Jak pečovat o ibišek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
masima
Kecalka 337 příspěvků 02.12.18 19:37
Jak pečovat o ibišek

Od tchána jsem před čtyřmi lety dostala ibišek, mladou rostlinku. Já vůbec nejsem zahradník a neumím se starat o žádné květiny. Jenomže tchán pak za dva měsíce umřel, nedočkal se našeho prvního dítěte o tři týdny a mně na té kytce hrozně záleží.
Dva roky nádherně prospívala, kvetla jako o život. Podmínky se nijak nezměnily. Měla jsem ji na jižním okně v teplé místnosti. V lednu jsem ji ostřihala a ona krásně obrazila. Po dvou letech přestala kvést a poslední rok už jen skomírá a vypadá, že to už je její konec. Nekvete, žloutnou listy a opadávají, nové nevyrazi nebo jen pár. Přes léto jsem ji dala ven, tam se trochu vzpamatovala. Ale jak jsem ji dala domů, tak do týdne zežloutlé listy a opět katastrofa. Teď po létu jsem ji dala do chladnější místnisti, kde málo topíme.
A teda nehnojím, jen příležitostně málokdy a přesazovala jsem ji na jaře.
Díky za rady, pokud máte někdo zkušenosti.

Reakce:
jezz1e
Kecalka 308 příspěvků 02.12.18 20:21

Obecně co vím nemá rád průvan, přemokření a hýbání (otáčení). Jestli je v chladu, není přelitý?

masima
Kecalka 337 příspěvků 02.12.18 20:25

No není vysloveně v chladu. Jen tam netopím tolik jak v obýváku. Ale to zalévání možná je problém. Já si vzpomenu jen jednou za čas a zaliji pořádně. Tak to zkusím hlídat. Díky. Ale když se mu dařilo, zalévala jsem stejně lajdácky.

tini
Ukecaná baba ;) 1435 příspěvků 5 inzerátů 02.12.18 20:36

Nema malo svetla? To zastrihavani miluje a nesmi se nechat moc vyschnout ale ani moc prelit

masima
Kecalka 337 příspěvků 02.12.18 20:42

Mám ho na okně. Ty první roky jsem zastříhávala opravdu hodně a vždy krásně obrostl. Teď nevím, bojím se, že už pak nevyrazí nové listy vůbec. Je nějaké období, kdy zastříhávat? Můžu teď? @tini
Ale v tom zalévání možná bude problém - jsem na to lempl.

Lenka_Hal
Kelišová 5732 příspěvků 02.12.18 21:00

My ho pres leto mame venku a v pohode, pruvan problem nebude. Ma rad pravidelne male zalevani. Jak rika manzel,kazdy den maly hrnek vody…proste aby byl do toho druheho dne suchy. Nema mit moc mista v kvetinaci a jestli se ti nezda,kup nejake hnojivo s hodne draslikem.

masima
Kecalka 337 příspěvků 02.12.18 21:42

@Lenka_Hal koupím to hnojivo. Děkuji. Mám ho nechat v té chladnější místnosti nebo dát zpět do obýváku? Tam si spíš vzpomenu na to zalévání.

Lenka_Hal
Kelišová 5732 příspěvků 02.12.18 21:45

My ho ted sice mame v obyvaku, ale zas tak moc netopime :think: nech ho tam, kde ma vic svetla a zalivej mine nebo vic podle te teploty :think:

masima
Kecalka 337 příspěvků 02.12.18 21:55

@Lenka_Hal ok děkuji

Aiya
Povídálka 50 příspěvků 03.12.18 07:55

To chladno na zimu mají ibišky rády, taky jsem ten náš vystěhovala na chodbu, kde je cca 15° C. Přes zimu bych teda hnojivo nedávala vůbec, nejsem odborník, ale hnojivem mu říkáte, aby rostl nebo kvetl, což teď přes zimu nemá, potřebuje vegetační klid. Je určitě potřeba hlídat zálivku, jak psal někdo přede mnou, pravidelně a s citem. Já zalévám jednou týdně a stačí to. Dejte si třeba upomínku do mobilu a hlavně bych třeba druhý den po zalití kontrolovala, aby nestál ve vodě, to nesnáší, mohou mu pak uhnívat kořeny. Dobrý test je strčit do hlíny (cca centimetr) prst, jestli je půda vlhká nebo suchá a podle toho kdyžtak upravit frekvenci zalévání.

masima
Kecalka 337 příspěvků 03.12.18 09:14

@Aiya děkuju za odpověď. Problém asi bude opravdu s tím zaléváním. A zkusím ho ostříhat a nechat v té chladnější místnosti.

Lenka_Hal
Kelišová 5732 příspěvků 03.12.18 10:48

@Aiya To jo, taky normalne nehnojim na zimu, ale ten ibisek ji v podstate umira, je v chladnejsi mistnosti, kde by nemel potrebovat moc vody a stejne zloutne a skomira. Takze aby do jara vubec prezil :think: Jeste teda muze mit nejake potvory na sobe…

masima
Kecalka 337 příspěvků 03.12.18 11:19

@Lenka_Hal jsem prohlížela už několikrát a zdá se mi, že žádného parazita nemá. Ale nejsem na to fakt odborník.

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Finálový večer StarDance: Trofej si z deváté řady odnesl Jiří Dvořák!

Finále deváté řady taneční soutěže StarDance je za námi a jako obvykle to byl... číst dále >

Slávek Boura obviněný z pašování drog: Nesmysl, měl jsem jen napsat bedekr!

Bývalý moderátor TV Nova Slávek Boura (54) čelí obvinění z pašování drog.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >