Jak moc dávat 5,5mesicnimu mimcu um

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
64
19.10.21 06:39

Jak moc dávat 5,5mesicnimu mimcu um

Ahoj,
obracím se s dotazem ohledně um a příkrmu. Malý nepribral tak jsem začala dávat um a v noci jsem kojila, ale budil se co chvilku a plakal hlady takže jsem kojit přestala a asi týden dáváme um i v noci. Malýmu je 5,5 měsícu a váží 7,4kg. Ale. problem je ten, že doktorka říkala že by měl mít na den tak 800 ml, nejdřív mu stačilo 650ml plus příkrmy, par dní zpět měl furt hlad tak dostal i 800ml, ale furt plaká hlady a nebo vyžaduje mlíčko i hodinu po dávce. Dokknce jsem mu to navýšila už i na 900, večer o půl 8 dostal už i 200 ml a vypil to, ani si neblinkl ale ve 23;30 už zase křičel hlady. Kolik by měl dostávat za den ml? Podle krabice to vychází až na 1000 ml, tak nevím zda mu to až takhle navýšit ať ho nevykrmim v Otesánka :D.
Jeho jídelníček:
6-7- 130-160ml (podle toho jak jedl v noci)
9:30- 100g ovoce plus piskot
11-100ml
12:30-120g příkrmu
14:30-100ml
16:15-160ml
19:20-200ml

A v noci se mi zpravidla budí ve 23:30, pak kolem jedne, ve čtyři. Někdy mj stačí dát dudel a spí dal, ale ve většině případů řve jak tur dokud mu nedám mlíčko, jak ho dostane tak spinká dál. A čaj na něho vůbec nezabírá.
Mám zkusit dát na noc kaši, nebo dělám něco blbě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6346
19.10.21 07:10

Osobně bych nedávala piškoty v 5,5 měsíci… cukr, vejce… a v těch 11 a 14:30 bych dala klidně 150ml. Já dávala vždy stejné dávky. V 5,5 měsíci měla dcera UM ráno v 4-5, pak v 8 ráno, pak bylo na svačinku cca v 10hodin ovoce (přesnidávky banán), pak po 12 hodině oběd maso, zelenina, cca 14:30 UM, 18hod. UM, 20 hodin UM.
Dávky si myslím v tom věku cca 150-180. 5× denně měla UM. Kaše já osobně dala až kolem 9m a hlavně na snídaní… jsou to sacharidy, zaplácnou žaludek nic to dítěti nedá. A taky může bolet bříško.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16044
19.10.21 07:14

Myslim, ze jsi dalsi priklad toho, ze jsi prestala kojit zbytecne - proste to nebylo hlady :nevim:. UM tece snadno, je syte, zaplacne ho, takze se prezere a chvili „da pokoj“, ale to neznamena, ze brecel z hladu.
Jak dlouho nekojis? Dat mu na uklidneni prso by neslo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64
19.10.21 07:36

@Lucie_Sx s kojením jsme se trápily přes měsíc a půl a nakonec přibral jen 50g. A když mu dám v noci prso tak se zklidní na chvilku a po chvilce rev

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64
19.10.21 07:38

@Veru1987 piškoty nám řekla doktorka. Kaši taky říkala že ji máme kdyžtak zkusit na noc.
Když jsem mu dala po obědě a svacince víc ml, tak mi zvracel proto jsem mu dávala min

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6346
19.10.21 07:41
@Dudyn píše:
@Veru1987 piškoty nám řekla doktorka. Kaši taky říkala že ji máme kdyžtak zkusit na noc.
Když jsem mu dala po obědě a svacince víc ml, tak mi zvracel proto jsem mu dávala min

Doktoři to radi noo. Podle mě má na cukr a hlavně i vajíčko dost času. Žloutek se dáva někdy v 10m, a bílek po roce. Ikdyž toho vajíčka tam moc nebude, ale ten cukr je uplně zbytečný. Já i kaše dala až v 9m a na snídaní ráno. Na večeri jen Um, a někdy v 10m jsme pak začali na večeře dávat zeleninové polévky husté. Já jela s příkrmama fakt hodně pomaličku postupně. Hlavně zmáknout obědy ať si nezvyká na sladké chutě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
410
19.10.21 08:55

