Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
Každé dítě má uvnitř sebe nějaké zvíře. Dětem se stává, že nad tímto zvířátkem ztratí kontrolu a chovají se jinak. Vztekají se, pláčou, jsou nepozorné. Tresty a výčitky jdou ale na hlavu dítěte. Zeptejte se přímo dítěte, jaké je jeho vniřní zvíře a co právě dělá. Komunikujte s ním tímto způsobem a budete se divit. Můžete si sehnat knihu pro děti i rodiče: Tygr dělá uááá. A číst ji dětem. Děti pochopí, vy pochopíte…a je po problému.
Hezký den.