Jak jednoduše vypárat svetr?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

acimedaca
Nadpozemská drbna 25493 příspěvků 12.01.18 16:37
Jak jednoduše vypárat svetr?

Neumím plést a ani háčkovat. Mám tu dva svetry, které bych chtěla vypárat a vlnu použít na nějaké tvoření. Ale jde mi to to jak psovi pastva :zed:
Je nějaký trik, jak vypárat to, co je upletené jednoduše? Nebo jsem to jen nastřihla někde blbě, protože z každého oka musím ručně vymotat 2× obtočený provázek okolo jiného provázku, jde to pomalu a blbě.
Kde mám co nastřihnout a kde zatáhnout, aby se to vypáralo? Díky za rady.

Reklama

Reakce:

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27045 příspěvků 9 inzerátů 12.01.18 16:39

@acimedaca a jsou to ručně pletené svetry?

acimedaca
Nadpozemská drbna 25493 příspěvků 12.01.18 16:42
@Regina Hero píše:
@acimedaca a jsou to ručně pletené svetry?

ano

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27045 příspěvků 9 inzerátů 12.01.18 16:46

@acimedaca pak musíš najít ten správný konec… a pak to pojede jako po vlásku… jestli jsi je ve švu nerozpárala, ale rozstříhala, tak musíš nejdřív odstranit ty ustřižené kousky… a pak by to už mělo jít… jen záleží taky na tom, jaká je to vlna, chlupaté mají snahu se do sebe tak nějak zakousnout a může to jít hůř párat…

Ještě mě napadá - doufám, že jsi neustřihla i svislé švy… to bys pak měla vlnu z každé řady zvlášť…

acimedaca
Nadpozemská drbna 25493 příspěvků 12.01.18 16:54

@Regina Hero ustřihla jsem to dole u toho lemu, jak je sešitý přední a zadní díl, tak v tom místě

acimedaca
Nadpozemská drbna 25493 příspěvků 12.01.18 16:57

Takhle

ka2ka
Extra třída :D 12514 příspěvků 1 inzerát 12.01.18 17:02

Zkus to od shora možná je pletený tak :think:

pannda
Kelišová 6413 příspěvků 33 inzerátů 12.01.18 17:08

Určitě od shora ale je potřeba odstranit rukávy. Já bych na to nervy neměla, a radši si pro dnešních cenách koupila klubko

acimedaca
Nadpozemská drbna 25493 příspěvků 12.01.18 17:31
@pannda píše:
Určitě od shora ale je potřeba odstranit rukávy. Já bych na to nervy neměla, a radši si pro dnešních cenách koupila klubko

takže nejdřív odstřihnout rukávy? ok zkusím

já právě myslela, že to půjde snadno, tak jsem se do toho pustila..

pannda
Kelišová 6413 příspěvků 33 inzerátů 12.01.18 18:10

Rukávy jsou příšite musela bys najít tu přízí, kterou to je spojene a vyparat ji aby rukáv odpadl a neporušil přední či zadní díl. Aby jsi mohla v kuse párat díl, nesmíš strihnout nuzkama. Proto říkám že je to taková drbacka že bych hho radši zahodila :mrgreen:

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27045 příspěvků 9 inzerátů 12.01.18 18:58
@acimedaca píše:
@Regina Hero ustřihla jsem to dole u toho lemu, jak je sešitý přední a zadní díl, tak v tom místě

tak to asi jedeš z opačného konce, svetry se pletou od spodního okraje nahoru… to ti nepůjde…

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27045 příspěvků 9 inzerátů 12.01.18 18:59
@acimedaca píše:
takže nejdřív odstřihnout rukávy? ok zkusímjá právě myslela, že to půjde snadno, tak jsem se do toho pustila..

nestříhat, odpárat… nejdřív ten lem kolem výstřihu, potom rukávy a jednotlivé díly, pokud není ten svetr pletený dokola, ale je zvlášť přední a zadní díl… když to ustřihneš, tak se ti to rozpadne do jednotlivých řad… to bych si pak raději koupila novou vlnu…

Hoa Mai
Kelišová 5470 příspěvků 13 inzerátů 12.01.18 19:10

@acimedaca Musíš svetr rozpárat na jednotlivé díly. Ne ustřihnout rukávy, ale vypárat švy, jako bys od sebe párala sešité kusy látky. A blbě ti to jde, protože to pářeš ze špatného směru. Páře se vždycky proti směru pletení. Tenhle svetr je pletený odspoda nahoru, takže musíš párat shora dolů. A u rukávů to samé - párat odshora dolů.

acimedaca
Nadpozemská drbna 25493 příspěvků 12.01.18 19:19

Díky za rady :kytka: :kytka:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Vondráčková se uzavřela do sebe. Jaké jsou teď její plány a co bude dělat?

Prožívá nejhorší období svého života a projevuje se to na její psychice.... číst dále >

Bába Kamenická: Žena, která léčila Václava Havla či Jiřího Bartošku

Léčila prezidenty i slavné umělce, našince i cizince. Božena Kamenická,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zdravý jídelníček: stačí tři porce, důležitá je pravidelnost a složení

Český národ stále tloustne, každý druhý člověk u nás trpí nadváhou. Na vině... číst dále >

Příběh Marty: Pomůžu-li svému příteli, zradím tátu

Dostala jsem do situace, kdy musím volit mezi pomocí příteli a mým tátou.... číst dále >

Reklama