Hubnutí při kojení.. Mám přestat kojit?

Anonymní
17.3.21 09:31

Hubnutí při kojení.. Mám přestat kojit?

Čau holky, mám takový problém a to je velké hubnutí při kojení. Před těhotenství jsem vážila 48 kg při výšce 172 cm.. Takže jsem byla dooost hubená. V těhotenství jsem přibrala nějakých 12 kg a těšila se že mi něco málo zůstane, ale mám teprve po šestinedělí a už jsem na 50kg :zed:. Jsem z toho vážně nešťastná.. Malá přibírá hezky a já mám mléka dost.. Chci pro malou to nejlepší, což vím, že je kojení a moje mlíčko, ale taky zdravá a silná máma a bojím se že s takovou váhou to bohužel nepůjde.. Jsem z toho fakt nešťastná.. Dneska jedu k Dr. tak to s ním budu řešit, ale chci se zeptat jestli to měl někdo podobně a co jste dělaly? :?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7726
17.3.21 09:34

Klidně ti pár kg dám :lol: A jakou máš stravu, jíš dostatečně, pestře, vyváženě, dostatek tekutin?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10500
17.3.21 09:35

Znám holky, které při kojení byly jak tintítka, ale většinou jsou to ty, které byly hodně štíhlé už předtím, stejně jako ty. Určitě bych nepřestávala kojit, ale důsledně si sledovala stravu a nechala udělat kompletní odběry, jestli máš rozumného doktora, snad to nebude problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.3.21 09:38

Já jsem teď při kojeni zhubla vše, co jsem nabrala plus nějakých 11kg od mě váhy. Takže teď mám 48, ale zastavilo se to samo po 10mesicich. Teď už váha dolu nejde

• Citovat
  • Nahlásit
1069
17.3.21 09:39

Já nevím, spolužačka taky při kojení hubla (za to dítě v půlroce 12 kg). Před dítětem byla tak 165/55 kg, po asi 41 (vypadalo to teda nic moc, hlavně pořád dítě nosila v šátku, takže ten kontrast byl brutální), ale žádné problémy neměla (nechala si i dělat krevní testy), kojila asi 2 roky, pak otěhotněla podruhé a to se pak té původní váze přiblížila, ale pořád je štíhlejší než v těch 20. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2109
17.3.21 09:42

Jestli mas vyvazenou a poradnou stravu, tak neni duvod prestat kojit..jestli se citis vycerpana, tak budes muset v jidle pridat, i treba pridat vhodne doplnky stravy…zkus s doktorem probrat jidelnicek..a mimochodem si myslim, ze prestat kojit by nezastavilo to hubnuti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16047
17.3.21 09:43

Nech si udělat u doktora krevní obraz, případně suplementuj co ti chybí a pro jistotu zajdi na alergologii na vyloučení třeba toho že by ti porod rozjel celiakii (to se stává).

V tuhle chvíli máš víc než před porodem takže není úplně důvod panikařit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
483
17.3.21 12:26

Mám to podobně, před otěhotněním 55 kg, rodit jsem šla asi s 66 kg, hned po šestinedělí jsem byla na těch 55. Po pár měsících na 52 a teď už jsem se přes půl roku radši nevážila..jím v rámci možností dost, ale už bych ráda odstavila, abych mohla dát tělu trochu odločinku před dalším těhotenstvím..akorát mám malého nejedlíka a závisláka na mlíku, tak jsem zatím nenašla odvahu ho odstavit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
477
17.3.21 13:29

Kdyby to hubnutí bylo tak strašné, přišla by jsi i o mlíko. Mléka máš dost, tak bych hnedka neodstavovala a zaměřila se spíše na stravu. Vyvážená racionální strava 6× denně ti dodá energii. Případně nechat si udělat odběry, jestli ti nechybí nějaké důležité látky a kdyžtak je doplnit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
367
17.3.21 13:39
@Anonymní píše: Čau holky, mám takový problém a to je velké hubnutí při kojení. Před těhotenství jsem vážila 48 kg při výšce 172 cm.. Takže jsem byla dooost hubená. V těhotenství jsem přibrala nějakých 12 kg a těšila se že mi něco málo zůstane, ale mám teprve po šestinedělí a už jsem na 50kg :zed:. Jsem z toho vážně nešťastná.. Malá přibírá hezky a já mám mléka dost.. Chci pro malou to nejlepší, což vím, že je kojení a moje mlíčko, ale taky zdravá a silná máma a bojím se že s takovou váhou to bohužel nepůjde.. Jsem z toho fakt nešťastná.. Dneska jedu k Dr. tak to s ním budu řešit, ale chci se zeptat jestli to měl někdo podobně a co jste dělaly? :?

Ahoj, jsem na tom podobně, přibrala jsem v těhotenství z 66 na 72, teď mám 4 měsíce po porodu 59 kg na 175 cm. A doufám, že to už dolů nepůjde, vypadám hubeně a unaveně. A jím celkem dost…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
102
18.3.21 08:14

Kojit rozhodně nepřestávej mlíko není jen o jídle ale i o imunitě a prý i inteligenci. No a co trochu přibrat při onemocněních, kde se hubne se doporučuje třeba avokádo (bud jen tak na chleba se soli nebo třeba jako salát -kdyžtak koukni pinterest, tam je hodně nápadů)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
930
18.3.21 12:34

Já bych přestala. Kojení je pro tělo obrovská zátěž a navíc jdou do těla toxiny, pokud hodně hubne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
930
18.3.21 12:34
@me57h píše:
Já bych přestala. Kojení je pro tělo obrovská zátěž a navíc jdou do těla toxiny, pokud hodně hubne.
*mléka
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
4.4.21 17:50

Ahoj, já jsem rodila teď 22.ledna. Před otěhotněním jsem měla 156cm a 70kg takže štíhlá jsem nebyla a v den porodu jsem měla 84kg. Když jsem přišla z porodnice domů měla jsem 68,5kg. Přestala jsem kojit po čtyřech týdnech, protože už jsem vážila 55kg. Vypadala jsem hrozně a unaveně. Nasadila jsem UM a je mi mnohem lépe. Váha se mi ustálila na 54kg a zatím se drží. Krevní obraz byl v pořádku. Vrátila se mi barva do obličeje a mám zase plno energie. A nelituji toho, že už nekojim. Já jako dítě taky nebyla kojena a jsem naprosto zdravá. Moje sestra nekojila žádné ze svých třech děti a jsou zdravé a už dospělé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat