Jak jste zvládli návrat do práce?

elot
21.2.16 17:40

Jak jste zvládli návrat do práce?

Přemýšlím nad tím, jak budu zvládat návrat do práce s dětmi. Mám tři a všechny brzo po sobě, takže jsem byla dlouho doma, a nějak si neumím představit jakt to budu zvládat. Manžel dělá na směny a ještě přesčasy, tak na něho se spoléhat nemůžu. Jak to zvládáte vy, co máte víc dětí? Od kolika hodin ráno děláte? A v kolik třeba budíte děti? A s jakými problémy jste se nejvíce potýkaly? A nějaké tipy jak si to ujednodušit? Dík za rady :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
21.2.16 17:43

Řešila jsem to tím, že jsem dále v domácnosti a bohužel bez příjmu závislá na manželovi. U nás práce není. Vidina práce je u nás 70 km a to dojíždět nejde. Nedá se nic dělat.

• Nahlásit
  • Citovat
5248
21.2.16 17:44

Asi záleží, jestli máš babičku a možnost hlídání, od toho se odvíjí vše. Pokud babičku nemáš, pak bych si našla nějakou hlídací, v případě, že ti nebude vycházet vodění či vyzvedávání ze školky, také v případě nemocí. O pracovnice, které jsou každé 3 týdny na paragrafu, není moc zájem. Taky záleží, jak jste na tom s penězi, pokud vás manžel zajistí, pak bych hledala zkrácený úvazek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Mal
3821
21.2.16 17:52

Jestli máš tři děti a nemusíš fakt mít nějak velký plat, určitě jdi jen na nějaký zkrácený úvazek. I tak si myslím, že toho budeš mít dost. Držím palce.
Já se vracela v listopadu, dítě máme jedno, jenže je první rok ve školce a je to teda strašný, je víc doma, než v té školce. Dělám na tři směny a babičky hlídají obě, ale zase jim ho nemůžeme/nechceme dávat pořád, nebo když zvrací a má teploty.
A mám toho plný brejle teda :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
elot
21.2.16 17:52

@Kfětoslava No, právě že se musím spolehnout na sebe. Manžel může děti odvést nebo vyzvednout jen někdy a nepravidelně. Neumím si představit dělat na směny. A jsem prodavačka :roll: A platit chůvu, to si finančně nemůžu dovolit.

• Nahlásit
  • Citovat
elot
21.2.16 17:54

@Mal Já bych i nazkracený úvazek šla, jenže i ty jsou většinou na směny :think:

• Nahlásit
  • Citovat
9450
21.2.16 17:59

Manžel jede 4směnný provoz, já jedu na tři směny. A jde to. Vždycky je jeden z nás doma tak, aby měl kdo ty děti odvézt a vyzvednout a být s nima doma.

Jinak chodím buď na pět, na devět nebo na 13:30

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46669
21.2.16 18:09
@elot píše:
Přemýšlím nad tím, jak budu zvládat návrat do práce s dětmi. Mám tři a všechny brzo po sobě, takže jsem byla dlouho doma, a nějak si neumím představit jakt to budu zvládat. Manžel dělá na směny a ještě přesčasy, tak na něho se spoléhat nemůžu. Jak to zvládáte vy, co máte víc dětí? Od kolika hodin ráno děláte? A v kolik třeba budíte děti? A s jakými problémy jste se nejvíce potýkaly? A nějaké tipy jak si to ujednodušit? Dík za rady :mavam:

Pred, behem a tesne po Vanocich jsem si to zkusila. Se vsim tim shonem kolem prace, deti a predvanocnich priprav. Zkusenost dobra, ale uz zase nepracuji. Zamestnavatel, ackoli nejprve shanel castecny uvazek, to videl jinak nez ja, tak jsme se rozesli.
Doma jsem pres sest let, prace tady neni (puluvazek), v breznu mi konci rodicak :?. Takze muj navrat zatim nevysel..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1166
21.2.16 18:12

Já jsem v praci dva měsíce, máme dvě deti. Ráno odcházím v 6 hodin a dětičky ještě spinkaji. Jezdim 10 kilometrů. Ráno vodi do školky tatínek a Já je vyzvednu kolem 15:15. Někdy je to tedy něco ale prace mě straně baví a chodim si tam odpočinout :) a v případe nouze si deti mužů vzít sebou do prace. Takže u me docela dobry. Byla jsem 6 let doma a taky jsem si to vůbec neuměla představit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46669
21.2.16 18:13
@elot píše:
@Kfětoslava No, právě že se musím spolehnout na sebe. Manžel může děti odvést nebo vyzvednout jen někdy a nepravidelně. Neumím si představit dělat na směny. A jsem prodavačka :roll: A platit chůvu, to si finančně nemůžu dovolit.

Prave proto mi to nevyslo. Sice jsem nechodila na smeny, ale „dle potreby“. Ovsem dle potreby jinych, takze doslo i k tomu, ze si manzel musel parkrat vzit volno, aby zabezpecil deti. To je ale nepripustne vzhledem k tomu, ze mi platili 65,– na hodinu. Manzelova prace je pro nasi rodinu dulezitejsi :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.2.16 18:16

Jsem v práci od září 2015, doma 2 děti - čerstvého dvouletáka a 4,5 letou slečnu. Manžel vozí i vyzvedává děti, já se z práci vracím většinou kolem šesté /s nákupem a různými pochůzkami/, když se zadaří a nedělám v práci přesčas, tak mohu být doma nejdříve v 16:30, kdy přichází i děti s manželem. Nestíhám nic, mám toho celkem plné kecky. Mladší byl už několikrát nemocný, byla jsem s ním doma já a já jednou byla doma se sebou měsíc /„zkolabovala jsem“/. Je to náročné, ale dá se to. Chtěla jsem to i zabalit, ale ten plat po skočení RD (30 000) není pro nás zanedbatelný.

• Nahlásit
  • Citovat
elot
21.2.16 18:48

@KPKristy Přesně, manželova práce je pro nás důležitější. A když zavelí mistr přesčasy tak je chlap dělá. Jednak proto aby byly peníze a taky proto aby byl pro firmu důležitý. No, zatím si to nějak neumím představit jak to zvládneme, ale budeme muset. :?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
21.2.16 18:51

Mám to jinak než Ty, zatím jsem nastupovala po jednom dítěti s tím, že rodičovsky fungoval hlavně manžel. Měla jsem RD 2 roky, poté začal malý chodit do soukromé miniškolky, já jsem v práci (i s cestou) 7:15 a vracím se domu v 18,00. Takže byloa stále je na manželovi, aby ráno malého odvezl na 8 do školky, v 16 hod ho vyzvedl, odpoledne si hráli, doma poklidili, připravili večeři. Funguje to dokonale, jsem na svého chlapa strašně pyšná. Mzdu máme cca srovnatelnou. Teď půjdu na druhou mateřskou a když bude mladšímu 2, tak staršímu 6, což by znamenalo hodit na chlapa soukromou školku a zároveň nástup do první třídy, což nechci, tak si vezmu asi tříletou rodičovskou. Uvidím dle situace.

Vím, že hodně mámám přijde automatické obětovat svůj pracovní život, protože opravdu není, kdo by se o děti postaral, proto jsem nenavazovala mateřskou, ale dala jsem si odstup. U nás ve městě tedy funguje i mateřské centrum, které děti vyzvedává ze škol a poté odvádí do MC nebo do kroužků.

• Citovat
  • Upravit
21.2.16 18:55
@Anonymní píše: Řešila jsem to tím, že jsem dále v domácnosti a bohužel bez příjmu závislá na manželovi. U nás práce není. Vidina práce je u nás 70 km a to dojíždět nejde. Nedá se nic dělat.

Když jsi déle v domácnosti, to jsi na ÚP nebo ti platí zdravotní manžel?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71477
21.2.16 18:56
@AméliezMontmartru píše:
Když jsi déle v domácnosti, to jsi na ÚP nebo ti platí zdravotní manžel?

Nejspíš bude osoba pečující o jedno dítě do 7 let nebo 2 děti do 15 let…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama