Názory na půst

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Alimena
Nováček 10 příspěvků 30.12.18 16:11
Názory na půst

Zdravím všechny :D
chtěla bych podiskutovat o půstu jako o způsobu očištění, zhubnutí a detoxikace..hodně jsem o tom načetla…nejen literaturu ale také zkušenosti těch co už praktikovali..sama mám také zkušenost s 3 a 5 dny a teď chci podstoupit 7-12 dní…je tu někdo koho to zajímá?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
alimdar
Zasloužilá kecalka 814 příspěvků 30.12.18 16:18

@Alimena ahoj, urcite. Zkušenosti nemám, ale přemýšlím nad tim, akorát jsem cetla jen o max.2dennim. Vic mam obavy, že bych nevydržela. Teď bych se chtela procistit po vánocích

Alimena
Nováček 10 příspěvků 30.12.18 16:26
alimdar

no ono to začne působit právě až po dvou dnech…ale ono když už se něco vydrží, je to potom prý snazší…tělo si to pamatuje a snáze na to najede..

Kelsey
Hvězda diskuse 45124 příspěvků 30.12.18 16:43

Mela jsem nedobrovolny pust, 5 dni jsem byla o caji. Nez jsem sla na operaci zlucniku v listopadu, tak mi v nemocnici nedali nic. Naposled jsem jedla v patek doma banan na veceri. Od soboty jsem byla akutne prijata v nemocnici. V pondeli byla operace a az v utery odpoledne mi dali trosku jidla. Krize byla prvni a druhy den, pak si telo zvyklo.
Ale dobrovolne bych do toho nesla. Clovek rychle ztraci vodu. Je unaveny.

Kelsey
Hvězda diskuse 45124 příspěvků 30.12.18 16:44

Kolegyne drzi kazdy mesic par dni uplnkovy pust. Ji to vyhovuje.

alimdar
Zasloužilá kecalka 814 příspěvků 30.12.18 16:48

@Alimena a co tedy doporucujes? Jak by to mělo probíhat?

Alimena
Nováček 10 příspěvků 30.12.18 20:42
alimdar

no nemám určitě na mysli úplný půst i bez vody…to považuji za hazard …někdo pije šťávy a čaje, já chci jít do půstu jen s vodou…ty úplňkové jak píše Kelsey jsou také fajn, dost lidí kteří půsty drží s nimi začíná také je držím…ale když se chci zbavit i uloženého tuku, změna metabolismu a spalování začne až od třetího dne…navíc se tělo i detoxikuje a to chce hodně vody …a ten pocit únavy a slabosti je opravdu tak první dva až tři dny…pak se to zlomí …když já držela těch pět dní, je to už pár let a nebylo ještě tolik informací, spíš se půst zatracoval a já se trochu i bála, takže jsem tehdy nešla do víc dnů i proto, že jsem na to psychicky nebyla připravená…při více dnech je také důležité načíst si jak se provede postupný návrat ke stravě…

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33726 příspěvků 1 inzerát 31.12.18 17:13

Ahoj, přečti si diskuze na téma půst. tady a tady . Zkus taky napsat do této poradny o výživě. Osobně jsem zkoušela postní dny jen s radikálním snížením příjmu, nebo být na zeleninových šťávách.

měsíční svit
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 02.01.19 20:04
@Alimena píše:
chtěla bych podiskutovat o půstu jako o způsobu očištění, zhubnutí a detoxikace..hodně jsem o tom načetla…nejen literaturu ale také zkušenosti těch co už praktikovali..sama mám také zkušenost s 3 a 5 dny a teď chci podstoupit 7-12 dní…je tu někdo koho to zajímá?

Ahoj :mavam: . Já jsem často držela jedno denní půsty a jednou 3 denní. Ale ten třetí den už jsem byla docela malátná. Ráda bych na ně najela znovu, dříve jsem ty jedno denní držela každý týden. Den před tím, jsem jedla naposledy kolem 18. hodiny, jen něco menšího a den po půstu první jídlo ovoce. U těch delších půstů už se musí dodržet návratovka. Chtěla bych zvládnout 5 dní, měly by se pročistit i ledviny, ale to si tedˇ netroufám. Kdy do toho chceš jít? Jinak jsem chodila na inspiraci na jedno diskusní forum zaměřené přímo na půsty.

Evulina
Neúnavná pisatelka 15820 příspěvků 02.01.19 20:07
@Alimena píše:

Já mám ráda a dělají mi dobře přerušované půsty.

nestarejtese
Kecalka 494 příspěvků 05.01.19 11:36

Jak to zvladate? Mě stačí pár hodin nejist a je mi hned strašně zle, :zed:

Evulina
Neúnavná pisatelka 15820 příspěvků 05.01.19 13:39
@nestarejtese píše:
Jak to zvladate? Mě stačí pár hodin nejist a je mi hned strašně zle, :zed:

Já když nejím, tak je mi blbě prvních tak 8-10 hodin. Pak to přejde..

Alimena
Nováček 10 příspěvků 05.01.19 16:32
měsíční svit

ahoj, chtěla bych do toho jít v únoru po úplńku, vzít v potaz ubývající měsíc, je to vhodná doba…a před tím tak týden minimálně už omezit trochu výběr stravy, zjednodušit…také abych sama sebe a svoje tělo přesvědčila, že to myslím vážně :D

Alimena
Nováček 10 příspěvků 05.01.19 16:37
nestarejtese

jestli se ti do něčeho takového chce a máš problém s pár hodinami, tak to zkus jen s půldenními půsty…jez jen třeba do 12.00, dej si oběd a pak až druhý den snídani…musíš nejdřív sama sebe přesvědčit, že pár hodin nejíst ti nic neudělá ..

měsíční svit
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 05.01.19 22:20
@nestarejtese píše:
Jak to zvladate? Mě stačí pár hodin nejist a je mi hned strašně zle, :zed:

Já si to vždycky musím nastavit v hlavě, že to tak prostě bude. Nejlíp mi funguje, když si nastavím větší cíl, třeba že půst budu držet dva dny, tak ten jeden den je úplně v pohodě. Když si rovnou řeknu, že jen jeden, tak ten jeden den ja makačka :) . Piju při tom teplou vodu a jsem raději venku, na čerstvém vzduchu, i to líp uteče. A jít brzy spát.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Sbohem, kokote: Zákon zachování buranství aneb v čem je Rytmus opravdový král

I když stále stoupá počet těch, kteří tu dovolenou absolvovali a po pár dnech... číst dále >

2. díl seriálu Nejhezčí mluvčí Česka: Na kterém úřadě najdete krásnou Sabinu?

Redakce Expresu pro vás připravila nový seriál, díky kterému detailně poznáte... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >