Jak odnaučit 5měsíční na zavinovačku

52
21.5.16 13:20

Jak odnaučit 5měsíční na zavinovacku

Holky, máme takový problém… Chci malou odnaučit spát bez zavinuti, ale bohužel se nám to vůbec nedaří… zkoušela jsem ji jen zabalit do decky, ale když ji pokládám okamžitě se z toho rozbalí a je vzhůru… jsem z toho zoufalá… malou musím nosit aby usla…poraďte i tipy na uspavani jinak než chováním… Děkuji :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2200
21.5.16 13:22

@misssiska a malou jsi takhle uspávala pořád, žes ji nosila, nebo zavinutá ti usnula sama?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
52
21.5.16 13:26

Pořád právě, jinak to nešlo… Uz jsem z toho trochu zoufalá.. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2200
21.5.16 13:38

Jako žes ji zavinula, ale ani tak neusnula a musela jsi ji houpat? Já jsem používala Karpovu metodu, ale většinou stačilo třást chvíli s postýlkou a malej byl tuhej. Sám Karp tedy tvrdí, že během prvních cca tří měsíců se miminko nedá přílišným kontaktem „rozmazlit“, ale asi to chce pak opravdu začít nějak eliminovat :nevim: Co se týká přímo té zavinky, tak malýmu se ten přechod taky nijak nepozdával a absolvovali jsme ho na několikrát, ale nakonec to fakt bylo ze dne na den, prostě jednou v tom spacím pytli s volnýma ručičkama usnul a už to tak zůstalo. Jak odstavit to nošení moc nevím, zkušenost nemám, neusnula by třeba s nějakým mazlíkem? My jsme mu dávali medvídka, on ho žmoulal, tím zaměstnal zároveň ty ruce a za chviličku odpadl :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1958
21.5.16 14:20

Ja kdyz jsem oddelala zavinovacku (v lete kvuli velkym vedrum, mela 6mesicu), tak jsem chvili pohoupala, polozila do postylky, ale porad jsem ji ruce drzela. mela je vetsinou slozene na prsou, tak jsem je jednou rukou drzela a chvilicku s ni treba jeste pohupovala. jak se uklidnila, tak jsem prestala pohupovat a chvili jen drzela. a kdyz zabrala, nebo byla uz hodne klidna, tak jsem ruku oddelala uplne. na zacatku to bylo delsi houpani a drzeni. postupne se nam ty intervaly zkracovaly. dokonce jsme pak dosahly toho, ze jsem ji casem po kojeni uz jen polozila do postylky a ona usnula uplne sama. (nez nam to nasledne zkazilo to, ze se naucila stoupat, coz tesne pred spanim usilovne trenovala :mrgreen: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6525
21.5.16 14:29

Malýho jsem odnaučovala zavinutí v 5,5M Šel spát zavinutej, ale ne tolik utaženej jako jindy. Takže usnul, ale během spánku si ty ručky vyndal. Pak usínal sice v zavince, aby se cítil ve svým, ale nebyla zabalená, zavázaná. Zároveň s odstraňováním zavinky jsme trénovali položím - nechovám - usne si sám. Šlo to celkem dobře.
Pak v 7,5M si začal stoupat a to byl trochu očistec. Ale trvalo to asi 14 dní a naučil se usínat sám, hned po položení.
Do ruky nějakého toho usínáčka nechtěl. Ale druhej dudlík, to si vzal. ;) Jeden do pusy, druhým si jezdil po obličeji a takhle bezproblémově a kdekoliv fungovalo spaní do 2 let, kdy jsme ho oddudlíkovali, což byl zlom - začal přelézat vytažené postranice a chodil spát k nám, kde je nasáčkovanej už skoro rok. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2339
21.5.16 14:42

Proc chces odnaucit zavinovacku? Jestli to funguje tak nechapu? Prvni dceru jsem musela uspavat nosenim, hlavu mela na mem rameni a ja nachodila takovych kilometru 8o Zkousela jsem kde co, ale nakonnec jsem rezignovala, tohle bylo ze vseho nejrychlejsi jak uspat. V roce jako kdyz utne, nosit nechtela a zacala usinat v postylce za meho „zpevu“. Takze jak nenosit neporadim, pokud funguje zavinuti tak bych dal zavinovala! Kdyz bude teplo, min oblikat. U takovych prcku nic netrva vecne, co vcera fungovalo, zitra nemusi a naopak. Nejakeho rozmazlovani bych se nebala, miminko mamu potrebuje nablizku! Fakt ti to bude lito az te nebude potrebovat ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6354
21.5.16 15:19

@misssiska dej jí čas, my odvinovávali v 7. měsíci, až šlo prostě poznat, že nemá zájem v tom spát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
364
21.5.16 15:20

My zavinovali snad do dvou let, protože jinak neusnul. Vyžadoval svou teplou zavinovačku, což při letních vedrech v posledním patře paneláku byl docela hukot, ale jinak neusnul. Měli ji jen kolem břicha, jak mu byla malá, ale co, fungovalo to, tak proč ne..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6354
21.5.16 15:22

@Iva575 do 2 let? A v autě vám usnul třeba? Nebo v kočáru?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
364
21.5.16 15:32

@Halibar V autě spal, v kočáře ne. Problém byl se spánkem v postýlce po obědě a večer na noc. Měli jsme zavinovačku na suchý zip. Prostě na ni byl zvyklý a odmítal deku (a bez ničeho taky nechtěl). Položila jsem ho do ní, zapnula sucháč, případně u něj chvíli byla a držela ho za ruku a spokojeně usnul.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2200
21.5.16 16:54

@Katcha mně to připadalo, že zakladatelka chce spíš odbourat to chování než zavinovačku :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama