Jak poznat příušnice u syna?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
petrasch
Povídálka 33 příspěvků 26.09.14 21:29
Jak poznat přiušnice u syna?

Ahoj maminky ráda bych se zeptala dnes jsem při koupani u mého 9 letého syna našla za jeho pravým uchem 2 bouličky jedna vetši a druhá menši při doteku ho to prý boli ale jiné potiže nemá. Nevite co by to mohlo být? jsem nervozni z toho děkuji předem za odpověd

Reakce:
Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 27.09.14 00:05

Zvětšené uzliny. Může to být reakce na jakoukoli imunitní zátěž organismu. U příušnic bych čekala teplotu a co se pamatuju, tak ty uši bolely i bez dotyku. Pokud to nezmizí, tak by to měla vidět doktorka, ale třeba pětiletý syn má uzliny hmatné už velmi dlouho a doktorka řekla, že je to v pořádku, pokud se nezvětšují.

Tučňačka20
Ukecaná baba ;) 1582 příspěvků 27.09.14 08:22

@petrasch Já měla příušnice cca před 5 lety a byl to fakt děs, na začátku to byly jen nahmatané bouličky za ušima (řádila epidemie tak jsme šli rovnou k dr), ta mi dala antibiotika když nastoupí horečka tak nasadit. V noci jsem už měla horečku a zimnici a začalo to fakt hodně bolet. Hlavně při jídle, to bylo hrozný. Musela jsem jíst jen polévky a kaše. Takže k příušnicím rozhodně patří horečka a bolest. Jestli ho to nebolí tak by to asi příušnice být nemusely ;-)

Mišela1
Závislačka 3115 příspěvků 27.09.14 11:18

Syn měl v červnu nateklé uzliny hodně - viditelně, dělali mu X vyšetření nic mu nenašli až na sedimentaci - šíleně vysoká, CRP 9, podezření na mononukleozu, toxoplazmozu, boreliozu. Všechno negativní i po opakovaném odběru. Nakonec jsem mu nechala udělat výtěr z nosu a krku, jinak rýmu neměl, krk klidný. V nosu měl spálový bacil. Po dobrání atb, byl OK. Takže nateklé uzliny neznamenají hned příušnice.

petrasch
Povídálka 33 příspěvků 27.09.14 22:14

Ok děkuji všem v ponděli zajdeme k dětskému lekaři alespon jste mě tu uklidnili diky.)

petrasch
Povídálka 33 příspěvků 30.09.14 14:03

Tak syn to uzliny nemá pan doktor nám dal týden na pozorovani jestli se ty boule zvetšuji nebo ne. Má běžný režim a za týden dalši kontrola pokud to zustane stejné tak nás pošle na ušni odděleni rengen a odběry tak mám před sebou týden nervu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.06.18 13:25

Syn 4 roky. Dneska se vrátil z dovolené od moře. Nebyla jsem s ním. Prý poslední 2-3 dny měl lehce zvýšenou teplotu (přisuzováno přehřátí, má s tím problémy, což víme). Teď má horečku a nateklé obě příušní žlázy, k tomu má rýmu, ucpaný nos - opakovaně mu teče krev z nosu, odmítá smrkat. Očkovaný je, ale víme, že třeba proti Hexe nemá vytvořené protilátky, tak kdo ví, jestli je má proti příušnicím. Hledala jsem příznaky, ale tak moc to nateklé nemá, babička taky tvrdí, že u příušnic bývá dítě nateklé víc.
Jak dlouho sledovat a kdy ho vzít třeba na pohotovost?

Akras2
Ukecaná baba ;) 2296 příspěvků 08.06.18 13:40

Asi bych na pohotovost zajela. Ať mu naberou CRP. Malá loni uzliny měla taky. Bez horeček. Podezření na mononukleózu. Virus se potvrdil, na játra naštěstí nedorazil. Na tuhle infekci ji ale nasedla pátá nemoc. Takže putující vyrážka. Až imunologie potvrdila kombinaci virů ( ne úplně běžnou - i doktor říkal že to ještě nezažil).

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Královna a vévodkyně na státní návštěvě: Panovnice tímto utnula všechny drby

Královna Alžběta (92) navštívila londýnskou univerzitu po boku Kate Middleton... číst dále >

Vilhelmová jako Meda: Hrát ji je obrovská odpovědnost a troufalost

Mecenáška a vášnivá sběratelka umění Meda Mládková 24. června oslaví... číst dále >