Jak čistit odsávačku na mléko?

43
8.9.05 09:49

Jak čistit odsávačku na mléko?

Ahojky,
měla bych takový dotázek ohledně správněho čištění. Mám novou odsávačku AVENT (mechanickou) a stává se mi, že i když ji minimalně jednou denně, ale spiš po každém použití vyvařím (použivám tak max. 3×denně) tak se někdy v lahvičce na dně vytvoří malinká černá plíseň.
Jak by se tedy měla čistit? Jarem a vypláchnout ? Nebo jak ji čistíte vy? V návodu se to z obrázků nedá nastudovat a tím jarem, no nevim nevim.

Diky za radu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1016
8.9.05 09:56

Ahoj!
Já mám odsávačku Medela Harmony a tam v návodu doporučují po každém použití umýt v teplé vodě (může být i s přídavkem saponátu) a min. jedenkrát za 24h vyvařit.
Dělám to tak a je to OK.
Petta

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
152
8.9.05 10:25

Ahoj Beruko,

mám taky tu odsávačku a čistím podle návodu, který je k ní přiložený - vždycky po použití vymyju /kartáčkem/ v mýdlové vodě, potom důkladně opláchnu a vyvařuju 10minut. Pak nechám rozloženou úplně uschnout, teprve pak skládám zase dohromady. Zatím nebyl problém.

Viťka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
980
8.9.05 11:14

Já mám taky Aventku a jednou za den celou rozeberu, umeju kartáčkem v jarový vodě, oplachnu a hodím do sterilizátoru. Je to všechno v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1180
8.9.05 13:41

Ahoj, mám AVENTku, vždycky ji po použití rozeberu, vymeju horkou vodou (z vodovodu) a dám vysterilizovat v parním sterilizátou do mikrovlnky. Dříve jsem odsávala po každém krmení, teď už jen jednou denně, ale vždy jsem ji po každém použití vyčistila. Jednou za 2 dny ji vyčistím také jarem. Stejně to dělám s láhvemi.
Dříve jsem vyvářela ve vodě, ale máme pěkně tvrdou vodu a na odsávačce a lahvích se dělal bílý povlak. Také to bylo časově náročnější, na sterilizátor do mikrovlnky si nemůžu stěžovat, zvlášť když krmíme UM a máme 6 krmení denně, tak je spotřeba lahví. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
8.9.05 15:53

Odsávačku od Aventu jsem používala. Po každém použití jsem ji umyla teplou vodou i jarem a pak ještě opláchla. Jednou za den jsem hodila do sterilizátoru. Nenechávala jsem oschnout, ale osušila plenou. Za prvé jsem ji používala často a nestíhala schnout a když byla jen vlhká, špatně byla utěsněná a nefungovala jak měla a za druhé se mi stávalo to, co tobě, pokud nebyla osušená a vynechala jsem odsávání. Zkrátka myslím, že po umytí a event. sterilizaci (ať již vvyvaření nebo v mikrovlnce) je nejlepší ji ihned osušit. Zas tolik částí to není a práci to nezabere. A nejlepší je ta plena. Dodneška po každém umytí plenou ihned otírám i všechny lahve a hubičky - vše od Aventu. Odsávačka je už teda dobrého půlroku uklizená:) Ty hubičky maj membránu, která když se neosuší, má taky sklony k tomu černání.
Tolik moje zkušenost.
Gabča a Barča, 49týdnů

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
553
8.9.05 17:54

Ahoj!
Savo!!! Na plíseň - což to začernalé je - a na usazeniny od čaje pomáhá savo.
Stačí jej přilít do kyblíku s vodou (na 5 litrů jedno víčko) a nechat louhovat přes noc. Pak důkladně vypláchnout pod tekoucí vodou a ještě převařit - s citronkou - ta zabraňuje usazování vodního kamene na lahvičkách.
Závity lahví i u odsávačky, plochy za membránou, je potřeba čistit vatovou tyčinkou, protože běžné opláchnutí nestačí.
To platí i pro dudlíky, ve kterých se občas také něco u:,–(í a pro lahvičky s brčky je potřeba použít drátek se smotkem vaty. Jinak to prostě vyčistit nejde:-)

Mia

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama