Jak máte doma uklizeno?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
GitD
Stálice 67 příspěvků 18.08.19 17:01
Jak máte doma uklizeno?

Ahoj ženy,
Jak zvládáte doma uklízet? Jak často uklizite místnosti? Jak dlouho vám to trvá?
Zajímá mě, jak často perete, zehlite, utirate prach, luxujete apd.Jaky je váš uklízeci program?
Já jsme z toho úklidu vždy tak unavená a nemožná.
Tak potřebuju nějakou inspiraci, jak to zvládáte vy.
Hlavně mám doma 3děti, tak já doma uklidím a oni tu zas udělají bordel :zed: fakt na palici.
Tak mě zajímá, máte domácnosti nějak rozdělenou? Co třeba děláte vy, deti a váš partner?
Předem děkuji za odpovedi :kytka:

Příspěvek upraven 18.08.19 v 17:22

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
Smazaný anonym
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.08.19 17:08

Uklizim narazove a po castech. Podle casu, chodim uz do prace. Takze vcera jsem treba umyla obe wc, umyvadla a dole vysala, utrela prach. Ve stredu asi vytru, vysaju nahore.

Elenloth
Závislačka 4459 příspěvků 18.08.19 17:16

Nenávidím úklid a mám depresi z toho, že tu nikdy nebude uklizeno. Taky tři děti, malé. A barák, velký. Řeším to paní na úklid, 1× za 14 dní na větší úklid, ale zase mě štve, že nemůžu najít nějakou spolehlivou a pečlivou, pořád nejsem spokojená. A stejně to vydrží max než přijdou děti domů. Jinak se smiřuji s tím, že je u nás prostě binec. Musela bych mít hadr přirostlý k ruce, aby to tu nějak vypadalo.
Peru tak 2-3× týdně, mám sušičku, tak to je v pohodě. Prach utřu když ho vidím, vysávat bych mohla 2× denně, ale to by mě mohlo, takže tak obden.
Manžel se nepodílí, spíš občas udělá větší binec, než všechny děti dohromady. :zed:
Asi jsem tě nepotěšila, ale nejsi v tom sama.

Opiska
Kecalka 330 příspěvků 18.08.19 17:20

A přesně proto, jsem vždycky měla ráda jednu rodinu ze zoufalých manželek. Měli permanentní bordel, prostě takový ten klasicky lidský :D

Jaa-aa
Ukecaná baba ;) 1116 příspěvků 18.08.19 17:21

Mam dve deti, chodim do prace ale uklizim denne. Denne prach a vysat. Vytiram jak kdy. Nekdy dvakrat tydne, nekdy jednou, pokid se nekde neco vylije utirame to hned. Dneska jsem treba detem uklizela jejich loznici. Odtahaz poszele, vysat pod nima, vyhazet z dvou supliku pod postelema jejich poklady :roll: (pro me bordel), prevliknout postele. Jibak jsem samozrejme varila, byla v obchode, vysala cely byt, setrela prach, sundala pradlo a povesila pradlo…vse hotovo v pul druhe a to jsem si dneska opravdu prispala a vstavala az ve ctvrt na deset.

Proste uklizim prubezne porad, abych pak o vikendu nebyla zavalena…

Bubla Bůčková
Echt Kelišová 8381 příspěvků 18.08.19 17:21

Linka kuchyňská, konferenční stolek a teď vysáto je prostě okamžitě. Mám nový tyčový vysavač vedle lednice v obývako kuchyni. Záchod, umyvadlo jednou za týden. Vytírání jednou týdně. Nádobí do myčky, pračka, sušička. Jo prach taky tak jednou týdně. Vše tak 20 minut. Pohoda. Dřív luxoval manžel, teď není potřeba, ten vysavač je zázrak! Jo a nakupuju na Rohliku. Okna nemyju nikdy, vanu savem jednou za dva měsíce, nevím, nějak tu špínu nemáme :nevim:

Pvln34
Kecalka 230 příspěvků 18.08.19 17:22

Deti nemám, len partnera a psa, 2+1 byt. Periem podľa potreby, tak 2× týždenne, väčšinou keď pracujem z domu. Nezehlim, nič. Maximálne tak mužovi košeľu keď ideme na svatbu :D
Prach moc neutieram, nemáme zatiaľ police a skrine mame až do stropu, tak maximálne na pracovnom stole podľa potreby.
WC a umývadlo v kúpeľne umyjem tak 1× za týždeň. Okná 2× za rok.
Vysava partner 1× za 10 dní v priemere, partner tiež vynáša všetky odpadkové koše.
Ja mam na starosti kuchyňu a väčšinou umývam riad, snažím sa vždy po jedle. Do budúcna dúfam ze budeme mat myčku, ale ted na to nemáme priestor. Úprimne, upratovanie moc nehrotim, nevidím v tom zmysel života ;)

Psisuchar
Kecalka 193 příspěvků 18.08.19 17:28
@Bubla Bůčková píše:
Linka kuchyňská, konferenční stolek a teď vysáto je prostě okamžitě. Mám nový tyčový vysavač vedle lednice v obývako kuchyni. Záchod, umyvadlo jednou za týden. Vytírání jednou týdně. Nádobí do myčky, pračka, sušička. Jo prach taky tak jednou týdně. Vše tak 20 minut. Pohoda. Dřív luxoval manžel, teď není potřeba, ten vysavač je zázrak! Jo a nakupuju na Rohliku. Okna nemyju nikdy, vanu savem jednou za dva měsíce, nevím, nějak tu špínu nemáme :nevim:

Záchod jednou za Týden? Já záchod myji teda každý den, někdy i víckrát. Na záchod jsem asi úchyl :mrgreen:

Wani
Závislačka 3795 příspěvků 18.08.19 17:28

Kazdy tyden chodi pani na uklid, oba s manzelem jsme na poradek (manzel vic), takze se nam nikde nic nevali. Deti (4 a 6) si tez po sobe hracky uklizi. A jeste mame roboticky vysavac. Pereme asi 3/4 pracky tydne, nasledne to soupneme do susicky. Zehlime malo.

Wani
Závislačka 3795 příspěvků 18.08.19 17:29
@Psisuchar píše:
Záchod jednou za Týden? Já záchod myji teda každý den, někdy i víckrát. Na záchod jsem asi úchyl :mrgreen:

A co na nem kazdy den drhnes?

Bubla Bůčková
Echt Kelišová 8381 příspěvků 18.08.19 17:29
@Psisuchar píše:
Záchod jednou za Týden? Já záchod myji teda každý den, někdy i víckrát. Na záchod jsem asi úchyl :mrgreen:

Víckrát? 8o :mrgreen: provozujes veřejný záchodky ne? :lol:

Alušáček
Závislačka 4033 příspěvků 18.08.19 17:30

Vysávám skoro každý den, vytiram 1-2tydne, koupelnu meju tak každý 4 den, nádobí meje myčka, prádlo pere pračka, zehlim jen něco málo, prach utru jednou týdně. Dítě mám doma jen jedno, pracuju na zkrácený úvazek, takže mě úklid nezatěžuje, ani to neberu jako vyloženě povinnost, kdyby se mi zrovna nechtělo, tak to prostě neudělám.

BrnackaM
Ukecaná baba ;) 1153 příspěvků 18.08.19 17:30

Úklid je pro mě největší ztráta času. Bydlíme v domě. Děti (zatím) nemáme. Vysáváme, když už je to fakt potřeba. Jinak na nádobí máme myčku. Peru 2× týdně, snad brzy přibyde sušička. Žehlím po večerech, třeba jen pár triček, ale aby se pak nedělaly hordy prádla (ale stejně se dělají). Okna neumývám, máme na ulici 2 stavby, takže to je naprosto zbytečná práce. Koupelna a WC 1× týdně. Partner s úklidem moc nepomáhá. Jsme oba dost pracovně vytížení a tak je tu prostě bordel. V týdnu toho moc nezvládnu a abych strávila víkend uklízením, tak na to si svého času moc cením. Ještě jsem totiž dost na zahradě, což je můj koníček. Do budoucna zvažujeme (nebo spíš hlavně já) paní na úklid.

nozu
Extra třída :D 12789 příspěvků 18.08.19 17:31

Mě chodí jednou týdně paní na úklid, a žehlení. Mám sušičku, takže na žehlení je to pár kousků. V průběhu týdne řeším jen pračku, sušičku a myčku. Sem tam přetřu stůl, když je hodně špinavý nebo kuchyňskou linku. Ale v týdnu dělám v kuchyni jen snídaně a studené večeře, tak se moc neušpiní ;-)

Bubla Bůčková
Echt Kelišová 8381 příspěvků 18.08.19 17:32

Na záchodě mám jediný problém, že nám děsně seda prach na zadní část prkýnka :cert: kdybych byla @Psisuchar koupím vlhcene ubrousky typu detoll a dvěma to dycky přejedu ;)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama