Jak zvládnout let? Mám strach z létání.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Annabela11
Závislačka 3742 příspěvků 09.06.19 14:08
Jak prezit let?

Ahoj mam dotaz. Nesnasim letani :( a fakt se bojim.Za par hodim s muzem odletame a ja mam pocit ze jdu spise na popravu nez na peknou dovolenou.Co vam pomaha krom alkoholu a prášku?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
karkarka
Závislačka 3788 příspěvků 09.06.19 14:13

@Annabela11 mě nepomáhá nic. Mám šílený strach z létání a každá cesta na dovolenou je pro mě utrpení. Ale to jsem ti nepomohla ;)

Petruš Z.
Závislačka 4409 příspěvků 09.06.19 14:13
@Annabela11 píše:
Ahoj mam dotaz. Nesnasim letani :( a fakt se bojim.Za par hodim s muzem odletame a ja mam pocit ze jdu spise na popravu nez na peknou dovolenou.Co vam pomaha krom alkoholu a prášku?

To řešíš docela pozdě. Jinak jsou super Bachovy esence. Buď na míru nebo jsou krizovky. Já né že bych měla až tak hrozný pocit z letu, ale nemusím to, takže si začnu kapat. Tak příště. Jinak moc neporadím.

Annabela11
Závislačka 3742 příspěvků 09.06.19 14:20

@karkarka Me prave take nic nepomáhá alespon jsem rada ze v tom nejsem sama :?

Lisdoonvarna
Stálice 91 příspěvků 09.06.19 14:20

Tema jak pro me… zrovna zitra me to ceka :(
Co mi pomaha: krome xanaxu, ktery si beru na gatu, mi v letadle (hlavne behem cekani na rozjezd, fuj, to nesnasim uplne) se zabavit a nejak odvest myslenky pryc, takze lustim sudoku, krizovky, fidget spinner, nejak zabavit ruce a hlavu. Jinak kdyz uz je fakt nejhur a cejtim ze na me jde panika (to se stava obcas i pres ten xanax) tak se soustredit na nejaky bod. Rict si, prede mnou je kapsa s tim a tim, tady je sklapeci stolecek, okno, idealne si zkus napocitat kolik veci ve svem okoli zvladnes pojmenovat a fakt se na to soustred. Kdyz uz se letadlo rozjizdi a nabira rychlost, tak se zatnu do sedadla, zavru oci a odecitam od 100 po sedmi, nebo od 200, pripadne jedu velkou nasobilku :mrgreen: zni to divne ale uklidni to :palec:

Annabela11
Závislačka 3742 příspěvků 09.06.19 14:31

@Lisdoonvarna Takze vezmu Neurol a pojedu nasobilku pekne to zkombinuji :D

Annabela11
Závislačka 3742 příspěvků 09.06.19 14:33

@Petruš Z. Bachovy esence to slyším prvně, určitě je zkusim…

Alkata
Zasloužilá kecalka 773 příspěvků 09.06.19 14:34

Psychologa.

Lisdoonvarna
Stálice 91 příspěvků 09.06.19 14:36

@Annabela11 jj taky to tak delam, zabere to vzdycky :mrgreen: dobry je to taky rict spolusedicim a stevardum. jednou jsem letela sama v noci do kahiry a pri vzletu jsem myslela ze se zblaznim… a zenska vedle me si toho vsimla, ptala se jestli se bojim, a pak me vzala normalne za ruku :)
Jinak nevim jak ty ale ja mam nejvetsi hruzu ze vzletu, jakmile je letadlo nahore, tak i spim, ale buraceni motoru a rozjezd se stoupanim fakt nedavam, to je hnus :poblion: pristavani je naopak cajk. Nevim zda to souvisi ale mam i strach z vysek a cim bliz jsme pri pristavani zemi, tim jsem klidnejsi

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.06.19 14:37

Buď v klidu, já létání miluju. Odlétáme v pátek. Poprvé poletím se zánětem v uchu, nejde o zánět středního ucha. Ráno jsem byla na pohotovosti a prý mě to bude pravděpodobně dost bolet, ale letět můžu.

7.straka
Zasloužilá kecalka 875 příspěvků 09.06.19 14:38

Pomáhá reálně si uvědomit, že máš větší šanci, že tě zabije někdo na silnici než že spadne letadlo. Není zač.

Annabela11
Závislačka 3742 příspěvků 09.06.19 14:38

@Alkata Tak na toho dnes opravdu nemam čas… :D

Annabela11
Závislačka 3742 příspěvků 09.06.19 14:41

@Lisdoonvarna Ano vzlet je primo k zblazneni…naopak kdyz zacneme klesat jsem stastna jako blazen a mam pocit ze jsem největší borec na svete ze jsem to dala… :lol: Ach jo at uz je to za mnou…

Annabela11
Závislačka 3742 příspěvků 09.06.19 14:45

@7.straka Jasny, ale clovek na te silnici si proste pripada tak nejak bezpecneji nez nekolik kilometrů nad zemi… :nevim:

Ou
Echt Kelišová 7756 příspěvků 09.06.19 14:46

„Nesmím se bát. Strach zabíjí myšlení. Strach je malá smrt přinášející naprosté vyhlazení. Budu svému strachu čelit. Dovolím mu, aby prošel kolem mne a skrze mne. A až projde a zmizí, otočím se a podívám se, kudy šel. Tam, kam strach odešel, nic nezůstane. Zůstanu pouze já.“

Strach je čistě v tvojí hlavě. Pokud ho externalizuješ - tedy že to je něco, co není tvoje vlastní a že to je jen nějaký symptom, tak se snáze ignoruje.

Prostě to ber jako že prší, no tak ty se bojíš. A holt se přizpůsob - vezmi si deštník/prášek a pokračuj v tom co si měla v plánu.

Nějaká poblbaná fobie ti přece nebude určovat život.

Cím méně pozornosti tomu budeš věnovat, tím méně ten strach nakrmíš a tím slabší bude. A naopak. Čím víc se budeš nípat v katastrofických scénářích, tím víc strach krmíš a tím víc si z tvého života zkusí urvat.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama