Jak jezdit autobusem s kočarkem správně?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
516
8.10.21 16:44

Jak jezdit autobusem s kočarkem správně?

Zdravím, události posledních dní mě donutily založit tuto diskuzi. Psala jsem samozřejmě i na Arrivu ale zatím bez reakce.
Jak jezdíte autobusem(Středočeský kraj) kde je třeba se řidiči prokázat jizdnym nebo si ho koupit s kočárkem? Když jsem nastoupila a ještě na zastávce šla hned k řidiči on se rozjel a seřval mě co si dovoluju opustit kočárek. Ok má pravdu ale když já šla on stál, měla jsem za to že má stát v zastávce než se doběhnu koupit jízdné tak to i fungovalo s mladší dcerou před pár lety. Na příště jsem tedy čekala na další stanici a šla za řidičem, pro změnu i když jsem tam šla když ještě nastupovaly lidi a začala kupovat když stál, vesele se rozjel a kočár tam byl stejně sám. Řekl mi ať příště laskavě počkám az mi řidič řekne paní s kočárkem pojďte. Další jízda, nastoupím a čekám za asi 3zastavky křik no tak to si paní s kočárkem myslí že platit nemusí… Tak jak teda jezdit aniž by mě neserval řidič? :) jak to děláte vy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8.10.21 16:55

Když narazíte na vola, tak s tím nic neuděláte. Nastoupím. Připevním kočár bezpečnostním pásem a jdu pro jízdenku. Cestování v mhd by vydalo na román i to, že po mně chtějí i různé ceny za lístek. A to jsem to i řešila na informacích u nás jezdí čsad Kladno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17815
8.10.21 16:59

Když je řidič kkot, nenaděláš nic. Jezdím v Brně a děti do 3 let jezdí s doporvodem zadarmo, takže tyto kkoty musím řešit jen v jedné mimobrněnské zóně a taky to stojí za to. Kočárky tu nepásáme, takže aspoň něco ušetřeno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
516
8.10.21 16:59

@M-i-ch-e-l-l-e to každopádně ale ráda bych to nějak omezila… Jezdím ještě s 3a půl letou a ta se pak vždycky ptá proč na mě ten pán tak ošklivě křičel… :roll: to je super, my bohužel v autobusech pasy nemáme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36800
8.10.21 17:04
@LucEm píše:
Zdravím, události posledních dní mě donutily založit tuto diskuzi. Psala jsem samozřejmě i na Arrivu ale zatím bez reakce.
Jak jezdíte autobusem(Středočeský kraj) kde je třeba se řidiči prokázat jizdnym nebo si ho koupit s kočárkem? Když jsem nastoupila a ještě na zastávce šla hned k řidiči on se rozjel a seřval mě co si dovoluju opustit kočárek. Ok má pravdu ale když já šla on stál, měla jsem za to že má stát v zastávce než se doběhnu koupit jízdné tak to i fungovalo s mladší dcerou před pár lety. Na příště jsem tedy čekala na další stanici a šla za řidičem, pro změnu i když jsem tam šla když ještě nastupovaly lidi a začala kupovat když stál, vesele se rozjel a kočár tam byl stejně sám. Řekl mi ať příště laskavě počkám az mi řidič řekne paní s kočárkem pojďte. Další jízda, nastoupím a čekám za asi 3zastavky křik no tak to si paní s kočárkem myslí že platit nemusí… Tak jak teda jezdit aniž by mě neserval řidič? :) jak to děláte vy?

Nastoupit, zaplatit, vylézt, naložit kočár.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34315
8.10.21 17:26
@Russet píše:

no ale je super nechat venku jen tak kočár a malé děcko. Co když se něco stane? Stačí nějaký magor na zastávce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.10.21 17:37

U nás to fungovalo tak, ze matka nastoupila i s kocarem do autobusu, pockala az vsichni nastoupi, pak sla platit ona. Nikdy se tu nestalo, ze by ridic nadaval. Jak jinak to chces udelat, ze?
Nejspis mas smulu na prdle ridice :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.10.21 17:39
@vokishka píše:
no ale je super nechat venku jen tak kočár a malé děcko. Co když se něco stane? Stačí nějaký magor na zastávce.

Nebo bude ridic echt. ebil a odjede nez staci nalozit kocar a bude ji zas nadavat, ze zdrzuje a ze je nezodpovedna. Ja nevim, to profi ridici uz nedelaji psychotesty nebo co?? Nekteei jsou fakt na facku :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
741
8.10.21 18:59

Když už jsem musela jet, vzala jsem jen nosítko, i kvůli bezpečnosti. Cestu s kočárem jsem absolvovala jednou a stačilo mi to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36800
8.10.21 21:12
@vokishka píše:

Mně to neříkej. Já taky dostala od řidiče poj.eb. Od té doby jsem to prostě dělala, platila jsem čipovkou, byly to vteřiny. Ale jela jsem opravdu jen v nejnutnějším případě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
516
8.10.21 21:15
@Russet píše:

Přeci nemůžu nechat kočárek s dítětem na ulici…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
516
8.10.21 21:18
@Russet píše:
Mně to neříkej. Já taky dostala od řidiče poj.eb. Od té doby jsem to prostě dělala, platila jsem čipovkou, byly to vteřiny. Ale jela jsem opravdu jen v nejnutnějším případě.

To je strašný že tohle můžou po někom chtít… :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36800
8.10.21 21:19
@LucEm píše:
Přeci nemůžu nechat kočárek s dítětem na ulici…

No, já stála u prostředních dveří a řidič je neotevřel. Tak jsem chcanechca šla za ním a dozvěděla jsem se, jak je to SPRÁVNĚ. To byla městská. To samé vyžadují řidiči klasických meziměstských linek. Vymyslel to de.bil, ale je to tak. Tuhle jsem zachraňovala batole lezoucí z kočáru. Protože tatínek dítě nekurtoval a šel platit. Jó, je to radost to cestování. Zlatý vlak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
516
8.10.21 21:42
@Russet píše:
No, já stála u prostředních dveří a řidič je neotevřel. Tak jsem chcanechca šla za ním a dozvěděla jsem se, jak je to SPRÁVNĚ. To byla městská. To samé vyžadují řidiči klasických meziměstských linek. Vymyslel to de.bil, ale je to tak. Tuhle jsem zachraňovala batole lezoucí z kočáru. Protože tatínek dítě nekurtoval a šel platit. Jó, je to radost to cestování. Zlatý vlak.

No to je fakt strašná představa… Ta naše tunta je prikurtovana na ksirech a i tak už jednou visela za ně z kočárku dolů

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2457
8.10.21 22:42
@Russet píše:
No, já stála u prostředních dveří a řidič je neotevřel. Tak jsem chcanechca šla za ním a dozvěděla jsem se, jak je to SPRÁVNĚ. To byla městská. To samé vyžadují řidiči klasických meziměstských linek. Vymyslel to de.bil, ale je to tak. Tuhle jsem zachraňovala batole lezoucí z kočáru. Protože tatínek dítě nekurtoval a šel platit. Jó, je to radost to cestování. Zlatý vlak.
@Russet píše:

To vymyslel debi. l u vás, ale celkově nic takové neplatí, tedy si myslím.
U nás je nástup pouze předními dveřmi, tedy buď ukázat jízdenku nebo si ji koupit u řidiče.
Ale pro lidí s kočárky to neplatí. Řidič když vidí kočárek na zástavce otevřou prostřední dveře, nastoupí pouze člověk s kočárkem, ostatní nastupují předními dveřmi.
A dotyčná většinou počká až si všichni koupí jízdenku a jde k řidičovi přes autobus si jízdenku koupit. Někdy, ale to minimálně se dotyčná snaží protáhnout přes uličku, když ještě lidé kupují jízdenku
Ale řidiči problém nemají, řvát jsem ještě nikoho neslyšela.
Takže jedině psát stížnosti na Arrivu ať, alespoň proškolí řidiče na slušné chování a na +- dodržování jízdního řádu a ne řvaní po cestujících :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat