Breno poradna - podlahové krytiny
Jiří Novotný
To co bych chtěla koupit jsem sepsala a příbuzní si z toho můžou vybrat co chtějí nadělit pod stromeček
My Vanoce tedy slavime spolecne s sirsi rodinou, ale darky proste vybiram ja. Babicky i dedeckove jsou vdecni, ze darek objednam (zase vedi, ze kupuju kvalitni veci a dokazu je pres net sehnat mnohem levneji) a oni ho pak doma zabali a daji mi penize. Nebo tchanovi proste poslu odkaz a on to koupi
Samozrejme se obcas objevi i „nevyzadane“ darky, ale je potreba trosku primhourit oci. Tak holt to sileny nadobicko made in taman za 49 skonci na pisku na zahrade, no
Ale po zkusenostech opravdu drazsi veci kupuji jen po porade se mnou ![]()
V létě na synkovi 1. narozeniny jsem každého prosila, aby než mu něco koupí, mi napsal a já mu řeknu, zda to už nemá…no nikdo se nezeptal a dopadlo to tak, že dostal 2× stan, 2× kolečko na zahradu, 2× stejné auto…letos k vánocům jsem to udělala tak, že jsem pro každého jeden dárek vybrala (i v závislosti na finančních možnostech každého) a poslala to jako tip a naštěstí všichni koupí, to co jsem jim dala jako tip ![]()
Posíláme odkazy ( vždy víc aby byl výběr) na netu a oni si sami vyberou co se jim líbí. Objednají pak sami nebo se švagrovou. Samozřejmě je nutnost umět používat PC.
Tchanovci mi řekli částku jakou chtěli investovat do dárků pro vnoučata, tak jsem objednala hračky, poslala na jejich adresu, oni to zaplatili a hotovo ![]()
@CokeLady píše:
Když já jsem to tak měla při těch narozeninách, že jsme koupila dárky a oni dali prachy a mně se tenhle systém nelíbía asi by se nelíbil ani jim.@suvik
1,5 roku, mně to lego duplo přijde jako další krám, malý si s hračkami moc nevyhraje, z vláčků rozebre kolejnice a zakope pod gauč, shodí z balkonu, dá kočce do granulí…
babička nakupuje stylem, že řeknu, že bych chtěla kouzelný kohoutek (hračka do vody, použitá se nedá sehnat), ona někam zajde, tam to mít nebudou, tak koupí gumovou kachničku
u nás taky hračky moc nejdou, od jakživa si moc nehraje ![]()
takže tě docela chápu.
Jen já jsem nebyla tak rozumná jako ty, a hračky nakupovala nové ![]()
@CokeLady Zkus jim jen dát pár tipů, co by se hodilo, ať si z toho něco vyberou a koupěj to a neřeš, že to bude nové, nebo za kolik peněz to nakonec seženou. Možná si to sama zbytečně komplikuješ, což na jednu stranu chápu, tvůj přístup k nakupování zbytečností apod. se mi líbí. Ale sedmdesátiletí prarodiče bez možnosti nakupovat přes internet, nemají šanci něco takhle šikovně získat. Oni prostě půjdou do obchodu, kde s láskou pro vnoučka něco vyberou. Připadá mi zbytečené je nějak šněrovat tvým preferovaným způsobem nakupování. To neber ve zlém vůči tobě, v žádném případě, já to beru z pohledu těch prarodičů, aby to pro ně bylo co nejjednodušší a bez zbytečných komplikací kolem.
U nás to loni bylo takhle: Vnučce byl akorát rok a dcera jí zařizovala vlastní pokojíček, tak řekla, že by se jí hodily nějaké dětské dekorace. Nic konkrétního nespecifikovala, nechala to na nás. My jako prarodiče jsme koupili fototapetu s krtečkem a nějaké obrázky a mí rodiče, tedy prababi a praděda, koupili kobereček před postýlku.
@CokeLady píše:
1,5 roku, mně to lego duplo přijde jako další krám, malý si s hračkami moc nevyhraje, z vláčků rozebre kolejnice a zakope pod gauč, shodí z balkonu, dá kočce do granulí…
Mě přijde ještě malinký… u nás našlo duplo uplatnění až kolem třetího roku, dříve ani náhodou.
@j.a.n.i1 píše:
Mě přijde ještě malinký… u nás našlo duplo uplatnění až kolem třetího roku, dříve ani náhodou.
tak jsem ráda, že je to normální, jeho Lego Duplo začlo brát až teď…
Když člověk vidí jak nad tím jásá už pomalu novorozenec, tak má obavy o duševním stavu potomka.
Objednam na internetu a jako dodaci adresu dam rodice, tchany.
s nasima se vidame, ale sami nekoupi vubec nic, jen co ja reknu
tchany vidime petkrat za rok. pokazde dovezou hruzy z trznice, odporne plastove veci, uz jsem jich nekolik vyhodila do kose jakmile odjeli.
letos jsme se dohodli na financnim obnosu a duplo jsem objednala a nechala poslat k nim. pouzite z mimibazaru.
Ja jsem ted byla docela zdesena, kdyz jsem si spocitala, kolik darku dcera dostane - sami ji toho nedavame moc, ale tech lidi, co ji chteji obdarovat, je fura. A to ma jeste v unoru narozeniny. Takze jsem dala striktni limit jeden darek na osobu a jestli jim to prijde malo, tak at mi daji nejake penize do obalky, bude pouzito na nakup novych boticek
Jinak to teda resim ruznymi zpusoby, od klasika dopisu pro Jeziska s polozkama od 50 do 1000 Kc, at si lidi vyberou, popr. nekde sezenu neco sama, co se mi libi, tak to poridim a dotycnemu pak reknu - mam tady tohle, tohle a tohle, nevyberes si z toho neco? Dale jsem fakt krkavci matka, takze hlasam, ze oblecky uz proboha ne, skoro nedovru skrin (taktez prevazne sekac, ale nekupte to fantasticke tricko, kdyz stoji jen dvacku, nojo, ma jich pak doma 10
) a hracky se veskere musi vejit do dvou krabic na to vyclenenych a hotovo. Dupla se ji tu sesla tri male sady a pozvolna si s tim teda zacina hrat, ale ano, pri uklidu nachazim kosticiky vsude. A narozeniny resim tak, ze jsem vymyslela kuchynku. Po dlouhem vahani nakonec pujdeme do drevene, ktera neni za hubicku (a z druhe ruky se sehnat neda), takze jsem se dohodla s mamou, ze se na ni slozime, druhe rodice poprosim o nejake nadobicko, brachu o plysovou Ikea zeleninu…
Jinak naprosto chapu, taky je mi vzdycky trochu smutno z toho, jake castky jsou lidi schopni utratit za hracky, ktere se mi ani nelibi. Pred narozenim jsem dostala na miminko kombinezku za sest stovek, fantastickou, ovsem uz jsem doma jednu mela (vedeli, ale tahle byla taaak uzasna!), mela ji na cestu z porodnice, aby se nereklo, ale byla ji beznadejne velika a kdyz uz do ni konecne dorostla, tak uz na ni bylo vedro. Takze ji na sobe mela presne jednou. Nastesti teda aspon pujcuju na deti kolem a svoje uz si uzila az az, ale tech sest stovek bych fakt dovedla utratit mnohem lepe ![]()
S duplem jsme si hráli od 2let, ale já stavěla a oni koukali, pak si s tím pohráli a zbořili. Ale bylo to dobré. A určitě ho mají v globusu. další možnost, objednat něco na dobírku a nechat poslat k pra/babičce. Třeba nějaké odrážedlo ![]()
@CokeLady A musí malému nutně něco koupit?
Když píšeš že všechno má a peníze nechceš? Já prababičkám nic neříkám, je mi jasné, že to bude nejspíše volovina, ale na Vánoce si pohraje a pak se to „někam“ zašije a když se nevídáte, nikomu to nebude vadit, že hračka je ve sklepě… ![]()
Mam stejne stareho syna a pak starsiho. Mladsi si hraje s Duplem uz ted, ale proto, ze to vidi u starsiho. Ten starsi si s tim zacal vic hrat az po druhem roce. Muj nazor, ze to je nejuniverzalnejsi hracka, da se z toho postavit cokoliv, vyuzije se to jodne dlouho a vsechno k sobe pasuje.
Jako dobry, mas nejaky predstavy, ale sama pises jak to s nimi je, tak proto mi to prijde nejednodussi a ne iplna kravina. Trochu kompromisu by to chtelo neee?
Ted vypadam jak obchodni zastupce Lega. Ja ale proste vidim, ze to je hracka, se kterou si fakt vyhrajou, dlouho a klidne ji pak muzes predat dalsim detem…
Když někde něco vidí, co by koupili, volají, co já na to. Minulé vánoce jseme dárky dovezli k našim. Divné mi to nepřijde, je to přece pro děcka, ne pro nás.