Jak se doba na úřadu do výpočtu mateřské?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
21
24.10.21 09:07

Jak se doba na úřadu do výpočtu mateřské?

Hezkou neděli všem,

nedaří se mi nikde najít odpověď na moji situaci, tak se zkusím zeptat tady. Popíši můj případ. V září 2020 jsem skončila v zaměstnání (zde jsem byla před dva roky)
a do února 2021 jsem byla na úřadě práce, pobírala jsem dávky. Od března 2021 pracuji, mám smlouvu na dobu neurčitou. Nyní jsem 10+5tt, termín porodu půlka května.

A moje otázka zní, pokud bych např. od 1.1.2022 nastoupila na nemocenskou z důvodu rizikového těhotenství, jak se mi bude počítat mateřská? Počítá se mi průměrná mzda za posledních 12 měsíců před nástupem na nemocenskou? Jak budou počítat ty dva měsíce, kdy jsem byla na úřadě? Jako nula nebo se nebudou do průměru počítat vůbec?

Děkuji moc za případné odpovědi a vysvětlení.

Pěkný den :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11976
24.10.21 09:39

Počítá se jen prijem ze zaměstnání, bez podpory, bez neschopenky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18768
24.10.21 09:40

Ne počítá se jen to co je v posledním zaměstnání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
24.10.21 10:42

Děkuji moc za reakce. Takže se mi bude počítat průměr jen z 10 odpracovaných měsíců? Jde mi o to, jestli se mi tam nezapočítá 2krat nula a tím se mi sníží průměr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9564
24.10.21 11:19

@Lucie04 Nebude tam 2× nula, rozhodné období pro výpočet je 12 měsíců nebo kratší, pokud pracovní poměr netrval po celou dobu, tzn. nikdy tam nespadá doba na ÚP. A nemocenská patří mezi vyloučené dny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
24.10.21 11:23

@Lendeš super. Děkuju moc za odpověď. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu