Jak naložit s ornou půdou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
nejaktodopadne
Stálice 55 příspěvků 16.03.18 09:32
Jak naložit s ornou půdou?

Zajímalo by mě, jak můžu naložit s ornou půdou? Je nějaká možnost umístění chaty - zavedení vody a elektřiny? Další varianta je zařídit to tak, aby byl pozemek vhodný ke stavbě. Nevíte, co vše to obnáší a za jak dlouho je možné si na pozemku dělat úpravy? Nebo mohu úpravy zahájit současně s žádostí o vyjmutí z půdního fondu? Předem děkuji za informace.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 16.03.18 09:53

@nejaktodopadne nemůžeš začít nic, pokud nemáš pozemek jako stavební - tedy co se stavby týče. Otázka je, zda vůbec půjde vyjmout z půdního fondu. Určitě na měú najdeš plán, jak se s pozemky bude nakládat, zda se něco podobného plánuje, popř jak píšeš, můžeš zažádat. Ale dokud to neschválí, tak smolík, na ornou půdu nedáš nic..

nejaktodopadne
Stálice 55 příspěvků 16.03.18 09:55

@martina.se vůbec nic? ano chatku?

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 16.03.18 09:58

@nejaktodopadne mrkni třeba tu: odkaz , je to tu pěkně popsané, co je třeba a netřeba…

BaMaK
Závislačka 2830 příspěvků 35 inzerátů 16.03.18 10:08

@nejaktodopadne musíš si zjistit co je v územním plánu-jestli se na něm vůbec může stavět, ev. co a za jakých podmínek. Pokud stavět můžeš musíš mít projekt na sítě a pak i na tu stavbu…je to běh na dloooooouhou trať ;).

xiaxxx
Kelišová 6859 příspěvků 16.03.18 10:11

Na OP se stavět může, i když to není stavební parcela. Ovšem musí být zahrnuta v územním plánu obce. Pak lze OP vyjmout a postavit cokoli… @nejaktodopadne Musíš si ve vyhledávači v KN najít parcelní číslo a podle příslušnosti k obci si zjistit jaký je územní plán obce. Pokud územní plán obec nemá, nebo tvůj pozemek není v tom plánu zahrnut i přesto jde na OP stavět. Ale je to hodně složité. Musí se měnit kultura z OP na stavební a je to hodně zdlouhavě. Vždy jde z půdního fondu půda vyjmout a kultura předělat na jinou. Ale je to opravdu „běh na dlouhou trať“. Proto bude nejlepší zeptat se na obci na ten územní plán…

Borůvka1990
Kelišová 5439 příspěvků 16.03.18 10:13
@nejaktodopadne píše:
Zajímalo by mě, jak můžu naložit s ornou půdou? Je nějaká možnost umístění chaty - zavedení vody a elektřiny? Další varianta je zařídit to tak, aby byl pozemek vhodný ke stavbě. Nevíte, co vše to obnáší a za jak dlouho je možné si na pozemku dělat úpravy? Nebo mohu úpravy zahájit současně s žádostí o vyjmutí z půdního fondu? Předem děkuji za informace.

Ahojky, musíš to nechat přepsat na stavební pozemek. Jinak nemůžeš opravdu nic, leda kůlničku na dříví ;) :lol: Je kolem toho spousta lítání, stojí to čas, peníze, energii a trpělivosti. Ale pokud potřebuješ stavební pozemek, nic jiného Ti nezbude. Vím že mě tu za tohle někdo asi odsoudí, ale není pravda, že není možné to nechat převést na stavební pozemek. Pokud máš prachy, tak jde všechno ;) V týhle republice by to ani nemusel být takový problém ;)

nejaktodopadne
Stálice 55 příspěvků 16.03.18 10:25

@martina.se děkuju, podívám se

nejaktodopadne
Stálice 55 příspěvků 16.03.18 10:28

@BaMaK slyšela jsem, že to není ze dne na den… stavět se na něm nemůže, ale bylo mi řešeno, že si tam můžu udělat třeba zahrádku a dát si tam chatičku, jen žádný základy… vodu na pozemek přivést můžu, ale s elektřinou je to problém, neb by bylo asi zřejmé, že tam přebývám :think:

nozu
Extra třída :D 11755 příspěvků 16.03.18 10:29

@nejaktodopadne jo a ještě počítej, že se za vyjmutí ze zemědělského půdního fondu platí poplatky, a to podle kvality půdy. Jinak už bylo vše řečeno. nebylo by lepší to pronajmout a nechat na tom někoho hospodařit? Nebo to potřebujete na tu stavbu?

nejaktodopadne
Stálice 55 příspěvků 16.03.18 10:30

@xiaxxx děkuju, zajdu na obec :palec: myšlenka byla taková dát si tam chatku a až se kolem toho vše vyřeším, tak chatku nahradit domkem, nic dramatickýho:-) jen něco, v čem jde bydlet trvale:-)

nejaktodopadne
Stálice 55 příspěvků 16.03.18 10:33

@Borůvka1990 dneska jde asi všechno, jen je to o tý finanční ochotě :think: ovšem já musím najít hodně ekonomický řešení :mrgreen:

Borůvka1990
Kelišová 5439 příspěvků 16.03.18 10:37
@nejaktodopadne píše:
@Borůvka1990 dneska jde asi všechno, jen je to o tý finanční ochotě :think: ovšem já musím najít hodně ekonomický řešení :mrgreen:

Pokud jsi pěkná baba a bude tam úředník… :think: Přiléhavé šaty, vysoké boty, nasadit sexy úsměv a to by bylo, aby to nebylo :lol: :P Nebo poslat manžela :lol:

BaMaK
Závislačka 2830 příspěvků 35 inzerátů 16.03.18 10:47
@nejaktodopadne píše:
@BaMaK slyšela jsem, že to není ze dne na den… stavět se na něm nemůže, ale bylo mi řešeno, že si tam můžu udělat třeba zahrádku a dát si tam chatičku, jen žádný základy… vodu na pozemek přivést můžu, ale s elektřinou je to problém, neb by bylo asi zřejmé, že tam přebývám :think:

Měnil se zákon, takže aktuálně nevím…za nás se musela nechat povolit i zahradní budka do 25m, protože to byla první stavba na pozemku…komplet stav. povolení s projektem, vyjmutím…zajdi na stav. úřad a zeptej se…od nového roku jsou změny a je v tom chaos. Natáhnout elektřinu můžeš i na zahradu, ne? třeba máš el. sekačku…ale pokud to budeš mít delší trasu, jsou to šílené pálky, to samé voda.

BaMaK
Závislačka 2830 příspěvků 35 inzerátů 16.03.18 10:51
@nejaktodopadne píše:
@xiaxxx děkuju, zajdu na obec :palec: myšlenka byla taková dát si tam chatku a až se kolem toho vše vyřeším, tak chatku nahradit domkem, nic dramatickýho:-) jen něco, v čem jde bydlet trvale:-)

Pokud se tam nemůže stavět a ty časem buseš chtít můžeš požádat o změnu úemného plánu…o trvá řádově roky-protože plán je vždy na nějaké období…třeba 5 let…ale třeba budeš mít štěstí a bude se měnit brzo…pak by ti mohli pozemek změnit na zastavitelný. Jinak se připrav na maler s černou stavbou-dříve nebo později tě někdo udá :think:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Eben s Kostkovou původně do StarDance nechtěli! „Když Marek řekl ano, šla jsem!“

Taneční soutěž StarDance u nás patří k nejúspěšnějším televizním pořadům.... číst dále >

Výhrůžný vzkaz radikálů: Na těchto místech o Vánocích zaútočíme znovu!

V posledních měsících a letech se začínalo zdát, že aktivita islámských... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >