Reklama

Jak naučit dítě usínat ve velké posteli?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kapi 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.05.11 14:14
Jak naučit dítě usínat ve velké posteli?

Ahojky, už jsme dali naši malou spát z miminkovské postýlky (ze které mi neutekla), kterou měla v naší ložnici, do svého pokojíčku už do velké postele. Ale řeším, jak ji tam naučit usínat samotnou?? Vždycky si k ní lehnu a počkám až usne. Myslím, že jinak by hned slezla a šla si hrát s hračkama… Je na to nějaká finta? :think:

Reklama

Reakce:

nataluska
Kelišová 7113 příspěvků 14.05.11 14:26

Ahojky,my jsme měli obě děti společně v pokoji (holky 2 a 4 roky).V úterý jsme té mladší dali dohromady velkou postel a spí už ve velké.U nás platí číst na noc pohádky.Většinou než dočtu pohádku,tak holky spí.A když náhodou neusnou,tak leží a neutíkají z postele.

tezi
Hvězda diskuse 49778 příspěvků 1 inzerát 14.05.11 14:43

Třeba to jsou pro malou velké změny.
Když jsme dávali mladší dcera do pokojíčku, tak se stěhovala i s postýlkou. Po měsíci, kdy si zvykla na nové prostředí pokojíčku, jsme jí dali do velké postele a bylo to bez problémů. Stěhovali jsme jí ve 20 měsících, teď má přes 3 roky. Když je unavená zůstane v posteli maximálně si prohlíží knížku. Když unavená není, vyleze z postele, ale zůstane v pokojíčku, a hraje si. Když je unavená, sama si vleze zpátky do postele a usne.

bedru
Kelišová 5597 příspěvků 14.05.11 15:33

tak z toho jsem měla strach taky, ale zbytečně, prostě neslízala, maximálně jsem ji za dveřma slyšela, že slezla, vybírala nějakou hračku a pak byl klid a tu hračku po probuzení měla pak v posteli. už tam bude rok a pořád to tak funguje, akorát se po více něž půl roce naučila ráno po vyspání přijít za náma do ložnice, ale odpo si pořád volá. prostě to zkus. aby si ale zase nezvykla, že uspáváš svou přítomností :think:

Mava
Generální žvanilka 24819 příspěvků 14.05.11 20:29

Zrovna dneska šla Linda spát poprvé do „velké“.
Nakojila jsem ji, položila a zakryla. Řekla jsem ji ať hezky spinká a že jsem tady. Stoupla jsem si mezi dveře a čekala. Linda trošku vyvolávala, chtěla ještě mlíčko. Tak si tam stoupl táta. Do 5 min spala. Nevylezla ani jednou. Ještě jaká bude noc. :nevim:

Kapi 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.05.11 21:48
Mava píše:
Zrovna dneska šla Linda spát poprvé do „velké“.
Nakojila jsem ji, položila a zakryla. Řekla jsem ji ať hezky spinká a že jsem tady. Stoupla jsem si mezi dveře a čekala. Linda trošku vyvolávala, chtěla ještě mlíčko. Tak si tam stoupl táta. Do 5 min spala. Nevylezla ani jednou. Ještě jaká bude noc. :nevim:

Držím pěsti, ať máte klidnou noc. Tak v poledne jsem tam ještě byla s ní, ale teďkom večer jsem ji položila a šla. Celkem rychle a v pohodě zaspala. Tak snad to nebyla jen výjimka :)

Nikynka86 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.05.11 12:16

.

Šťístkule
Kecalka 157 příspěvků 23.11.12 13:33

Ahoj maminky, obnovuji diskusi jak na velkou postel :D Náš malej ( 21 m ) spával do minulého týdne u nás v ložnici v postýlce. Každý večer se položil a usnul bez problému. V sobotu jsme ho přesunuli do pokojíku na velkou postel. Dva dny krásně usnul a spal i celou noc ( do té doby se mi budil ), položil se a spinkal. Jenže po dvou dnech… vyleze a jde za námi do obýváku, tak ho vezmu a vysvětluji mu, že už je hodně hodin a musí spinkat, položim a zase ( četla bych mu i pohádky, ale to nechce, skáče po posteli a tak ). Včera mi usnul až ve 22h a to s šíleným křikem a musela jsem si sním tam lehnout. Chvíli do mě šťouchal, chtěl několikrát vylést a tak se uječel. Potom se probudí tak kolem 3h, zjistí že tam nejsem a šílenej jekot, tak mu dám mlíčko, ale už si tam s ním musím lehnout aby usnul a já tam rovnou taky vytuhnu :) Tak se chci zeptat jestli se to třeba za nějakou dobu srovná, hlavně to večerní buzení… Děkuji za odpovědi :srdce:

Verunka.T
Ukecaná baba ;) 1742 příspěvků 13.03.13 13:17

Tahle diskuze už sice není moc aktuální, ale u nás to aktuální je, od víkendu náš malej (17 měsíců) spinká ve velké posteli v pokojíčku, pokojíček má už od října, takže to tam zná a tráví tam celkem dost času hraním, ale ještě tam nespával. Když spával v malé postýlce, tak většinou hezky usnul, nemohl taky nikam zdrhnout. teď to děláme tak, že mu popřejeme dobrou noc a necháme ho, samozřejmě šmejdí po pokojíku, dělá kraviny, takže nakonec si lehnu do jeho postele, on pak přijde za mnou a za chvíli usne. Takže mám strach, že si na to moje uspávání navykne.Jak to dopadlo u vás všech, co jste to taky tak měli? zvykly si děti? V srpnu se nám narodí druhý, tak jsme ho už chtěli přesunout.

Maniakova
Kecalka 367 příspěvků 29.03.13 12:29

Ahoj, náš malý začal sám spát od 2 let kdy jsme mu udělali pokojik a koupili velkou postel-vyvýšenou, vylézt na ni uměl, pokoj se mu líbil a spal tam od první noci, asi to není moc skvělé, výchovné a nevím jaké, ale má tam svou velkou LCD telku na komodě naproti postele, takže večer po koupání si pustil pohádku a u ni unavou usnul..občas se vzbudil a volal, ale věděl že sme kousek a že mu tam přes noc svítí lampička tak se nebál..dodnes po večeři a koupání místo večerníčku pouští své domácí kino s pohádkou a když jej jdu v 20:30 zkontrolovat, spí..takže nějaké uspávání vedle něj nikdy nebylo a nedoporučuje se to, muj malý by toho začal zneužívat a pravdou je, že aspon večer už mají mít rodiče klid a v klidu koukat na telku atd.Moje sestřenka spala s rodiči v ložnici snad do 10 let a dokonce uprostřed mezi nini!!!Do 5-ti let ji chodila uspávat ležením s ním a čím byla starší tím se interval usnutí prodlužoval až nakonec mamka usnula dřív než ona, z celého večera měla prd, ve 12 vzbudila, šla dát sprchu a pokračovat ve spaní..jaké si to kdo udělá takové to má, ale když dětem věnujem celý den večer je aspon pitřeba chvilky pro partnery atd. dobré je zkusit pouštět povídané pohádky, při poslechu usne, občas si malý vezme knížku a u ní vytuhne :mrgreen:

Maniakova
Kecalka 367 příspěvků 29.03.13 12:34

@Verunka.T náš malý bude mít 26.8 5 let a za 14 dní na to se nám narodí druhé, díky bohu že má svuj pokoj a spí v něm, je potřeba se v tomto s dětmi nepárat, nějak mi usínání zpříjemnit ale nepovolit že tam budete s nimi či si je brát k sobě, malý jednou zkoušel hrát že se bojí atd ale měl smůlu, kdyby zjistit že to na mě platí dělá to každý večer, děti sou chytřejší než myslíme :lol:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Uzel útočí na Me Too: Rýpu se ženám všude, ale za ramena je vzít nemůžu!

Je tomu přibližně rok, co v Americe odstartovala kampaň Me Too. Za oběť jí... číst dále >

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >