Poradna porodní asistence
Bc. Vladimíra Toplaková
Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat
@Baba píše:
Jaky scifi? To nikdo nezna Krakena?
no, mne jako první mozkem probleskne souhvězdí, takže nějakou spojitost s řeckými bájemi tuším… ale první vědomá myšlenka se zaměří na Andromedu Tonksovou, matku bystrozorky Nymfadory Tonksové. takže za mne - ani ne sci-fi, ani ne řecké báje, ale fantasy ![]()
ale jinak - jméno se mi nelíbí. což ovšem nic neznamená, spousta dětí má jména, která se mi nelíbí a nijak mi to žíly netrhá ![]()
@Mamazkoncesveta píše:
Meda dobrý, Medunka taky, Andromeda za mě ne, vybaví se mi souhvězdí a hned na to řecká mytologie a nějak mi to celé neladí se jménem pro holčičku…
Mně pak ještě kyhanka, vřesovcovitá rostlina s latinským názvem Andromeda ![]()
@Russet píše:
A sestřička by mohla být Gorgofona.
A bratříček Perseus ![]()
U těchhle diskusí si vždycky kladu otázku PROČ? Jako chcete holce říkat Meda, což je moc krásný jméno, tak ji tak i pojmenujte. Andromedu dejte třeba želvě nebo křečkovi, když už chcete mít noblesně a mýticky pojmenovanýho člena rodiny ![]()
@osvc píše:
Mně pak ještě kyhanka, vřesovcovitá rostlina s latinským názvem Andromeda
ó, ale ta se mi líbí (jsem si ji musela vygůglit, v životě jsem o ní neslyšela) ![]()
Tohle mi někdo říct, že čeká malou Andromedu, myslela bych si, že si ze mě dělá srandu a nechce říct pravé jméno, které pro dítě vybrali
Meda je hezké, i kombinace s Andreou.
@osvc píše:
A bratříček Perseus
Jsi nekoukala na Moje tlustá Valentýna? Orestes, Olympie, Pandora… to byl hit
@welanda píše:
Zdravím všechny, mám dotaz, vybrali jsme jméno pro holčičku Andromeda, máme pro to osobní důvody a příběh, ale v okolí se nesetkává s pochopením. Zajímá mě slušný názor ostatních. Říkali bychom jí víceméně Medy, Medunko. děkuji.
Pochopila bych, že chcete jméno Andromeda, protože jí tak chcete říkat. Ale dát jí takové extrémní jméno a říkat jí Medunko, to je fakt úlet.
Mně se to líbí a na názory ostatních bych nedbala
. Ale odobně se mi ještě víc líbí Meda-Medunka ![]()
Dejte bud jen Meda nebo Andrea, nebo Andrea Meda. Ale ne Andromeda, strasny, promin. Nejaky duvod a bachorku proc, znate jen vy a asi ho nebudete kazdemu na potkani rikat
ale je to vase dite, dejte si, co chcete.
Příspěvek upraven 23.06.20 v 21:40
@sagina píše:
no, mne jako první mozkem probleskne souhvězdí, takže nějakou spojitost s řeckými bájemi tuším… ale první vědomá myšlenka se zaměří na Andromedu Tonksovou, matku bystrozorky Nymfadory Tonksové. takže za mne - ani ne sci-fi, ani ne řecké báje, ale fantasyale jinak - jméno se mi nelíbí. což ovšem nic neznamená, spousta dětí má jména, která se mi nelíbí a nijak mi to žíly netrhá
Jo, na Tonksovou jsem přišla dnes ![]()
@Pruhovaný_mýval píše:
U těchhle diskusí si vždycky kladu otázku PROČ? Jako chcete holce říkat Meda, což je moc krásný jméno, tak ji tak i pojmenujte. Andromedu dejte třeba želvě nebo křečkovi, když už chcete mít noblesně a mýticky pojmenovanýho člena rodiny
Meda je hezký. Andromeda moc dlouhý. Andromeda by u nás byla nejspíš modrooká šedivá kočka asi. Třeba morče fakt né.
@leisa píše:
Nelíbí. Hned se mi vybavil film Kmen Andromeda
Dceři bych jej nedala. Možná ještě nějakou zkratku z toho jména, ale i tak… Nicméně je to na tobě. Jedná se o tvé dítě, máš právo ji pojmenovat, jak chceš.
I mne. Tak jsme pojala myslenku, ze lidem uz z te korony trochu hrabe. My taky cekali Parochala a Junelu a mame uplne jine deti…
@osvc píše:
Mně pak ještě kyhanka, vřesovcovitá rostlina s latinským názvem Andromeda
Tu máme na zahradě ![]()
Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat