IVF s PGS ve 42-43 letech

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  04.05.18 20:02
IVF s PGS ve 42-43 letech

Dotaz je jasný. Absolvovala jste některá IVF v centru, které dělá kvalitně PGS, ve věku nad 40 let a měla jste po PGS ještě i v tomto věku třeba 42 let geneticky zdravé embryo? Váhám, zda do toho jít. Máme jedno zdravé dítě, které je z IVF když mi bylo 40 a chtěli bychom ještě druhé dítě.

Reklama

Reakce:

Anonymní  04.05.18 22:15

Absolvovala ve 41 letech, drive jsem ze zdravotnich duvodu nemohla. Z peti oplodnenych vajicek se do pateho dne dovyvijelo jedno, geneticky v poradku. Transfer dopadl dobre, jsem v patem mesici a doufam, ze vse zdarne dotahneme do konce. Takze: jde to :palec:

Anonymní  04.05.18 22:38

Tak to je super, ale preci jen jsi byla jeste o kousek mladsi. :) Muzu se zeptat, v jakem centru jsi to podstupovala? Embryo tedy bylo na PGS? Take jsem s tim zacala pozde kvuli zdr. duvodum.

Anonymní  05.05.18 14:13
@Anonymní píše:
Absolvovala ve 41 letech, drive jsem ze zdravotnich duvodu nemohla. Z peti oplodnenych vajicek se do pateho dne dovyvijelo jedno, geneticky v poradku. Transfer dopadl dobre, jsem v patem mesici a doufam, ze vse zdarne dotahneme do konce. Takze: jde to :palec:

Muzu se zeptat, co vse se vysetrovalo a jak probihala schuzka s genetikem nebo kdo urcuje, co vse se vysetri? A jak dlouho cely proces od prvni schuzky do transferu trva? Me je 39 a zvazuji, ale bojim se, moc bych si dalsi dite prala. Dekuji moc a omlouvam se za anonym. Nikomu jsem to nerekla, manzel se zdraha, boji se take. Pokud se ti chce jit do podrobnosti, budu rada.

Anonymní  05.05.18 17:33
@Anonymní píše:
Tak to je super, ale preci jen jsi byla jeste o kousek mladsi. :) Muzu se zeptat, v jakem centru jsi to podstupovala? Embryo tedy bylo na PGS? Take jsem s tim zacala pozde kvuli zdr. duvodum.

Bydlim v zahranici, ceska centra bohuzel neznam.. ale myslim, ze postupy i vysetreni jsou vsude stejna. Bez problemu jsem snasela stimulaci, nejvetsi problem byly injekce :D. Mnoho zen, ktere jsem potkavala v cekarne, byly v nasem veku, nebyla jsem tam za zadneho exota :lol:. Tady se to vysetreni jmenuje chromosomal screening. Proste zjistovali veskere mozne chromozomalni vady.
:mavam:

Anonymní  05.05.18 17:46
@Anonymní píše:
Muzu se zeptat, co vse se vysetrovalo a jak probihala schuzka s genetikem nebo kdo urcuje, co vse se vysetri? A jak dlouho cely proces od prvni schuzky do transferu trva? Me je 39 a zvazuji, ale bojim se, moc bych si dalsi dite prala. Dekuji moc a omlouvam se za anonym. Nikomu jsem to nerekla, manzel se zdraha, boji se take. Pokud se ti chce jit do podrobnosti, budu rada.

Ahoj, jelikoz uz jedno dite po IVF s PGS mam, jsem v tom celkem zbehla. Absolvovala jsem to v Gennetu na Letne, ktere je na tohle asi TOP pracoviste, je to i geneticke pracoviste. Objednas se na konzultaci a pak te s partnerem odeslou na genetickou konzutaci o patro vys ke genetikum, ta trva asi hodinu, je to pohovor a odber krve. Zeny nad 35 let maji v Gennetu genetiku embryi zdarma na pojistovnu, i kdyz uz nemaji narok na uhradu IVF jako takoveho. Genetika embryi stojo normalne 50 tisic Kc, takze je to uspora velka. Pote projdes beznym vysetrenim u sveho lekare v Gennetu, krev, moc, imunologie, to same partner. Podivej se do diskuze Gennet Praha, ktera je zavedena a uspesna. Jestli po diteti touzis, nevahej se objednat, protoze jen dva mesice trvaji vysledky z genetiky paru. To je nejdelsi cekani. Co jsem ale slysela, je mozne, ze ma ted Gennet stop stav, je k nim naval, hlavne k jedne lekarce - MUDr. Jarosove, ta je nejlepsi. Zkus se v diskuzi Gennet Praha poptat holek. Jinak pokud podstoupis v Gennetu IVF, to trva pak uz jen cca 14 dni a budete mit mezi embryi geneticky zdrave, tak tehotenstvi je temer jiste. Gennet zavadi jen tato zdrava embrya a zenu na transfer poctive pripravi. Pokud jsi z Moravy, pak je doporucovano centrum Helios nebo MUDr. Machac v Olomouci.

Anonymní  05.05.18 17:56
@Anonymní píše:
Muzu se zeptat, co vse se vysetrovalo a jak probihala schuzka s genetikem nebo kdo urcuje, co vse se vysetri? A jak dlouho cely proces od prvni schuzky do transferu trva? Me je 39 a zvazuji, ale bojim se, moc bych si dalsi dite prala. Dekuji moc a omlouvam se za anonym. Nikomu jsem to nerekla, manzel se zdraha, boji se take. Pokud se ti chce jit do podrobnosti, budu rada.

Doufam, ze odpovidam dobre, moc nevim, jak to tady funguje :D
Vysetrovaly se veskere mozne chromozomalni vady. Vzhledem k veku (a taky cene - jsme samoplatci, centrum potrebuje vydelat), nam to nabidli hned pri odberu vajicek. Souhlasili jsme, nechteli jsme zbytecne zavadet vadne embryo a pak treba prochazet potratem.. Paty den jsme meli jedno jedine a bylo v poradku. Genetika jsem vubec nevidela, nebylo treba, vse mi vysvetlila moje doktorka. Hned nasledujici mesic po odberu vajicek, s dalsim cyklem, jsem zacla s dalsi hormonalni podporou pro transfer. Kazdopadne embryo bylo zmrazene, vy sami si pak muzete vybrat, kdy byste chteli zavadet.
Jinak od prvni navstevy do transferu, u nas uteklo par mesicu, kvuli rodinnym zalezitostem jsme to museli trosku odlozit. Po kompletnim rozboru krve a spermiogramu se muze zacit se stimulaci, pokud je vsechno v poradku, tak vlastne hned nasledujici mesic.
Taky jsme meli strach a mam dodnes, s kazdym pichnutim v brise. Ale jsem moc rada, ze jsme to jeste zkusili a vyslo to.. :mavam:

Anonymní  05.05.18 18:04

Tak v Gennetu maji tohle chromozomalni vysetreni embryi na pojistovnu u zen nad 35 let nebo u mladsich, ktere maji za sebou potraty. V jinem centru po nas za to chteli 50 tisic. Nastesti jsme pak narazili na Gennet a podstoupili to tam. Na vysledky genetiky embryi se ceka 2 - 3 tydny a pokud je nejake v poradku, trasnferuje se po dohode s tou zenou, samozrejme se na transfer pripravi.

Anonymní  05.05.18 18:47

Muzeme nejak probrat casovy plan? Chapu, ze kazdy to ma jinak, ale tak aspon priblizne. Jedna se o Prahu. Objednani 2m, vysetreni rodicu 2m, odber a vysetreni vajicek/embrya to jsem cetla na stranka h mesic. Tak to bych byla tehotna koncem roku…
Anonym 39 z 14:13

Anonymní  05.05.18 19:09
@Anonymní píše:
Muzeme nejak probrat casovy plan? Chapu, ze kazdy to ma jinak, ale tak aspon priblizne. Jedna se o Prahu. Objednani 2m, vysetreni rodicu 2m, odber a vysetreni vajicek/embrya to jsem cetla na stranka h mesic. Tak to bych byla tehotna koncem roku…

U nas, (anonym ze zahranici), to tak dlouho netrvalo. V rijnu konzultace a vysetreni (opetovne, byli jsme tam uz pul roku predtim a pak museli nechtene z rodinnych duvodu prerusit), v listopadu jsem zacala s injekcema, v prosinci priprava na transfer, na zacatku ledna transfer.. se vsim vsudy tri mesice.

Anonymní  05.05.18 20:06
@Anonymní píše:

Tak v první řadě jde o to, vybrat si kvalitní centrum a ty jsou v ČR 3 (jedno Čechy, dvě Morava). Protože jinde tě připraví o spoustu čekací doby tím, že ti nenabídnou podstatné výkony a vyšetření a výsledek bude rychle provedené IVF a žádné dítě. Až si o tom trochu něco přečteš, dozvíš se, že pro celý proces je rozhodující, zda centrum umí mezi embryi najít geneticky zdravé (a v tom jsou mezi nimi sakra rozdíly, někde tvrdí, že dělají PGS a přitom odebírají jednu buňku třídennímu embryu a ještě si vyinkasují desetisíce), jak umí embrya mrazit, jak kvalitní mají laboratoř na kultivaci embryí, jestli umí kultivovat do 6 dne a právě, jestli ti udělají VŠECHNA vstupní vyšetření. Trošku si počti, ať víš, kolik holek kde všude možně podstoupily IVF a ani neví, co to je reprodukční imunologie a že se zádrhel našel nakonec tam. Práce kvapná, málo platná. Bez genetiky páru nedosáhneš na genetiku embryí, protože genetici dávají impuls pojišťovně, aby genetiku embryí uhradila. Jestli ti jde ale jen o to, něco někde zkusit, tak hodně štěstí.
Moje doporučení, Gennet Letná, pokud ještě nemají ten stop stav, zeptej se holek v jejich diskuzi, je tam i jedna holka, co umí ledasco zařídit. Poprosit sestry při objednání, aby zavolaly, kdyby někdo vypadl, což se stává tím, jak holky těhotní, v Gennetu je to často. A než budou výsledky z genetiky páru, tak si oběhat zbylá vyšetření. Pak, když je k dispozici zdravé embryo, je to už docela hračka.