@Dudyn tak se ted mozná jenom poradne dojida, ne? Kluk mi taky nekolik dní pil málo a pak byl den, kdy proste jedl strasne moc. Jestli pil spatne z prsu, treba ted má potrebu doplnit zásoby. Já bych to tak tragicky nebrala s tim davkovanim. Ja se nedivala ani jednou, kolik ma dostat maximalne/minimalne. To by me jeblo. Pije, jak chce. U nás je teda spis opacny problem, ze pije fakt malo. Ale pribira hezky, tak asi je takhle spokojeny. Ale muzes mu v noci zkusit dat toho um jenom trosku, treba mu jde jen o ten pocit flasky v puse a nepotrebuje toho mit moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64
19.10.21 09:28

@Bamace no že by se dojidal přes měsíc? To se mi zdá dost, on jedl nějak normálně ale poslední týden to je peklo no

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16044
19.10.21 09:38

Ted znovu ctu ty tvoje rozpisy a on proste ma v noci hlad. Ty se divis, ze ma mliko v pul osme a znovu v pul 12, ale to je fakt normalni, i ten plac, holt nektere deti to tak maji.
Klidne bych mu davala prso, za me skoda kojeni, vsak uz ma prikrmy, tak nabere.
Taky nezapominej na tuky, samotna zelenina je o nicem, pridavej kvalitni olej, zloutek, avokado, vyvary. Kase mu nic neda, je to akorat k UM dalsi cukr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1802
19.10.21 09:42
@Dudyn píše:
Když jsem mu dala po obědě a svacince víc ml, tak mi zvracel proto jsem mu dávala min

Zkus tu kasi na no, par dnu v kuse… nekterym detem nesedne, ale treba u vas bude ten pripad, ze se zaplacne a bude na noc klid. Taky jsem ten pripad, ze se na noc najim a spim jak zabita, prave proto, ze ma neco v zaludku a rano nemam hlad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2142
19.10.21 10:11

Doktoři mají kolikrát spoustu chytrých keců, kolik by dítě mělo a nemělo vypít.
Po mě doktorka řvala, že malého přežírám a bude obézní. Ale to mám nechat děcko řvát hlady?
Když má hlad, tak má prostě hlad. Dávala jsem mu kolik chtěl a bylo. Když se doktorka zeptala, kolik mu dávám, zalhala jsem, že tolik co mi řekla a hned byla spokojená. Malý měl asi nějaký růstový spurt, protože za nějakou dobu už pak pil mléka podstatně méně než měl (už byl na příkrmech) a byl taky v pohodě.
Prostě přestat řešit doktory a dávat děcku tolik mlíka, kolik potřebuje. Může mít spurt a to prostě potřebuje víc, než říkají tabulky.
Nějaké piškoty a podobně v 5 měsících je úplně zbytečné. Nic z toho nemá. Spíš jsou lepší nějaké dětské suchary přímo na zuby. Kaši jsem taky dávala na noc, ale jenom trošku (tu ve sklenkách od hippu - třeba jenom půlku skleničky.)
Ono pro to dítě je prso ani ne tak na krmení, jako spíš psychologická berlička. Potřebuje cítit matku. Nedonutíš ho spát tím, že ho přežereš. Tak to prostě nebude fungovat nikdy. Naopak se ti může budit právě proto, že je přejedený.
Některé děti to tak prostě mají, že se budí xkrát za noc a jídlo to nijak nevyřeší. Spíš tím, že se vzbudí v noci hlad dostanou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
410
19.10.21 10:31

@Dudyn to nevim, no, ale fakt bych se tom mnozstvim netrapila, pokud bude pribirat normalne a bude mu dobre. Jestli vis, ze vypije lahev a je v klidu, tak to asi fakt je hlad a fakt to urcite neni problem… jinak jezeni casto v noci je normalni. Nam treba vcera jedl v 17.00, 20.45, 22.30, 00.30, 2.00 a v 5.00. I takove noci holt byvaji…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64
19.10.21 11:42

@Lucie_Sx Ja se nedivím, klidně k němu budu vstávat. Já se jen ptala kolik by měli mít mlicka protože podle krabice má mít okolo 1000 a dr říkala že 800. To je celý

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16044
19.10.21 12:54
@Dudyn píše:
@Lucie_Sx Ja se nedivím, klidně k němu budu vstávat. Já se jen ptala kolik by měli mít mlicka protože podle krabice má mít okolo 1000 a dr říkala že 800. To je celý

Na prsou taky nemas vytisteny navod a taky to jde  ;).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64
19.10.21 15:40

@Lucie_Sx no jasně, že tam nemám návod. Já se jen pouze slušně zeptala, nevím proč hned útočit atd. A jelikož je to mé první dítě, a nemám zkušenost s um tak jsem se zkusila zeptat zde. Jen jsem netušila že s tím budou mít někteří hrozný problém

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat