Jak probíhá den s 9 ti ročním dítětem?

Anonymní
17.3.21 22:05

Jak probíhá den s 9 ti ročním dítětem

Hezký večer, zajímá mě jak trávíte den s 9 ti ročním dítětem, když je doma na distanční výuce a vy na Očr?
Moje máma mi řekla, že ji přijde že se dceři nevenuji dostatečně.
Dám příklad: ráno hygiena, snídaně, výuka do 11h. Oběd, hodinu volna po obědě.
Buď si jde na mobil, čte, maluje a když si řekne, tak hrajeme deskovky. Poté uděláme společně úkoly, umyjeme spolu nádobí a uklidíme kuchyň. Kolem 15 jdeme ven a nebo jde sama s kamoškama. Když přijde díváme se na telku a nebo je u sebe v pokoji. Udělám večeři po večeři uklidíme a chystáme se na koupání. Ve 21:00 spát. Máte to taky tak nebo se mám ještě víc nějakým způsobem věnovat víc? Prosím anonym aby mě rodina nepoznala. Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
17.3.21 22:14

Synovi je 9 let a mám doma ještě šestiletého. Dopoledne se učí a já pracuju. Mladší kouká na TV. Odpoledne se učíme se starším. Mladší zlobí a dela blbosti. Úkoly trvají 2-6 hodin. Hry nehrajeme. Nemám na to sílu a energii. Občas jdeme ven, ale většinou se mu nechce. Tak ho nenutím, protože se přiznávám, že se mi nechce hádat.
Chodí spát v osm.

• Citovat
  • Nahlásit
17646
17.3.21 22:19

Dopoledne škola, oběd, odpočinek, úkoly, občas máme bud vyřizování nebo jdeme ven na procházku. Pozdní odpoledne odpočívá a hraje si. Chodí spát kolem deváté.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25035
17.3.21 22:23

U nás ráno hygiena a snídaně. Pak se jde každý věnovat své škole, v pauzách zadávám dceři 1. třída úkoly nebo kontroluju hotové úkoly od obou. Kolem poledne manžel přinese oběd, po obědě uklidíme kuchyň, pokud je třeba věnujeme se ještě škole a jdeme na procházku. Odpoledne je buď třeba něco udělat a nebo jdeme hrát deskovky. Kolem 18 hodiny cvičení Vojtovky, večeře, umýt a kolem 20 hodiny je zaháníme do pelechů. My s manželem mezi tím ještě řešíme zprávy od školních dětí, úkoly, přípravy na další den atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.3.21 22:28

Tak to je pomalu všude stejné. Podle mě se věnuji normálně a teď jsem si to i potvrdila, že je vše ok

• Citovat
  • Nahlásit
12506
17.3.21 22:43

Ja mam tri deti uz temer 4,7,9 a nejsem na OCR, ale na HO, ale snazim se tedy mit dny pestrejsi :think: - hodne zarazovat nejake aktivity s cilem, aby clovek delal neco smysluplneho v teto nesmysluplne dobe, zdobime si byt, obcas nechodime na prochazky, ale na pruzkumy, povidame si nad knizkami, ucime se lustit sifry, obcas udelame nejaky pokus… Ted budeme velikonocne vyrabet, zdobit… Venku se snazim je trochu honit - aby nezleniveli. Nejvic to asi odnasi ta nejmladsi, protoze na tu je nejmene casu kvuli starostem se skolou. Plus teda starsi deti maji 3 on-line krouzky, u toho se celkem vyblbnou, ale pro me je to organizacne narocne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25035
17.3.21 22:44
@Anonymní píše:
Tak to je pomalu všude stejné. Podle mě se věnuji normálně a teď jsem si to i potvrdila, že je vše ok

Tak ono to o moc víc nejde, když půl dne zabere škola. U nás, když je dobrý den, tak si fakt hodně zahrajeme, vytáhneme i nějakou delší hru. Dneska jsme zahrály jen dvakrát krátkou, nebyl čas. Včera dokonce jen karetku na 15 minut, měli jsme logo. Ono to nevypadá, ale než se udělají úkoly, děti přečtou co mají, něco se doma pouklízí je den pryč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1535
17.3.21 22:45

Určitě, já akorát trvám na tom, že ven se chodí každý den - je to tedy oprus, zejména teď, když ej všechno rozbahněný a mokrý, jinak jsme chodili kpat na školníhřiště nebo na koloběžku. Spát chodí v 8. Co víc v týhle době dělat :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8747
17.3.21 22:56

A nemyslela třeba, že si málo povídáte? Asi není potřeba vymýšlet speciální program, jen jak jsou pořád všichni na hromadě, tak se nedá moc povídat o samotě, rozebrat bolístky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12506
17.3.21 23:01

Vidite, a to ja myslela, jak jsem rezignovala… Predtim jsme zili tak aktivne, tury, vylety, plavani, brusleni, muzea, vystavy, divadlo… Tu nejstarsi jsem aspon z toho vseho zacala v zari ucit na piano, at z te uzaverky aspon neco vytezime. Ale koukam, ze jsem asi blazen :mrgreen:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25035
17.3.21 23:02
@Taara69 píše:
Určitě, já akorát trvám na tom, že ven se chodí každý den- je to tedy oprus, zejména teď, když ej všechno rozbahněný a mokrý, jinak jsme chodili kpat na školníhřiště nebo na koloběžku. Spát chodí v 8. Co víc v týhle době dělat :think:

To já taky. Naštěstí máme psa a ten nás donutí. Po poledni už kouká, kdy vyrazíme na dlouhou procházku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
256
18.3.21 07:04

Máme to skoro stejně. Jen ven chodím s ním na kolo/brusle. Dvakrát týdně nakoupit. Jen je to prvňák, tak moc úkolů nemá. Večer ještě voláme po skype babičce a u toho čte dvě stránky z knížky.
Dopoledne při výuce vařím, uklízím, jemu asistuji (hledám papíry, zatoulané tužky, protože panikaří, když to nemůže najít, posílám k pc, když přestane dávat pozor). Ven jsme nešli jen jednou, když lilo. Odpoledne ještě hrajeme hry, díváme se na telku - většinou ho bere sport 8o, běhá u toho po bytě a závodí, měří si čas.
Víc toho nestihneme, stejně padám na hubu, když jdeme spát, už se těším, jak si odpočinu v práci :).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
256
18.3.21 07:09

Je mu teda šest a do pelechu ho donutím tak po deváté. O půl sedmé mě honí z postele, že se má vstávat. Když chodí do školy stává stejně, ale musím ho z té postele vykopat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6945
18.3.21 10:37

Přijde mi to jako běžný chod domácnosti v této době. Já mám 7letá dvojčata a víceméně je to podobné, já jsem tedy na HO, ale snažím se jít aspoň na krátkou procházku s nimi, na lítání venku jsou pak s kámoškama. Jinak společně uvaříme třeba. V tomhle věku si nemyslím, že by bylo úplně nezbytné se dětem nějak plánovaně věnovat každý den, důležitý je, zda fungujete jako rodina a povídáte si, trávíte čas společně tak nějak komplexně, což mi přijde, že u vás je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
186
18.3.21 12:59

Také tak....

U nás to vypadá podobně jako u vás. Kromě školy hrajeme stolní hry nebo jdeme ven na procházku či brusle. Občas přečteme nějakou knížku. Jinak nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat