jak dlouho bolí rostoucí zoubek?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Erin
Kecalka 308 příspěvků 15.04.09 07:53
jak dlouho bolí rostoucí zoubek?

Ahoj, zajímalo by mě, jak dlouho asi bolí takový zoubek, než se vyklube a kdy bolí nejvíc. Když je ještě pod dásní a tlačí se nahoru, a ještě v podstatě není vidět? A stoličky jsou asi ještě horší… Malému ještě není ani rok a už má 11 zubů, z toho 3 stoličky. V podstatě mi příde, že si snad od bolesti neodpočine, že ho pořád nějaký ten rostoucí zoubek bolí. Už ani nestačím sledovat, který to zrovna může být a který už můžu považovat za úplně vyklubaný. U 2 stoliček mu koukají špičky, ale než vyrostou celý, tak to si ještě asi užijem…

Reakce:
Martasaja
Ukecaná baba ;) 2138 příspěvků 15.04.09 09:31

Ahoj, no já myslím, že je to nejvíc bolí právě když je těsně pod dásní, jak už je kousek venku, je to lepší. A jak dlouho to trvá je hodně různé, zuby chvíli rostou, pak zas je chvíli klid, pak začnou znova…
My máme teda zatím jen dva a o těch jsem skoro ani nevěděla, že mu rostou, jen tak dva dny byl mírně ukňučenější a najednou zub venku! Ale možná další už tak hladce nevyrostou. Taky myslím, že stoličky jsou nejhorší, je tam větší plocha, která se musí prořezat… :roll:
Vy už jste za polovinou, to máte dobrý, nás to všechno ještě čeká… :wink:

Gabinka
Kelišová 6545 příspěvků 15.04.09 09:37

tak tak - dokud se neprořízne, bolí je to. Jak se jen maličko prořízne, je to už OK. Nám daly dost zabrat horní jedničky a dvojky u starší (tam jsem vysledovala 3 krušné týdny) a pak stoličky (odnesla aftama a zánětem dásní). Starší měla na roce asi 12 zubů cca?

Mladší jich má stále jen 6 a ač mi mudra slibuje, že jí rostou stoličky (už asi dva měsíce), stále nic (no dolní jedničky taky říkala od 6m a vylezly na 9m)

boruuvka
Stálice 53 příspěvků 23.01.13 19:52

Nevíte co je účinné na to když se právě ten zoubek prořezává a bolí to? Mastička?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Kletba od matky vyšla! Alena z Pošty pro tebe prodává Nový Prostor a je na ubytovně

Byl to bezpochyby ten nejpopulárnější a nejemotivnější díl pořadu Pošta pro... číst dále >

Fanoušci se bijí za Arichtevu: Tomicová nemá ve finále co dělat!

Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Na vlastní kůži to... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo.... číst dále >

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >