Jak se zbavit pupínků?

77
29.12.20 14:15

Jak se zbavit pupínků?

Už si nevím rady. Dokonce jsem byla u dermatolozky, tak před dvěma lety (ale to mi bylo tak 15-16, takže mi nic moc nedoporucila). Věc se má takhle: Nemám vyloženě nějaké velké akné. Jenže mám malé pupínky (krupice), sem tam větší a rozšířené póry s černými tečkami.
O pleť se nestarám „pravidelně“ hlavně nevím jak totiž. Mám si ji umývat gelem 2× denně? Někdo zase říká že jen jednou. Mám si ráno dát hydratační krém a večer to nechat být, nebo nějaký olejicky!?
Co mám k dispozici:
Hydratační krém od Neutrogeny, takový žlutý (zkoušela jsem víc hydratačních krému, pak jsem si koupila za 100kc jeden z drogerky - Ziaja a mělo to stejný výsledek jako ty dražší)
Růžovou a levandulovou vodu Čistíci gel od Biodermy pro citlivou pleť
Nějaký krém na lokální místa, když se objeví pupínky
Nimbový olejicek
Pleť mám spíš suchou, možná někdy normální.
Nějaké typy na to jak ty produkty používat a kdy? Jak si tu pleť umývat? Makeup nepoužívám, jen jednou za čas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12914
29.12.20 15:13

Cistici gel na oblicej ano. Hydratacni denni a nocni krem ano (lehky, co se dobre vstreba).
Pri potizich po umyti obliceje potirat jarischovou vodou (koupis za par korun v lekarne).
To staci :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3868
29.12.20 15:26

Pleť mám úplně v pohodě dílem zaprvé konce puberty (to udělá hodně), zadruhé zásadní změnou jídelníčku (hodně zeleniny, méně mastného, sladkého a čokolády), zatřetí péčí o pokožku. Úplně nejlépe se mi osvědčilo sírové mýdlo z lékárny (vymydlit při koupání), po koupeli a ráno mažu bambuckým máslem. Na pleť doporučuji patlat toho co nejméně, spíše jednodruhové věci, nekombinovat příliš přípravků, v tak mladém věku nenavykat pleť na příliš chemie.

Taky je fajn pročistit tělo zevnitř: kup si obyčejný kopřivový čaj, pleťový čaj (třeba od Grešíka) a pij denně jeden hrnek kopřivy, jeden pleťového čaje (délka kůry bude na obale). To mi svého času pomohlo taky velmi moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.12.20 22:50

První, co bych poradila je kosmetika. Najít si kosmetičku která má dobré reference a ta vám přímo i doporučí produkty na míru. Co mohu, ale já osobně doporučit je vital injector, kdy malými vpichy se aplikuje kyselina hylauronová, která právě pomáhá vyživovat plet a díky ní se vám zminimalizuje akné a celkově se plet zlepší. Já chodím pravidelně na tuto proceduru a už nemám akné skoro žádné. K tomu užívám každý den Fázi 9 od Halo dá se to normálně vyhledat a koupit na internetu a vážně to pomáhá s pletí. Hlavně díky obsaženým hormonům v tomto přípravku a nedám na tento doplněk stravy dopustit.

Akorát zrovna vital injector je dražší procedura, ale stojí to zato.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat