Jak konzumovat lněné semínko?

Anonymní
17.5.21 21:04

Jak konzumovat lněné semínko

Ahoj holky. Mám dotaz ohledně konzumace lněného semínka. Jsem ve 32 týdnu těhu a dnes mě zácpa dohnala k dr kdy mi poradil lněné semínko. Já nikdy na zácpu netrpěla jelikož celý život sportují a při prvním dítěti se mi vyhly problémy s vyprazdňováním. Celkově pohodové těhotenství než tohle druhé… Jsem nafoukla i ze zeleniny, lactulosa moc nepomáhá, tak ji nechci zbytečně brát. Po ránu vlažná voda, snažím se pít vážně dostatek vody, žádné sladké ani bublinky. Pohyb bohužel kvůli tvrdnutí břicha moc nemůžu… Můžete mi prosím poradit, jak konzumujete, co je lepší, jestli nasypat do jogurt celé, podrcené, kolik toho vůbec mohu za den, zda jsou ty odvary dobre atd… Děkuji moc za rady a tipy :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
17420
17.5.21 21:11

Potřebuješ podrcene a nasáknute nějakou tekutinou.

Takže nejlepší je vzít večer lžíci pomleteho semínka a 2 lžíce ovesných vloček, případně lžíci oříšku, smíchat to v misce s jogurtem a nechat do rána stát. Dej si to k snídani a přidej do toho ovoce dle libosti a případně si to doslaď.

Případně to přidávej třeba do buchty si upečeš, nebo do lívanců.

Ale na aktuní zácpu můžeš i v těhotenství použít glycerinove čípky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17420
17.5.21 21:14

Další věc co může pomoci je kefír - ideálně okolo jednoho litru denně.

A nebo si dělej chia limonádu.

Dvě lžíce chia semínek dej do džbánu, přilej litr vody, nech přes noc nacucat a pak tam dej citronvou šťávu a cukr, či med, popřípadě libovolne bylinky co máš ráda a ovoce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5350
17.5.21 21:14

Mě pomohlo lněné semínko na zácpu velmi dobře. Dávala jsem si ráno do bílého jogurtu nebo kefíru, přijde mi to jemně oříškové, takže mě to takto chutnalo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1442
17.5.21 21:17

Já sypala lněné semínko do jogurtu a opravdu důkladně jsem to kousala. Celkově se ale ta konzumace jogurtu hodně protáhla :D. Na tu zácpu mi to takhle ke konci těhotenství pomohlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3176
17.5.21 21:48

Jeste ho muzes 5-10 minut povarit v trose vody. Pusti takovy sliz, ktery prave napomaha k vyprazdneni. Pit ho muzes s dzusem nebo freshem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
321
17.5.21 21:51

Ráno zaliju horkou vodou a přimíchám do snídaňové kaše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
636
18.5.21 00:56

Kupuju drcené v DM, zaliju horkou vodou a přidám do ovesné kaše

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu