Reklama

Jak myjete sprchový kout?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Vlaďka 83
Ukecaná baba ;) 1054 příspěvků 19.12.17 18:49
Jak myjete sprchový kout?

Ahoj. Jak myjete sprcháč? Mám tvrdou vodu a po týdnu to v něm vypadá jak v krápníkové jeskyni, takže používám dost agresivní odstraňovač vodního kamene (citrón, ocet apod. už nezvládají, hydroxid používat nechci). No, tak si tam nastříkám to svinsvo, nechám působit a pak stírám, jenže pokaždé to mám i na sobě. Je nějaký způsob, jak umýt sprcháč a nemít oblečený neoprén? Budu vděčná za jakýkoli typ - teď jsem ho vydrhla a můžu drhnout sebe. :D

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Šarlota4
Echt Kelišová 9724 příspěvků 19.12.17 18:54

U nas uz po 1 sprse je hned kamen videt. Takze hned po vysprchovani skla vysusim do sucha. Pokud to nedelam, tak kazdy tyden proste drbu kartackem a nasledne lestim pripravkem na okna. Je to nejmin oblibena cinnost doma.

Verun83
Echt Kelišová 8674 příspěvků 33 inzerátů 19.12.17 18:54

Mame taky tvrdou vodu, navic pres cisticku lehce naslano. Pouzivam ocet s cif power&shine. Nejdriv cifem a pak prejedu octem

Verýs4
Povídálka 16 příspěvků 19.12.17 18:59

Máme taky extra tvrdou vodu. Sprcháč beru houbičkou s Fixinelou a pak spláchnu a vytřu do sucha. Vypadá to hezky do prvního sprchování.
Mě spíš trápí konvice na vodu. Ta je hned usazená :zed:

Vlaďka 83
Ukecaná baba ;) 1054 příspěvků 19.12.17 19:01

No, ale jak vyřešit to, abych se od těch přípravků co nejvíc zababrala? Jsem ve starých teplácích, mikině, koupacích botách a jde to rovnou do pračky. No, jak píšu nejlíp v neoprénu… :lol:

Vlaďka 83
Ukecaná baba ;) 1054 příspěvků 19.12.17 19:04
@Verýs4 píše:
Máme taky extra tvrdou vodu. Sprcháč beru houbičkou s Fixinelou a pak spláchnu a vytřu do sucha. Vypadá to hezky do prvního sprchování.
Mě spíš trápí konvice na vodu. Ta je hned usazená :zed:

Na konvici už jsem vyzrála - sáčky s kys. citrónovou. Každý týden sežere dva. (Uvařit vodu, odstavit, nasypat sáček, za 20min promýchat a vylít. Opakují 2× a pak vařím vodu bez kyselinky).

Malaga
Generální žvanilka 24562 příspěvků 19.12.17 19:05

V minulosti zubním kartáčkem, klidně i hodinu (šlem + kámen), takže sprcháč už nikdy víc…zlatá vana ;)

pikola
Neúnavná pisatelka 19055 příspěvků 19.12.17 19:34

Máme dvoumetrové sklo, nepomáhá nic jiného, než po každém sprchování setřít vodu stěrkou. Pak jednou za týden umyju nějakým prostředkem na koupelnu a vypadá stále dobře.

potvurka89
Závislačka 2755 příspěvků 19.12.17 19:36

Ahoj na sprcháč jsem používala parní čistič, krásně to odstraní vodní kámen a není potřeba žádné chem. přípravky jen obětovat peníze a koupit pořádný přístroj. Měli jsme sprchový kout kde byli i místa kam by jste se dostávali max. špejlí takže i tento problém nám to vyřešilo. Čistý sprcháč vydržel měsíc.

Vlaďka 83
Ukecaná baba ;) 1054 příspěvků 19.12.17 19:53

@potvurka89
Měsíc je utopie… Po dvou sprchováních už je jak rok nemytý a po tom týdnu se fakt dělají pod tyčkou malé krápníčky - no, léčivá lázeňská voda. :mrgreen: Možná, kdyby si rodinka navykla používat tu stěrku, tak to bude lepší. Ale naučte to chlapy :pankac:

pikola
Neúnavná pisatelka 19055 příspěvků 19.12.17 19:55

@Vlaďka 83 Můj chlap to umí :nevim: Sice ho to taky asi nebaví, ale ty dvě minuty kdy to utře ho nezabijou

Káťa19
Kelišová 7078 příspěvků 36 inzerátů 19.12.17 20:16

Alespon trochu tomu predejit sterkou a po kazdem umyti to setrit. Jinak neopren to sedi, kdysi jsem taky bojovala, ale na nic neprisla, navic jsem atopik, takze to byl des :roll:

Jogrr
Závislačka 4236 příspěvků 19.12.17 20:16

Mam na skle ve sprchovem koutu naneseny tzn. tekuty sterace, odpuzuje to vodu a i kdyz tam obcas nejaka kapka zaschne, staci vzit suchy hadrik a otre se to ze skla jako prach.

Fally123
Zasloužilá kecalka 517 příspěvků 19.12.17 20:21

Pouzivam pěnovy čistič z dmka. Nastřikam, nechám pusobit asi 20 min, houbičkou na nadobi odrbu. Opláchnu vodou. Sklo otřu ještě papirovou utěrkou. Rohy pak vystřikám sanytolem.

Uživatel je onlineinkakřivák
Extra třída :D 13542 příspěvků 19.12.17 20:24

Chachá, my máme silně vápnitou vodu, aspon si myslím, a vyzrála jsem na to - máme jenom závěs! Z času na čas sundám, namočím do horkého octa a vyperu. A závěs je čistý. Na kachliky nastříkám horký ocet, nechám působit, sjedu kartáčem, osprchuju a je to.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Věra Špinarová bude mít svou sochu. Bohužel připomíná úplně někoho jiného

V Ostravě došlo k slavnostnímu odhalení bronzové sochy Věry Špinarové.... číst dále >

Proč dítě Meghan Markle a prince Harryho nebude princ ani princezna?

Těhotenství Meghan Markle (37) oslavuje celá Británie, neboť je to událost,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >