Jak předejít dětským nemocím - nebezpečí pro těhu a novorozeně

Anonymní
15.7.13 14:49

Jak předejít děts. nemocem nebezp. pro těhu a novorozeně.

Nevím jestli jsem zvolila dobře název, tak snad vysvětlím ted. Plánujeme druhé mimi, až bude starší nastupovat do školky. Zatím je zdravý, žádný nemoce, jen sem tam rýma. Nedělám si iluze, že až nastoupí do MŠ, že to tak zůstane. A k věci. Bojím se, že bych pak mohla on něj v těhotenství chytit nějakou nemoc co by ohrozila miminko a pak až se narodí tak bude ohrožen přímo novorozenec. Moje otázka je možné se třeba ještě ted před otěhotněním nechat na nějaký nemoce co ohrozí pak plod, kdybych to chytla, očkovat? A je pak i novorozenec trochu více chráněn, když má protilátky matka? Neštovice jsem jako dítě měla, ale asi dojdu na testy, zda mám dost protilátek. Nechci píchat navíc očkování do malého, spíš do sebe, pokud tím mohu ochránit mimi v bříšku a potom po narození než bude trochu odolnější. Napadají vás další nemoce co jsou pro těhotnou nebezpečné a zda jim nějak předejít? Děkuji. anonym, protože nechci ještě s blízkými řešit druhé mimi.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4029
15.7.13 14:52

Co si pamatuji, tak pro těhotné jsou nebezpečné zarděnky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10563
15.7.13 14:57
@mocca píše:
Co si pamatuji, tak pro těhotné jsou nebezpečné zarděnky…

a proti těm se dneska už děti povinně očkují, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1621
15.7.13 15:05

Jeste si muzes nechat nabrat protilatky i na ty zardenky, v Nemecku to delaji bezne, jako soucast tehu kontrol. A pozor na toxoplazmozu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14052
15.7.13 15:12

@Alowen Právě proto bych si ty protilátky, kdybych se onemocnění bála, nabrat nechala (I když, k čemu to bude? :mrgreen: ). Očkování totiž nevytváří doživotní imunitu, takže tím, že si je neprožijeme v dětství, na nás čekají po tom, co skončí účinnost vakcíny (pokud vůbec fungovat začala, o tom se také dají vést spory), a to se někdy uvádí právě jako věk ženy v reprodukčním věku. Výhodné. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4029
15.7.13 15:13
@Alowen píše:
a proti těm se dneska už děti povinně očkují, ne?

To ano, ale zakladatelka je mít nemusela..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10563
15.7.13 15:13

@Litta jasně, rozumím. Mě šlo jen o to, že když se bojí, aby to dítě nepřineslo ze školky, tak proočkované dítě by to přinést nemělo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14052
15.7.13 15:17

@Alowen Jasně, v to se dá doufat a mělo by to fungovat. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11788
15.7.13 15:17

Modlit se. Viděla jsem fatální gastroschízu po herpetické angíně (chycenou od tříleťáka) a je to moje noční můra.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3115
15.7.13 15:18

Zarděnky, pátá nemoc - nebezpečné pro těhotnou, resp. pro plod
neštovice v době porodu, genitální opar - nebezpečné pro novorozence

Je toho určitě víc, jenom v rychlosti, ono obecně jakákoli nemoc hlavně v prvním trimestru je pro těhotnou blbá.

Syn ( 3,5 roku) měl teď spálu a taky se měl vyhýbat švagrové která je těhotná, ale prý není tak nakažlivá jako např. neštovice. Mladší syn ( 11 měsíců) ji vůbec nedostal. Dítě po narození má aspoň částečně imunitu, třeba starší syn měl dva týdny po porodu mladšího 6. nemoc a mladší ji nechytil. Neplatí to samozřejmě 100%.
No ale moc bych to neřešila protože to bys nemohla být pak těhotná nikdy, dítě ti může chytnout nemoc kdekoliv i v MHD, m třeba syn tu spálu rozhodně nemá ze školky, tam žádné dítě spálu nemělo.

Příspěvek upraven 15.07.13 v 15:34

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35545
15.7.13 15:20

Hm, nevím, ale tohle bych nijak neřešila. Neštovice jsi měla, ale můžeš tedy chytit pásový opar, také žádná slast. Malý do školky nechodí, ovšem plavání, MC, hřiště, určité věci chytí dítě kdekoliv a to by jsi nebyla těhotná nikdy. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
692
15.7.13 15:27

Ahoj. zrovna řešim to same. Malá nastupuje od zaři do školky, já bych měla mit tak 15tt. A taky pravě mám strach, nevim jestli ji nenechat par měs. doma do konce druhého třimestru. K tomu těhu mám hodně rizikové, předpokladam, že budu muset ležet…tak by se mi hodilo mit malou ve školce. Ale taky jsem neprodělala neštovice a malá je taky jěště neměla… Chci se ještě poradit na gyn, a s dětskou doktorkou. Kolektiv potřebuje ale já od ni pokaždé chytim i blbou rymu, tak zatim važně nevim. Promin, neporadila jsem, ale téma je pro mě aktualní tak jsem chtěla reagovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14241
15.7.13 15:46

No já jsem teď těhotná a taky se docela bojím všeho.. Ale můžu ti říct, že někdy jsou dospělácí víc neohleduplní než, že bych se bála děti :nevim:
Neporadím, je to prostě risk, ale zase já řeším, že se mi malé narodi na začátku října a kluk začne v září chodit do školky a hned slyšeím okolo, že pro maminky v šestinedělí a novorozence, neni vhodné, aby dítě chodilo v době nemoci- podzim, zima do školky..To by asi ty děti nemohly vůbec…
takže asi rada neni no..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22512
15.7.13 16:00

V prvním trimestru je nebezpečná skoro každá nemoc - i nachlazení - i když samozřejmě nemusí zanechat následky.
dávala bych pozor na toxoplasmosu(kočka, králík - ti teda minimálně, ale syrové maso a blbě umytá zelenina), pak zarděnky a pátá nemoc.
Připorodu neštovice a pásový opar.
Protilátky si nechat testovat můžeš, ale bude to vcelku k ničemu. i když aspoň budeš vědět, na čem jsi sa nebudeš pak koukat jako vyvoraná myš, jako já, když mi dr oznámil, že už jsem toxoplasmosu prodělala 8o. Neštovice jsi měla, těch bych se nebála.
Mě osobně tohle nenapadlo řešit, druhé čekáme v listopadu a dcera teda bude doma, do školky jí nevzali. Nicméně i tak přijde do kontaktu s nemocnými lidmi, tomu se bohužel nejde vyhnout :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama