Jak odstavit kojení a naučit dítě na UM?

18.3.21 13:36

Jak odstavit kojení a naučit dítě na UM?

Chci přestat kojit syna 7m (osobní důvody) ale problém je v tom že odmítá flašku a UM. Nějaké rady jak na to a jak ukončit laktaci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
18.3.21 13:45

Odjet, nechat ho manželovi na hlídání přes víkend..

• Citovat
  • Nahlásit
16289
18.3.21 13:51
@violet_lilly píše:
Chci přestat kojit syna 7m (osobní důvody) ale problém je v tom že odmítá flašku a UM. Nějaké rady jak na to a jak ukončit laktaci?

A jak často kojíš? Kolik má nahrazených jídel příkrmem? Pokud už má alespoň oběd a jednu svačinu nemléčnou, tak bych prostě vydržela a prso nedala. Nabízela flašku. Nebo jak radí anonymní výš (proč probůh anonym???), nech to na chlapovi. Takhle „staré“ dítě už rozhodně hlady neumře a když nebude zbytí, tak tu flašku vezme. Nebo třeba mléčnou kaši.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.3.21 14:55

@unuděná příkrmy už má zavedené má oběd večeři a svačinu…tak budem zkoušet dál a uvidíme jak to pude..děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49218
18.3.21 16:50

Ochucovala jsem mlíko oblíbenou instantní kaší. Ale kluk už byl starší a neodmítal láhev, jen UM.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3182
18.3.21 16:53

Roční, dvě noci s tátou beze mě, ze dne na den, postupně to nešlo. Bylo to rychlý a celkem v klidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
18.3.21 17:35

Nech dite tatinkovi pres vikend a po tvem navratu o kojeni nebude mit zajem.ja to udelala takhle. Proto je lepsi odstavovat mensi deti, rychleji se zvyknou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
306
18.3.21 19:02

Určitě vyzkoušej víc druhu UM, obě děti se mi chytly až asi na třetí pokus a kazdymu vyhovovala jiná značka. Mladší přešel z kojení na UM v 6 mesicich, postupně jsem kojení nahrazovala flaskou, je to lepší začínat přes den, potom až na noc. Případně jak radí holky, na dva dny odjet a takhle,,na tvrdo” odstavit. Znám případy, kde to fungovalo :) Na zastavení laktace jsem měla homeopatika.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.3.21 19:22

Děkuji všem za rady 😊 chlapovi malýho nechat nemůžu on chce abych vydržela kojit aspoň do 1r malýho..takže zkusím prva postupně a když to nepůjde tak pak radikálně..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16289
18.3.21 19:48
@violet_lilly píše:
Děkuji všem za rady 😊 chlapovi malýho nechat nemůžu on chce abych vydržela kojit aspoň do 1r malýho..takže zkusím prva postupně a když to nepůjde tak pak radikálně..

Chlap chce jo? :mrgreen: to je vtipalek. A smim se zeptat na ten duvod ukonceni kojeni? Protoze prave v tomhle veku mi najednou kojeni pripadalo jako super bonus. Deti uz zacaly jist celkem normalne a kolem 9m uz mely MM jen rano vecer pred spanim. Asi do mesice zustalo jen kojeni na noc a jak se postupne prestaly budit, tak se prirozene odstavily a nemusela jsem kolem tpho saskovat. A kdyz jsem mela chut jit zaparit s kamarady nebo potrebovala do prace, proste jsem dopredu odsala manzelovi mleko do lahvicky a bylo ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.3.21 20:38

@unuděná ano tak přesně sem to měla z holkou a čekala sem že to i teď tak pude ale ne..Chci ho odstavit protože co mu vyrostl zub tak mě začal kousat a hlavně kvůli vyčerpání v noci nespím protože se malej dožaduje aj co každou hodinu na prso…první syn jakmile dostal na noc UM hned začal hezky spát…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
18.3.21 21:11

@violet_lilly
To co chce chlap by mi v tehle aituaci bylo uplne v p. rdeli. Az on bude moct kojit tak at koji do roka. To si jako mas nechat uplne zhuntovat bradavky, naladu, a zkolabovat vycerpanim aby se decko, ktere muze jist i neco jineho, kojilo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16289
18.3.21 22:51
@violet_lilly píše:
@unuděná ano tak přesně sem to měla z holkou a čekala sem že to i teď tak pude ale ne..Chci ho odstavit protože co mu vyrostl zub tak mě začal kousat a hlavně kvůli vyčerpání v noci nespím protože se malej dožaduje aj co každou hodinu na prso…první syn jakmile dostal na noc UM hned začal hezky spát…

V tom pripade se obavam, ze to „nenasilne“ nepujde. Pokud manzel neni ochoten vzit si ho na vikend k odvykacce, tak jsi nahrana. Jakmile spis vedle nej, citi mleko a bude se ho razantne dozadovat :? Takze se priprav na rev. Bud synuv, nebo tvuj vs. manzeluv. Leda bys mela ochotnou mamku/tchyni, ktera by vzala tuhle neprijemnou vec na sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.3.21 07:07

@Mimaspak přesně to samé sem mu říkala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
26.3.21 06:24

Ahoj, a co třeba mu dát láhev s UM jen večer před spaním a jinak normálně kojit? Nebo to i přes den střídat láhev s kojením, jak se ti bude chtít, pomalu. Náš prcek (5m) se taky v noci budil co hodinu na kojení, přes den jsem kojila po 2h. Kupila jsem Calmu od Madely, Kendamil a zkusila před spaním mu dát láhev. Nejdřív vůbec nechápal, co to je, že z toho teče mlíko, ale prso to není a hodně se tomu smál, ale po pár dnech už večer kojit vůbec nechce a jen se těší na láhev. A spinká teď krásně, budí se teď za noc 1-2×. Přes den kojím normálně, ale to mám láhev schovanou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat