Jak dlouho jste vydržely bojkot kojeni?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
28.6.22 09:25

Jak dlouho jste vydržely bojkot kojeni?

Ahoj, uz týden máme bojkot kojeni. Malá se sice prisaje ale po 2 minutach kojeni usne ani pri buzení nechce tahat. Na váze pak zjistím, že si vytáhne 30ml. Trva to vice jak hodinu. Kdyz ji dam pryc probudi se a place hlady. Kdyz ji dam znovu na prso okamzite usina a nic si neda. Mleka mam dost. Odsavam. Ale odsavam taky hodinu. Prsa mám nalita. 2 laktacni nepomohli. Doktor s oxytocinem nepomohl. Detsky doktor na ni nevidi nic spatneho. Vsichni radi dokrmovat UM. Buzeni u kojeni nepomaha. nemel jste to někdo? 3× jsme nevydrzeli a dali ji z lahve kalmy a to si dá ochotne i 100ml. strikame ji i do klobouku, ktere musim mit, nic jineho uz nechce, to si taky dá. Ale tahat nebude. Ubira na vaze i tri dny, kdyz ji necháme jen z prsa a zrovna v tech vedrech. Blbe je, ze pak člověk jen koji, da ji do postylky, hodinu tam chyta amok hlady ale já musím odsat a tahle kolem dokola. Uz nevíme co dělat, jsme vazne zoufali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1174
28.6.22 09:35

Odkud byly LP? Protože dobrá laktační ti řekne, že ji máš nechat spát na prsu, mlíko se spouští ve vlnách a když bude mít během spánku prso v pusince, bude pít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5670
28.6.22 09:37

Tak ji místo hodinového odsavani nech hodinu u toho prsa :nevim: ona se nabaží a časem ji to zase přestane bavit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.6.22 09:41

Pres hodinu u prsa je, takže ji tam mám nechat 2 hodiny, ona u toho jen spí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.6.22 09:43

Nechápu takže ji mám mít na prsu 24 hodin denně? Taky jsme uz leželi 2 hodiny s prsem v puse a výsledek nula. Spala. Jídlo v sobě žádné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1050
28.6.22 09:45

Zkousela jsi zmenu polohy pri kojeni? Syn nechtel vecer pred spanim pit klasicky, desne se u toho vztekal a chodil spat hladovy. Kdyz jsem si ale lehla na bok a on se napil taky v leze na boku, nebyl problem.

Ve vasem pripade bych zkusila mozna trochu stimuloval prso a do pusinky ji nastriknout, ale lepe poradit neumim, nemam zkusenost s neprospivanim.

Kdyz ji u toho prsa nechas spat, tak to nefunguje? Nenapije se?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.6.22 09:50

Popohy jsme zkouseli střídat a nic je to stejné. I jsme zkouseli předem odsavacku a naopak asi ještě horší. Sprcha předem, masáž předem.
V noci nechce pit vůbec ani těch 30ml. Když u prsu spi tak jen spí, nic nedělá.

Příspěvek upraven 28.06.22 v 09:51

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2145
28.6.22 09:51

Dala jsem tři týdny s dítětem č. 1, které nemělo vyvinutý sací reflex. Vždycky to byl pokus o nakojení (30-45 minut), dokrm lžičkou (odsátého MM), odstříkat, dojít si na záchod, napít, najíst a znovu další kolo. S č. 2 to bylo o něco jednodušší - vyloženě hladovku držela jen v porodnici a potom si ještě doma vzala do hlavy, že nebude pít z levého prsa. Ale teda po několika návštěvách porodní asistentky to vzdala a byla ochotná pít aspoň přes klobouček. Nevím, jak probíhalo laktační poradenství u vás, ale u nás ta PA byla opakovaně, asi dva dny chodila na každé krmení z toho nepopulárního prsa.
V práci mám kolegyni, jejíž dítě se taky odmítalo kojit, pilo jen z lahve, ale teda dostávalo jen odstříkané MM. I to je možná cesta.
Chápu, že to je strašně stresující. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5670
28.6.22 09:58
@Zuzajda1Cmuntovna píše:
Nechápu takže ji mám mít na prsu 24 hodin denně? Taky jsme uz leželi 2 hodiny s prsem v puse a výsledek nula. Spala. Jídlo v sobě žádné.

A kolik ji vlastně je? Jako jestli ti i ubývá na váze, jak jsem teď četla a predtim prehlidla, tak bych normálně už dávala i to um, bud rada, ze ho vůbec je ochotna pít (řešila jsem nedávno moje batole, co mi fakt skoro Nepilo) a vybodla se na to odsavani :lol: ať ještě není dehydratovana. Prso si muže zuzlat mezi tím a třeba dostane chuť více tahat nebo taky ne. Ale já nejsem moc dobrý odsavac, neumím to a nesnáším to. Kdyby mi dite nechtělo pít, nastoupila by flaška a prso bych nabízela dále a snažila se to kombinovat. Třeba bych si pustila nějaký film, dala prso, nechala ji tam, jak dlouho by mě bavilo, predtim bych si ještě připravila a nechala hřát v ohřívači tu flašku, a až bych uznala, že už tam byla dost dlouho a že už mě to štve, dala bych rovnou to připravené um. A třeba by se na to kojení ještě takhle chytla, ale třeba taky ne :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.6.22 10:10

Ma 6 tydnu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1174
28.6.22 10:16

Přidej se na fb do skupiny Kojení snadno laktační poradenství a napiš tam. Je tam spoustu LP a poradí i takhle přes fb.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2665
28.6.22 10:20

Nepřijde mi to jako bojkot kojení, spiš, že se jí od tebe blbě tahá nebo má špatný sací reflex nebo je na to slabá. Kolik váží?
Nechala bych ji na prsu, se prospí, nabere sílu a napije se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2832
28.6.22 10:21

Měla jsem to u prvního dítěte. Syn měl novorozeneckou žloutenku.
Když měl prso v puse párkrát potáhl a spal. Když jsem mu prso vzala, řval a měl hlad. Budila jsem ho, lechtala jsem ho, osvěžovala, za jedno kojení 3× do sprchy, aby se probral. Nic. Za hodinu a půl kojení vypil 10ml. Pak jsem ještě tak hodinu odsávala, abych ho nemusela dokrmovat UM.
Dvě laktační nepomohly, jiné polohy nepomohly, dětská nepomohla, kloboučky nepomohly… Odsávala jsem, dokrmovala jsem. Bylo to peklo. Vydržela jsem to dva týdny. Pak se kvůli dalšímu stresu ztratilo mlíko a můj problém byl vyřešen za mě. Přechod na láhev UM byla neskutečná úleva.
Druhé dítě jsem pak kojila naprosto bez problémů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2832
28.6.22 10:24

A ještě fakt pozor: Protože čím míň se nakojí, tím míň bude mít sil na další kojení. Pak se rozjíždí začarovaný kruh, kdy to dítě už je pak dehydrované, slabé a moc mu spadne cukr v krvi a skončíte na kapačkách v nemocnici.
Opravdu si hlídejte, aby pila. Odstříkané mlíko, UM, to je jedno, ale aby se fakt najedla/napila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.6.22 10:46

@LilyJane moc vam dekuju, jste jedina kdo tohle presne zna. Kazdy ma ten bojkot jiny ale vy jste na tom byla stejne. Otevrelo mi to oci. Ono uz nam to i nici vztahy v rodine. A nikdo nechce videt svoje dite hladove a stale uplakane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat