Jak se dostat do kondice?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
mystiq
Kecalka 165 příspěvků 01.01.19 11:31
Jak se dostat do kondice

Přeji všem krásný Nový rok..dala jsem si předsevzetí, že se po porodu a déletrvající pauze od cvičení chci zas dostat do kondice a začít cvičit. Jak jste se vracely k pohybu vy? Radily jste se s trenérem, s výživovým poradcem o vhodnosti pohybu nebo jste se zlehka vrátily ke sportům, které jste dřív provozovaly? Díky za názory a postřehy…

Reakce:
Ou
Echt Kelišová 8545 příspěvků 01.01.19 11:43

Začni sama a když se do tří měsíců nedostaví výsledky, zajdi se poradit za někým, komu věříš.

Začni s tím, že si na mobil nainstaluješ krokoměr a budeš se snažit ujít 10000 kroků denně. Ideálně s kočárem a popřípadě starším dítkem - on jim ten pohyb na čerstvém vzduchu (i v zimě) taky udělá jedině dobře.

Až se ti to bude dařit, tak že celý týden zvládneš splnit oněch 10000 kroků, přidej nějaké 10-15 minutové protahování na rozcvičku. Až se ti ten návyk zaryje do krve - a zároveň k tomu budeš mít základní výdrž z rychlejší chůze, je na čase zkusit nějaké sportování. Ideálně takové, co tě bude bavit a ideálně s někým, koho máš ráda a taky ho to baví.

Pokud se hýbeš, tak u jídla většinou stačí vynechat očividné sajraty, včetně bílé mouky, nepít alkohol a přidat ovoce a zeleninu.

IvaX
Ukecaná baba ;) 2016 příspěvků 01.01.19 11:52

Mě nejvíc zabírá a baví koloběžka (velká pro dospělé) a na zpevnění jóga, která mě navíc pomáhá na i na nervy a odnas*ání :mrgreen:

vannilka
Kecalka 117 příspěvků 01.01.19 12:08

Ahojky. Ráda bych se přidala. Chtěla bych zkusit nějaké domácí pilates Cardio a chůzi s kočárkem.

rodinka4
Ukecaná baba ;) 1806 příspěvků 01.01.19 12:14

Jogu cvicis podla coho? @IvaX

Mollify83
Zasloužilá kecalka 680 příspěvků 01.01.19 12:16

Jelikož nejsem schopná se někam pravidelně vypravit, cvičím doma. Weby fitfabstrong.cz, na YouTube Blogilates a Yoga with Adriane. Plus pravidelné procházky s dětmi ;)

modletin123
Stálice 68 příspěvků 01.01.19 12:31

A jak jseš na tom teď ? Z toho všechno vychází.

Lenka_Hal
Echt Kelišová 9942 příspěvků 01.01.19 12:40

Zacni sama tim, co te bavi, to je podle mne to nejdulezitejsi. Cim delsi pauza, tim vic postupne musis zacit. Chce to trpelivost, dulezite je si uzivat ten proces a nelpet na okamzitych vysledcich.

mystiq
Kecalka 165 příspěvků 01.01.19 12:43
@modletin123 píše:
A jak jseš na tom teď ? Z toho všechno vychází.

Po druhém porodu mi zůstalo 10 kg oproti původní váze, cítím, že je mi menší oblečení. Co se týče kondice, zvládnu 30min hrát badminton, vyjít svižnějším tempem vysoký kopec (ale zadýchám se).

Paoloska
Echt Kelišová 8451 příspěvků 01.01.19 15:47

@Ou Miluju tvé rady :palec: Už mnohokrát mi pomohly. Opět perfektní a přitom přirozená a jasná odpověď. Díky :kytka:

Váš příspěvek
Reklama