Jak si správně samovyšetřit prsa

1083
2.6.16 21:52

Jak si správně samovyšetřit prsa

Ahoj dámy, tak zase pofrčím po delší době na UZ prsou- pobolívá mě bodavě asi dva měsíce na pravé straně prsa jedno místo, na dotek bolí pořád, často to jde až do podpaží a někdy se mi zdá, jakože mám tu oblast celou nateklou - dám hůře ruku k tělu. Jsem teď sice 5 plus 5 těhotná a to bych samozřejmě přičetla tomu - ale mám ty potíže už dýl.
Ale proč sem píšu. Moje doktorka se zeptala, (UZ mi teda napsala i po mojí rozpačité odpovědi) jestli tam hmatám bulku a jestli se pravidelně samovyšetřuju. Pokrčila jsem rameny, že tam hmatám spoustu věcí, zejména každý den něco jiného. Koukala na mě dost nevraživě a jak na blbce, tak jsem se chtěla poučit, jak to správně děláte. Protože každý můj pokus o důkladné samovyšetření dříve skončil nějakým planým poplachem na UZ, protože jsem vždycky něco někde našla :nevim:. Mám s trochou nadsázky pocit, že prso se sestává ZE SAMÝCH malých bulek. Zvláště po porodu je celý prso protkaný asi mléčnejma žlázama, je to hned pod kůží celý hrbolatý, spoustu je toho zduřelýho, na bradavkách mi ty zduřelinky zůstaly, podpaží mám pocit jako že ohmatávám pytlík s větší rejží, jak je to hrbolatý…jak v tomhle někdo může zodpovědně provést samovyšetření s výsledkem „dobrý“? :nevim: Máte to některá taky tak „beznadějný“? Případně se omlouvám za hloupý dotaz, ale mě fakt trápí že nejsem sama sobě schopná precizně udělat prevenci…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10049
2.6.16 22:02

Jak ja Te chapu! Videla jsem x videi, navodu atd ale absolutne bez uspechu…pocit porad stejnej…litala bych na utz snad kazdej mesic :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3430
2.6.16 22:04

Jako bys psala o mě. :mrgreen: Na gyndě se mě taky ptala a taky jsem jí odpověděla, že mi přijde, že mám bulku vedle bulky. :roll: Nakonec jsem se objednala jako samoplátce na UTZ a všechno v pořádku, naštěstí. K Tvému problému, taky mě občas píchá a pálí v prsu, ale nijak jsem to nikdy neřešila, ani se neptala, takže Ti neporadím. :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1002
2.6.16 22:10

Mam uplne stejny problem. Utvar vedle utvaru… Samovysetrovani me stresuje, protoze vzdycky najdu neco, co se mi tam nepozdava a pak zbytecne plasim. Ted to resim tak, ze si prsa nijak vyrazne neprohmatavam, proste jen normalne ve sprse pri myti atd. a vydupala jsem si zadanku na ultrazvuk. I kdybych mela jit jako samoplatce, aspon budu vedet, co a jak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1812
2.6.16 22:13

Já z toho měla stejnej pocit, samé malé bulky, takže podle mě (pravděpodobně) nemáš špatnou technikou, ale prostě to tak je (asi)… tak nějak jsem došla k závěru, že kdyby tam něco bylo, tak to ženskou trkne a prostě pozná, že to tam nepatří… :nevim: přeju ať vyšetření dopadne dobře :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1083
2.6.16 22:13

@Tate Jsme asi koukám odsouzený až do věku pravidelných mammografů chodit co rok minimálně jako samoplátkyně na UZ:( A pokaždý jinam ať nevypadáme divně. Asi ale dobře investované peníze, tipla bych…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50417
2.6.16 22:42

No, zrovna dneska jsem byla na utz, chodim co rok, mam tam fibroadenom, ted 12 mm, takze nic uplne mikroskopickyho. A dr. se me pta - nahmatate si ho? No nenahmatam. Pred par hodinama jsem presne videla kde to je, jak je to velky, jak tvarovany… a stejne si ho nenahmatam. Pry celkem normalni. Zato si samozrejme nahmatam mnoho jinych veci :mrgreen:
Jinak teda na ten utz by se melo pokazdy na stejny misto, maji tam vsechny zaznamy zpetne, mohou porovnat, videt, jak se co vyviji, pokud tam neco je, jak to roste nebo stagnuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4104
2.6.16 23:06

Taky jsem byla asi pred mesicem na UTZ jako samoplatce, protoze rodinna zatez

byla jsem poucena, ze rakovina prsu BOHUZEL neboli, pry by jinak zeny chodily vcas a samovysetreni by nebylo nutne…
kdyz prso boli, tak je to kvuli hormonum nebo od zad/svalu…

samovysetrovat taky neumim :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2882
3.6.16 00:22

Mě chtěl vyšetřit můj obvodní lékař, ale odmítla jsem tak mi aspoň popsal jak se vyšetřit sama. Ruku zvednout za hlavu, ale nezatínat svaly. Prso se nesmí mačkat, ale jemným dotykem vyšetřovat. Když si je pomačkám pořádně tak taky něco najdu co se mi nezdá :mrgreen: dával mi k tomu i návod, ale ten už nemám. Já si myslím, že bulku bys poznala. A většinou ji prej stejně najde partner :palec: Hlavně se nestresuj :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.10.16 08:13

Ahoj ozivuji doskuzi prosim o tadu asi jsem neco nasla jakoby tedne pod bradavkou, na druhem prsu to necitim, ale jak pisete citim vsude neco asi uzlinky jak Teda poznat jestli je to jen uzlina nebo bulka? :roll: :?

• Citovat
  • Upravit
1083
25.10.16 08:27
@Anonymní píše:
Ahoj ozivuji doskuzi prosim o tadu asi jsem neco nasla jakoby tedne pod bradavkou, na druhem prsu to necitim, ale jak pisete citim vsude neco asi uzlinky jak Teda poznat jestli je to jen uzlina nebo bulka? :roll: :?

Nic to nebude okolo bradavek je toho hafo- ale vyšetření UZ jako samoplatce ti udělají všude za cca 400 korun. Dobrá investice do zdraví, soudím. Já už bodla na plané poplachy s pravidelně chodím a je vyřešeno.. Zakladatelka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.10.16 09:09

@Rezii dekuji ja si prave vsimla ze trosku na strane zmenilo tvar asi zajdu k doktoru s tim

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama