Jak šetříte na dovolenou?

5145
3.6.15 09:54

Jak šetříte na dovolenou?

Ahojky holky co jste na RD :mavam: našetřila jste některá z vás na dovču u moře? Chtěla bych jet s rodinou příští nebo až ten další rok tak chci vědět tipy jak jste to dělali vy jestli je to vůbec reálné

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13534
3.6.15 10:00

@kacenka8 To je tak obecný dotaz…
Samoživitelky, nebo ty, jejichž chlap chodí dál do práce?
Bere 13, nebo 53 tisíc?
Moře v Chorvatsku, v Karibiku, nebo v Indonésii?
Našetřit se určitě dá. Buď celý rodičák, protože chlap vydělá dost - dítě během rodičáku ještě tak velké výdaje nepotřebuje, „bude hůř“. Nebo rodičák používá na běžné nákupy a ušetří se z mužova platu na účtu. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
3.6.15 10:01

No, tak to asi dost zalezi na celkovem prijmu, ne? pokud ma partner 50tis, tak se muze jet i dvakrat rocne, pokud nekdo sotva zaplati najem, tak asi ne dovolenou neusetri :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5145
3.6.15 10:02
@Litta píše:
@kacenka8 To je tak obecný dotaz…
Samoživitelky, nebo ty, jejichž chlap chodí dál do práce?
Bere 13, nebo 53 tisíc?
Moře v Chorvatsku, v Karibiku, nebo v Indonésii?
Našetřit se určitě dá. Buď celý rodičák, protože chlap vydělá dost - dítě během rodičáku ještě tak velké výdaje nepotřebuje, „bude hůř“. Nebo rodičák používá na běžné nákupy a ušetří se z mužova platu na účtu. :nevim:

Zapoměla jsem dodat můj chlap vydělává průměrný plat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
teckaa

Ahoj, my si kazdy mesic davame urcitou castku stranou. nejdrive do obalky, jenze kdyz bylo potreba, vzela jsem od tamtud penize zcela ne neco jineho. tak ted hazime bsnkovky kazdy mesic do lahve, to tolik nesvadi…

• Nahlásit
  • Citovat

My máme účet u mBank, k tomu jsme si založili pravidelné spoření - nastavili jsme si procento, které nám z každé platby odchází na spořící účet. Plus máme stranou můj přeplatek na daních a čekáme na přeplatek z družstva. Chceme jet do Chorvatska, ale jenom pod stan. Osobně mi přijde zbytečné si platit hotel, když jsme celý den u moře, ve stanu se akorát najíme a vyspíme, plus tam máme uložené věci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13148
3.6.15 10:04

My nemáme z čeho ušetřit, vše padne na najem :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
3.6.15 10:10

@Raduš.ka44 já bych teda do stanu u moře už nešla. Bylo mi tam v noci hrozný horko a jedinkrát jsem se nevyspala. To už radši nějaký apartmán, kde bude aspoň chládek. Ale to záleží na každém :)

• Citovat
  • Upravit
13534
3.6.15 10:11
@kacenka8 píše:
Zapoměla jsem dodat můj chlap vydělává průměrný plat

To je taky dost vágní. Jde prostě o to, jestli když zaplatíte vše nutné, něco vám zbyde. Pokud vám zbyde tisícovka, za kterou si kupujete cigarety nebo alkohol, tak i kdybyste si to odpustili, tak jen tak na dovolenou nenašetříte. Jestliže si ale rádi dopřáváte nad rámec, tak se to zkrouhnout dá a najednou bude na účtu rezerva.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11689
3.6.15 10:21

@kacenka8
My jedeme na dovču z peněz, která nám vrátili za topení, jen tohle stačilo… Pak se dá taky ještě jet z toho, co vrátí z daní, teda pokud jste manželé. :lol: Nám ale stačí pronajatá chata v Jižních Čechách, moře si odpustím, protože levnou dovolenou u moře já si neužiju, potřebuji hotel s klimatizací a all inclusive. :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6564
3.6.15 10:23

No mi jsme se prostě v létě sbalili a jeli. Do chorvatska autem. Takže žádné velké balení a za 8 h jsme se váleli na pláži.
Takže nešetříme na dovolenou, použijeme na to peníze z běžného rodinného rozpočtu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
3.6.15 11:05
@kacenka8 píše:
Ahojky holky co jste na RD :mavam: našetřila jste některá z vás na dovču u moře? Chtěla bych jet s rodinou příští nebo až ten další rok tak chci vědět tipy jak jste to dělali vy jestli je to vůbec reálné

otázkou je, co je pro Tebe dovolená u moře, kolik myslíš. Tenhle rok jsem našetřila 15 tis na dovolenou v čr :think: reálné to je, pokud to máš jako cíl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5145
3.6.15 11:08
@martina.se píše:
otázkou je, co je pro Tebe dovolená u moře, kolik myslíš. Tenhle rok jsem našetřila 15 tis na dovolenou v čr :think: reálné to je, pokud to máš jako cíl.

15000 to je hezký já dokázala minulej rok našetřit 20000 a jelo se :)ale to jsem chodila do práce tak se to dalo ted si to neumím představit z rodičovského příspěvku jak si na to najdu systém

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
3.6.15 11:17
@kacenka8 píše:
15000 to je hezký já dokázala minulej rok našetřit 20000 a jelo se :)ale to jsem chodila do práce tak se to dalo ted si to neumím představit z rodičovského příspěvku jak si na to najdu systém

nemám nejnižší rodičák, platím hypo, ale tak vydělávám si bokem a každá kč jde na dovču atd..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
491
3.6.15 11:20

My jedeme na dovcu za penize z dani.. Letos cca 30.000,–. Jinak setrime kazdy mesic na sporici ucet, mame nastaveny trvaly prikaz.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama