Jak připravit tofu chlapovi?

41
9.3.20 11:33

Jak připravit tofu chlapovi?

Ahoj. Potřebuji radu ohledně přípravy tofu. Můj chlap je strašně mlsnej, nejhorší je, že vím, že si jen vymýšlí. Např. mi tvrdí, že nejí avokádo, přitom avokádovou pomazánku zbaštil celou misku aniž by tušil, ale i tak tvrdí, že ho nejí a tak je to s více věcmi (a není jich málo)
Já se snažím vařit pestře, naučila jsem ho jíst ryby, luštěniny… Nedávno jsem koupila marinované tofu a on se mi u kasy vysmál, že to teda jíst nebude. Přitom to určitě nikdy neochutnal a tak k věci…Nemáte nějaký recept, který zahrnuje tofu a je to fakt lahůdka? Může to být i náročnější. Děkuji :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
654
9.3.20 11:35

Dělám treba tofu čínu, to by mu mohlo chutnat. Nebo tofu burger :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3812
9.3.20 11:39

Veganské kari - na netu je spousta receptů. Tofu parádně nasaje tu tekutinu a chutná fakt dobře.

Nebo dobře opéct na troše oleje (dá se i experimentovat a přikápnout k olivovému trochu nějakého jiného výrazného - sezamového apod.) a dát třeba do tortilly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2879
9.3.20 11:40

Tofu s úspěchem vždy propapašuju do tortilly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19347
9.3.20 11:45

@Esiska květákové kari s marinovanym tofu je výborné, pak taky dělávám kuskus sgrilovanou zeleninou a tofu. To jsou jediná jídla, kde manžel tofu nepozná :jazyk: Asi proto, že jsou hodně kořeněná :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10311
9.3.20 11:50

Tofu chlapovi? To je jednoduchý.

Prostě hodíš to svinstvo do koše a uděláš mu stejk. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2803
9.3.20 11:50

Já teda tofu nemám ráda a poznala bych ho asi úplně všude. Ani koření nebo marinády ho přede mnou neschovají. :mrgreen: Možná by nějaké jeho menší množství pojmul karbanátek - do něj se dají s úspěchem zamaskovat různé věci. Ale úplně jsem nepochopila, proč to tofu do manžela musíš za každou cenu nacpat. Trochu respektu by si zasloužil. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2997
9.3.20 11:53

Udelej klasicky cerveny kari, ale s tofu. Nebo tofu vajickovou pomazanku, naskrabes tofu, přidáš kurkumu, sul, pepr a Zlutou sul. Smrdi jako ty vsjicka, do toho jarni Cibulku a je to. Mela jsem tofu amatérsky pripraveny a hnus. Musi byt fakt dobre namarinovany. Mrkni na IG Kamuchef, ta tam ma par receptu s tofu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2997
9.3.20 11:54

A lepsi nez tofu je Tempeh. Kdyz h osobne orestujes pozna uplny prd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
206
9.3.20 11:56

Podívej se na nějaké asijské recepty. Ale pravé čerstvé Tofu se nedá srovnat s tím naším vakuovaným. Táta nám jezdí do sapy. Připravujeme ho tak, že ho nakrájíme na velké kostky a osmažíme do krásně zlaté barvy. Pak na oleji v hrnci uvaříš nakrájená rajčata a uděláš z toho takovou rajčatovou šťávu ve které pak necháš Tofu rozmočit a nasáknout, určitě najdeš recept na internetu. Vynikající je i plněné mletým masem. Prikladám ti fotku. Ve Vietnamu je Tofu normální součást jídla, žádná náhraška něčeho jak to tady u nás někdo považuje a automaticky mu to už nechutná. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
341
9.3.20 12:03

Zkus mu to dát do proteinove kase s vločkama

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
341
9.3.20 12:04

@Micaella22 denaturovat fermetovanou soju může jen pitomec :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6529
9.3.20 12:05

Já miluju marinovaný tofu jen tak na pánvi do křupava. I manžel to tak má rád.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1626
9.3.20 12:17

Já bych se na to vykašlala. Proč mu to chceš za každou cenu cpát?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20943
9.3.20 12:18

Tofu strouhám nahrubo do omáček na těstoviny nebo do směsi na plněné papriky. Ne proto, že bych to chtěla vnutit chlapovi, ale proto, že děti mi moc nejí takto upravované maso, tak alespoň nějakou bílkovinu tam propašuju :mrgreen: Když to zastrouháš sýrem, absolutně není šance, že by to laik poznal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat