Jak komunikovat s doktorkou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.12.17 13:30
Jak komunikovat s doktorkou?

Milé maminky, můj problém je následující. Chodíme s dětmi k pediatričce, se kterou jsem až do letošního roku neměla problém (děti skoro nebyly nemocné). Letos ale naordinovala dvěma z našich dětí antibiotika (mladší v pouhých 3 měsících, starší 3,5 roku). Když jsem o jejím postupu mluvila s jednou známou (taky pediatr) prohlásila, že je to celé nesmysl, ať se zeptám klidně na jiný názor dalších doktorů. Mailem jsem zkusmo obesala několik pediatrů s popisem problému a VŠICHNI mi odpověděli, že by jim také ATB nedávali. S tímto jsem se obrátila zpět na naší dětskou, a od té doby konec. Komunikace s ní je strašně nepříjemná, mám pocit, že celou situaci z profesionálního hlediska neunesla a dává mi sežrat, že jsem si dovolila zeptat se jinde. Samozřejmě bych ráda šla jinam, ale v okolí nikdo nebere a ti co ano mají špatné hodnocení. Co mám dělat? Nemám pocit, že bych udělala něco špatného a měla se omlouvat nebo to nějak žehlit. Zároveň jsem z toho ani nechtěla dělat nějaký hon na čarodějnice, beru to tak, že každý může udělat chybu a příště by měl být opatrnější. V komunikaci s doktorkou jsem byla velmi smířlivá, žádné obviňování, útoky, povyk ani hysterie, chtěla jsem v podstatě hlavně vědět, proč se rozhodla tak jak se rozhodla a domluvit se na příště. Je to pro nás opravdu náročné, protože tenhle podzim jsme všichni doma na střídačku pořád nemocní a potřebovala bych doktora na kterého se můžu s důvěrou obránit, a ne tohle. Mám s ní o tom zkusit ještě mluvit? Nebo to nechat „vyhnít“? Nebo jiné nápady? Samozřejmě hledáme nového pediatra, ale zatím neúspěšně. Prosím o anonym, jinak radši smažte. Děkuji.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reakce:

dickys
Zasloužilá kecalka 812 příspěvků 20.12.17 13:37

No, je to takový blbý. Předpokládám, že vás na živo viděla jenom ošetřující lékařka, nikdo z tech dalších doktorů nedělal fyzikální vyšetření a ústní popis nemusí být úplně dostacujici (vím to, protože jsem taky lékařka, i když v jiném oboru, ale popis potíží laikem není zdaleka všeříkající). Takže se celkem umím vcítit do role vaší pediatricky, nejenom vy, ale i ona ztratila důvěru. A proč vás nevezme ta známá pediatricka, která tak ochotně radila s léčbou?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.12.17 13:40

@dickys Protože ta nemá vlastní praxi, pracuje v nemocnici. Ona ta naše právě potřebné testy nedělala, a řekla mi, že je to tak dostačující.

Gerberka
Závislačka 3174 příspěvků 20.12.17 13:45

Tak mě by teda nenapadlo konzultovat mailem nemocnost dětí s jinými, cizími lékaři…vůbec nechápu. :nevim:

A proč a na jakou nemoc naordinovala ta vaše dr. atb. dětem?
Snad pro to byl důvod - nebo ne?
Měli angínu nebo průdušky nebo něco jiného? jako testy jim měla dělat?
Já bych si netroufala zpochybňovat to, jestli moje dítě má nebo nemá dostat atb. - protože nejsem lékařka…
Mladší synek měl atb. během třičtvttě roku snad 6×…když začal chodil do školky - ale ani to mě nenapadlo řešit s nějakými jinými lékaři… :nevim:
většinou brala krev, ale netuším, jaké testy by měla nebo neměla ještě dělat…záleží opravdu na tom, na jakou nemoc dala tvým dětem ta atb…

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62964 příspěvků 3 inzeráty 20.12.17 13:46
@Anonymní píše:
@dickys Protože ta nemá vlastní praxi, pracuje v nemocnici. Ona ta naše právě potřebné testy nedělala, a řekla mi, že je to tak dostačující.

No, tak holt budeš muset dojíždět k některému, co je dál… nevím jaké jiné řešení by sis představovala.

Kolarkaa
Kecalka 435 příspěvků 20.12.17 13:51

Uprimne se nedivim ze je nastvana, vlastne si zpochybnila jeji postup. Mela sis tedy vyzadat uz v ordinaci crp, kdyz se ti atb nezdaly - proste to resit hned v ordinaci.. chapu ze zatezovat 3m atb je tezke, ale nemuzes jit preci za svym pediatrem s tim, ze ti podle ostatnich nasadil spatnou lecbu

Tichošlápek
Extra třída :D 10146 příspěvků 20.12.17 13:55

Proto nechávám vždy dělat crp. Jinak se ji nedivim, protože ty jsi konzultovala situaci po mailu s lékaři, které tvé děti ani neviděli. Kdežto ona je tam měla in natura. Ale pediatři jsou zvykli na kde co, takže bych to asi nechala byt.

pajaxy
Ukecaná baba ;) 1053 příspěvků 20.12.17 13:56

Se vzij do jeji kuze, neustale byt napnuta a pod tlakem, ze to, co ti rekne, x krat proberes s jinym doktorem…je to pro ni tezke, kdyz vi, je ji neveris, najdi si jineho, je to nejlepsi pro obe strany…

katyna1984
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 20.12.17 13:58

Jezdím do jiného města k pediatrovi, kterého znám a kterému důvěřují. Někdy je to otrava, ale jsem ráda, že mám někoho, s kým mohu otevřeně mluvit.

Asi vážně záleží na tom, co jim bylo. Asi bych taky nenechala napsat mimču atb, aniž by byla odebrána krev na crp. Však to zabere pár minut.

ivonadv
Stálice 52 příspěvků 7 inzerátů 20.12.17 13:58
@Anonymní píše:

V dnešní době mám pocit, že se z Atb stal hon na Atb a pokud je někdo z lékařů napíše, tak je dle mnohých matek špatným lékařem. Pokud je lékař zkušený, nepotřebuje řadu testů…a jaké máš vzdělání v oboru zdravotnictví, že se s tebou musí lékařka radit, zda je má dětem nasadit? Je jen tvá volba, zda jim je pak budeš dávat. A tvá kamarádka lékařka má atestaci v oboru pediatrie a dělala tvým dětem testy, že může říci, že na tento problém Atb nebyly zapotřebí?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.12.17 13:59

Nechodíte k naší doktorce? :mrgreen: U nás to samé přes kopírák :zed: :roll: Zavařila jsem si tím, že jsem nenechala očkovat dítě 14 dní po neštovicích a když na to tlačila, vyžádala jsem si názory odborníků. Už je to dlouho a celkem to „vyhnilo“, i když si občas nezapomene rýpnout. Ona je u nás jedna z nejlepších, nikdo jiný tu ani nové pacienty nebere a já s dětmi nikam daleko k pediatrovi jezdit nechci. Zpětně jsem si uvědomila pár zásadních „pochybení“ a teď většinu jejích kroků stejně konzultuju, nicméně už jí to neříkám. Doktoři jsou taky jen lidi a prostě chyby dělají a stejně jako ostatní nesnáší, když jim laici kecají do práce. K další doktorce ale stejně už nikdy nebudu mít takovou důvěru, jako jsem měla na začátku k té první :?

scentini
Závislačka 3405 příspěvků 20.12.17 13:59

Podle me jsi to mela resit v ordinaci a ne x dni potom. A rict ji o konzultovani emailem od jinych dr.byla blbost. Tohle se nerika a ani nedela.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.12.17 14:02

@ivonadv Ano má a dělala jim stejné testy jako naše pediatrička, tj. žádné relevantní.

Lenca27
Ukecaná baba ;) 1320 příspěvků 20.12.17 14:03
@Gerberka píše:
Tak mě by teda nenapadlo konzultovat mailem nemocnost dětí s jinými, cizími lékaři…vůbec nechápu. :nevim:A proč a na jakou nemoc naordinovala ta vaše dr. atb. dětem?
Snad pro to byl důvod - nebo ne?
Měli angínu nebo průdušky nebo něco jiného? jako testy jim měla dělat?
Já bych si netroufala zpochybňovat to, jestli moje dítě má nebo nemá dostat atb. - protože nejsem lékařka…
Mladší synek měl atb. během třičtvttě roku snad 6×…když začal chodil do školky - ale ani to mě nenapadlo řešit s nějakými jinými lékaři… :nevim:
většinou brala krev, ale netuším, jaké testy by měla nebo neměla ještě dělat…záleží opravdu na tom, na jakou nemoc dala tvým dětem ta atb…

A co je na tom divneho, ze ji zalezi na zdravi deti a ne vzdycky veri doktorum? Ja jim taky stopro neverim, uz tolikrat pochybili. Take bych overovala. Mozna tvuj synek bral atb uplne zbytecne.

Lenca27
Ukecaná baba ;) 1320 příspěvků 20.12.17 14:04
@scentini píše:
Podle me jsi to mela resit v ordinaci a ne x dni potom. A rict ji o konzultovani emailem od jinych dr.byla blbost. Tohle se nerika a ani nedela.

Proc by se to nedelalo? Zdravi je snad to nejdulezitejsi, tak nebudu delat neco jenom proto, ze se to nedela?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Nepochopitelná slova popálené Týnuš z Turecka. Hurá, oheň mi přivál fanoušky!

Youtuberka Týnuš Třešničková (23) je štěstím bez sebe. Všechno špatné se v... číst dále >

Lekce tance probudily v Genzerovi kance: Noční rande s novou láskou

Po práci legraci. Přesně v duchu tohoto hesla si sobotní večer poskládal... číst dále >

Články z Ona Dnes

Oblečení v dobových filmech bývá nesmyslné, říká historička

Od dětství ji zajímala móda, ale v praxi se k ní dostala až oklikou přes... číst dále >

Imunoložka: Nežvýkáme proutí, ale spolkneme acylpyrin. Šetříme přírodu

Od ambiciózního projektu, jak léčit rakovinu pomocí vakcín na bázi... číst dále >