Reklama

Jak pomoci této kytce?

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Tardulka
Závislačka 3608 příspěvků 15.02.18 14:04
Jak pomoci této kytce?

Dobrý den, mohu poprosit o radu. Máme doma tuto pokojovku. Začaly se na ní dělat žluté skvrny. Nevíte náhodou, čím to může být a jak jí pomoci? Přesadit, hnojit, jakou zálivku, umístění apod.? :think: Moc děkuji za pomoc

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineaiwwa
Neúnavná pisatelka 16567 příspěvků 15.02.18 14:24

Nemáš jí přemokřenou? jak často zalíváš? já vždy píchnu prstem do hlíny a zalévám kytky jen když je suchá, tak jednou týdně, v zimě i méně často. A co na spodní straně listů, nejsou tam nějací brouci?

Meggynka
Ukecaná baba ;) 1217 příspěvků 15.02.18 14:29

Ahoj mám dojem že takové žluté skvrny jsou když je přelitá :)

Tardulka
Závislačka 3608 příspěvků 15.02.18 14:36

Zalévám jí 1× za týden až 14 dní teď v zimě. Dnes jsem ji zalila asi po 14 dnech, měla hlínu už suchou. Jde to ještě zachránit? Nerada bych o ni přišla. Byla pořád krásně zelená a teď tohle.

Meggynka
Ukecaná baba ;) 1217 příspěvků 15.02.18 14:42

Já to na kytice taky měla a pak to zmizelo jak sem zalévala méně. Horší listy jsem ostříhala. Ale nezalevas často, tak je to divné. Stačí jen krupnout neprelevat.

Meggynka
Ukecaná baba ;) 1217 příspěvků 15.02.18 14:43

Ještě bych ji presadila do většího ;)

Tardulka
Závislačka 3608 příspěvků 15.02.18 14:51
@Meggynka píše:
Ještě bych ji presadila do většího ;)

Jojo, taky zvažuji přesazení. Nalila jsem dnes do ní tak 150 ml a vodu co vytekla do květináče jsem vylila aby ve vodě nestála. Zkusím potom tedy nezalévat tolik a přesadím. Teď jsem si ještě všimla, že na těch žlutých skvrnách jsou zespoda listů takové mini puchýřky, pupínky :think:

Tardulka
Závislačka 3608 příspěvků 15.02.18 14:57

Ty pupínky ze spod listů.

Petruna21
Echt Kelišová 9863 příspěvků 15.02.18 15:02

Té nepomůžeš mám jí doma a dělá se mi to na ní taky nebo mi uhnijí začátky listů pak to odpadne a naroste nový takhle mi to dělá od doby co jsem jí koupila a mám jí cca 4 roky :)

Martanka92
Kecalka 267 příspěvků 15.02.18 15:06

To jsem měla jak dlouho na ibišku, nejdříve žluté skvrny s puchýřky, poté list začal lepkat, myslím, že na žlutých místech a poté zhnědl a upadl. Šlo to hodně rychle, kytka byla skoro bel listů. Nakonec babička poradila pohnojit, přesadit a dát na sluníčko a ostříhat zasazené listy. Bylo to v létě, tak putoval na balkon. Od té doby má nejhezčí barvu z kytek v bytě

XYZ1234
Zasloužilá kecalka 504 příspěvků 15.02.18 15:12

Přelitím to nebude. Mám ji taky, listy stejné a ani nebudu psát, jak často si na tu chuděru s vodou vzpomenu, nebo teda spíš nevzpomenu. Se divím, že z ní dávno není kámen :mrgreen:

Tardulka
Závislačka 3608 příspěvků 15.02.18 15:16

@Martanka92 děkuji za radu. Takže přesadit, pak pohnojit a ostříhat jí všechny listy? Ptám se jako blbe. c, ale jsem fakt botanik amatér :) Umístění má dobré. Jihovýchod. A za jak dlouho se vzpamatovala? Snad je to to samé když je to jiná kytka.

Tardulka
Závislačka 3608 příspěvků 15.02.18 15:17
@XYZ1234 píše:
Přelitím to nebude. Mám ji taky, listy stejné a ani nebudu psát, jak často si na tu chuděru s vodou vzpomenu, nebo teda spíš nevzpomenu. Se divím, že z ní dávno není kámen :mrgreen:
:potlesk: :P Tak to se povedlo.

Bubllina
Povídálka 47 příspěvků 15.02.18 15:25

@Tardulka také se mi to dělá na jedné kytce. nejprve místy zežloutne, pak ty místa zhnědnou a uschnou. Zalívám pořád stejně jako předtím, když se to ještě nedělalo. A to bylo cca rok a pak to začala dělat. Už jsem i přesadila, pohnojila, ostříhala, změnila místo (dokonce jsme se i přestěhovali- ne kvůli kytce :lol: ) a dělá to pořád.. :think: jestli na něco přijdeš, co pomáhá. Sem s tím. Sama netuším a už to trvá od května. PS.: ani mluvit s ní nepomohlo a to mi máma tvrdila, že jí to pomáhá :mrgreen: :mrgreen:

Lalelale
Ukecaná baba ;) 2117 příspěvků 15.02.18 15:30

@Tardulka Můžu se zeptat, jak dlouho kytku máte a zda stojí pořád na tom samém místě? Jinak já mám nápad z jiného konce, nemůže ta kytka mít parazita? Kdysi jsem si přinesla ze zahradnictví napadenou pokojovku. Projevovalo se to fleky na listech, protože ty mrchy sály zespoda šťávu. Byli to okem prakticky neviditelní pidi brouci, všimla jsem si jich až když kytku nešlo zachránit. Vezmi si lupu a mrkni a na ty puchýřky na listech.

A ještě mě napadlo, nemůže té kytce vadit vlhkost nebo chlad od oken? Ale to by asi poradil někdo, kdo tu rostlinu zná.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Věra Špinarová bude mít svou sochu. Bohužel připomíná úplně někoho jiného

V Ostravě došlo k slavnostnímu odhalení bronzové sochy Věry Špinarové.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >