rok. Ona to pojišťovna platí celé, ale některá centra si k tomu přidávají různé doplatky. Úspěšnost je čistě statisticky kolem 15 procent na cyklus.

ugluk
Hvězda diskuse 41403 příspěvků 15.03.18 18:12

FSH a AMH jsou hormony, které předpokládám doktoři kontrolují, než začnou s jakoukoliv léčbou. Pokud by byly hodnoty hodně špatné, tlačil by čas a bylo by na místě zvážit rovnou IVF, ale tohle mají všecko říct doktoři.

Peczka
Extra třída :D 13148 příspěvků 15.03.18 18:17

@Werushe87 Hormon FSH je hormon hypofyzy, ktery se podili na tvorbe a uzravani vajicek. Vysetruje se v krvi zhruba 2 nebo 3 den menstruace. Zvysena hladina ukazuje, ze se neco ve vajecnicich deje.Kdyz je hladina trvale zvysena u mlade zeny tak to zn.ze doslo k predcasnemu selhani vajecniku a k nevytvareni zadnych vajicek
AMHJedná se o hormon, který produkují folikuly ve vaječnících. Podle hodnoty koncentrace AMH v krvi u žen lze odhadnout tzv. ovariální rezervu, tedy množství vajíček ve vaječníků a „biologický věk“ vaječníků.

Peczka
Extra třída :D 13148 příspěvků 15.03.18 18:20

@Werushe87 zkopirovala jsem to z netu :D a oni ti nedelali hormonalni profil? Mně pak vysledky vysvetlovali. Moje gyndarka teda strasila s predcasnym starnutim vajecniku, ale v car mi rekli, ze hodnoty nemam tak hrozne. Ja mela FSH 11 a AMH 1,2.

Werushe87
Kecalka 261 příspěvků 15.03.18 18:21

@Peczka hormonální profil mám v pořádku a tento mesic měl manžel luxusní spermio. Jen se třeba bojim ze moje prostředí zabijí jeho sperma. Nevím. Jako uvidíme. Pokud to půjde doporučuji nám IUI. Je mi třicet ještě par měsíců.

Werushe87
Kecalka 261 příspěvků 15.03.18 18:26

@Peczka vysvětlili mi ze něco mám lehce vyšší s něco lehce nižší ale ze tohle problém není. U mě byl problém v nepruchodnosti vejcovodu. Pravý mi vzali a levý opravili a profoukli. Sanci na otěhotnění spontánně mi dali 75%

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Galerie plná vězňů: 12 slavných celebrit, které skončily za mřížemi

Ne všechny celebrity se chovají jako andílci. Některé hvězdy občas řádí tak... číst dále >

Brněnská hvězdička Nela Slováková: Údajně bohatého přítele Martina pustila k vodě

Vítězka reality show Hotel Paradise Nela Slováková (28) je zase volná! Vztah... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Módě ve Varech vládla romantika, velké brýle a pohodlné tenisky

Móda návštěvníků karlovarského filmového festivalu se v posledních letech... číst dále >

Když hrála, radši jsem uklízela, vzpomíná maminka tenistky Novotné

Je to přesně dvacet let od chvíle, kdy klekla na wimbledonský trávník a... číst dále >

Reklama