Anonymní  05.05.18 20:18
@Anonymní píše:
Tak v první řadě jde o to, vybrat si kvalitní centrum a ty jsou v ČR 3 (jedno Čechy, dvě Morava). Protože jinde tě připraví o spoustu čekací doby tím, že ti nenabídnou podstatné výkony a vyšetření a výsledek bude rychle provedené IVF a žádné dítě. Až si o tom trochu něco přečteš, dozvíš se, že pro celý proces je rozhodující, zda centrum umí mezi embryi najít geneticky zdravé (a v tom jsou mezi nimi sakra rozdíly, někde tvrdí, že dělají PGS a přitom odebírají jednu buňku třídennímu embryu a ještě si vyinkasují desetisíce), jak umí embrya mrazit, jak kvalitní mají laboratoř na kultivaci embryí, jestli umí kultivovat do 6 dne a právě, jestli ti udělají VŠECHNA vstupní vyšetření. Trošku si počti, ať víš, kolik holek kde všude možně podstoupily IVF a ani neví, co to je reprodukční imunologie a že se zádrhel našel nakonec tam. Práce kvapná, málo platná. Bez genetiky páru nedosáhneš na genetiku embryí, protože genetici dávají impuls pojišťovně, aby genetiku embryí uhradila. Jestli ti jde ale jen o to, něco někde zkusit, tak hodně štěstí.
Moje doporučení, Gennet Letná, pokud ještě nemají ten stop stav, zeptej se holek v jejich diskuzi, je tam i jedna holka, co umí ledasco zařídit. Poprosit sestry při objednání, aby zavolaly, kdyby někdo vypadl, což se stává tím, jak holky těhotní, v Gennetu je to často. A než budou výsledky z genetiky páru, tak si oběhat zbylá vyšetření. Pak, když je k dispozici zdravé embryo, je to už docela hračka.

Tak to jsi me moc nepotesila, jestli je stop stav. Ja nema problem s otehotnenim, potrebuji geneticky vysetrene embryo. Pamatujes si nick te holky, co umi ledasco zaridit, diskuzi je zde hafo o tisici strankach, byla by to mravenci prace, jestli bych ji vubec nasla.

kytkalenka
Kecalka 438 příspěvků 05.05.18 20:48

Normalne do Gennetu zavolejte, daji vas pripadne na cekaci listinu, reknete ze vam je jedno ke komu a klidne pak po prvni konzultaci prejdete k jinemi lekari. Ty prvni vysetreni s vami udelaji i ty co nemaji tolik zkusenosti. Jinak diskuze je Gennet Praha. Ja tam chodila dlouho a je mi stejne zahadou jak to objednavaji, protoze casto jsem tam byla v cekarne sama a kdyz uz tam jste tak neni problem mit termin behem par dni.

Anonymní  05.05.18 21:26
@Anonymní píše:
Tak to jsi me moc nepotesila, jestli je stop stav. Ja nema problem s otehotnenim, potrebuji geneticky vysetrene embryo. Pamatujes si nick te holky, co umi ledasco zaridit, diskuzi je zde hafo o tisici strankach, byla by to mravenci prace, jestli bych ji vubec nasla.

https://www.emimino.cz/…kovani/2134/

Je to ta Martina.

Anonymní  05.05.18 21:27
@Anonymní píše:
https://www.emimino.cz/…kovani/2134/Je to ta Martina.

Diky.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak to jen dělal? Vědci popsali Jacksonův trik s popíráním gravitace

Vzpomínáte si na tanec Michaela Jacksona v klipu Smooth Criminal? Král popu v... číst dále >

Je Janečkova manželka taky sestra? Lidé se smějí jeho milence za nový projekt

Lilia Khousnoutdinová se mediálně proslavila nejvíc tím, že se provalil její... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trendy půjdou stranou, svatební róba Meghan musí respektovat tradice

Jak budou vypadat? To je otázka, kterou si kladou miliony lidí na světě v... číst dále >

Profesor Špičák: Čechy ničí vražedná kombinace obezity, alkoholu a kouření

Češi patří v chorobách trávícího ústrojí ke světové špičce. „Podílí se na tom... číst dále >

Reklama