Jak dlouho vydrží spermie čekat na vajíčko?

Napsat příspěvek
Velikost písma:
Anonymní
23.8.13 14:02

Z vlastní zkušenosti..3dny (a je to kluk)

  • Citovat
  • Upravit
4065
23.8.13 14:12

Tři dny, to je ještě velká šance, že vydrží :palec: Držím palce!

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1000
23.8.13 14:22
@Syringa píše: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Záleží i na kvalitě hlenu, v dostatečném množství kvalitního hlenu vydrží déle :pankac:.

Děkuju za uznání :lol: :lol: :lol:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
18223
23.8.13 14:47

Četla jsem, že v období ovulace- kdy má žena plodný hlen a příznivé prostředí, můžou spermie vydržet i 5 dní :nevim: :palec:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
14637
23.8.13 15:10

Studie z roku 1997 uvádí, že průměrně spermie zvládnou 1.4 dny, 5% vydrží více než 4.4 dny a 1% spermií přežije i 6.8 dní.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5454
23.8.13 15:43

Vydrží, spermie X jsou rychlejší, od začátku víc makaj, ale zase se unaví a nedomakaj tam, kam mají… chlapi… :mrgreen: zatímco Y dává tempa přiměřenou rychlostí, takže třeba bude holčička :mrgreen: :palec:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5454
23.8.13 15:50

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: lepší popis mě v tu chvíli nenapadnul :lol: i když myslím, že by se to dalo srovnat :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
14637
23.8.13 17:42

@misule89 Nepleteš si X a Y? :think:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6257
23.8.13 20:47

2 až tři dny..ale ten třetí opravdu jsou vytrvalci ty dva dny jsou tak akorád :)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.8.14 13:49

Ahojky. myslíte že spermie vydrželi?

sex ve středu ráno 5h, ve čtvrtek 11.30h píchnut pregnyl a ovulace v pátek dopoledne 9.30h. další sex až v pátek odpoledne. myslíte, že mohli vydržet i ty středeční?

  • Citovat
  • Upravit
14637
9.8.14 14:06
@Anonymní píše:
Ahojky. myslíte že spermie vydrželi?sex ve středu ráno 5h, ve čtvrtek 11.30h píchnut pregnyl a ovulace v pátek dopoledne 9.30h. další sex až v pátek odpoledne. myslíte, že mohli vydržet i ty středeční?

Teoreticky, ale záleží to na tolika okolnostech, jako je tvé vnitřní prostření a kvalita spermatu, že si to myslet sice můžeme, ale realita může být diametrálně odlišná. Navíc přežití spermií ještě neznamená, že se povede dítě.
Spíše vsaď na ty páteční.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Verun83
9.8.14 14:28

Spis ty patecni. Ja ted otehotnela, ovu v poledne, sex vecer cca kolem 20hod.

  • Citovat
  • Upravit
2597
9.8.14 14:59

No tak za me to vydrzet mohly. Ja otehotnela z jedineho styku s manzelem 5dni pred ovulaci. Ovulave potvrzena testem i dle teploty. Dalsi styk nebyl, manzel byl na sluzebnim cviceni. Cekame holcicku. Doktor i sam potvrdil, ze ty holcici spermie jsou preziti a oplodneni schopne mnohem dele

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.8.14 15:25

@Litta - spermie máme na 1*. vím, že to není záruka. spíme spolu při ovu přes rok a stále nic. mám blbý vejcovod.
@Verun83 -dík. no já bych raději ty středeční. ;)
@Gabulle - to potěší. taky se snažíme o holčičku. já vím, že holčičí vydrží déle než kluci.

  • Citovat
  • Upravit
982
9.8.14 15:38

U nás vydržely 5 dnů do ovulace. Trochu jsem si hlídala ovulaci, protože jsem slyšela, že holčičí vydrží déle a já holčičku chtěla i když trochu později :). A máme už 5-ti měsíční holčičku. Myslela jsem si, že 5 dnů je dlouho a nic se stát nemůže… a stalo a byli jsme rádi i když to bylo dřív než jsme chtěli :).

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

GS Mamatest

  • (3.6) + 166 recenzí

Digital

  • (4.2) + 99 recenzí

K2 Complex

  • (4.8) + 80 recenzí

Quattro+

  • (4.7) + 70 recenzí

Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky

Ikona - Lucie Machová

Mgr. Lucie Machová