Jak to přežít?! Třetí těhotenství

Anonymní
26.6.21 18:37

Jak to přežít?! Třetí t

Ahoj…

Jak začít? Je mi 31, mám manžela, dvě (plánované) děti (5 a 3 roky) a neplánovaně čekáme další. Kdyby to bylo na mně, do třetího dobrovolně nejdu, ale stalo se, teď už se moc těšíme, navíc to vypadá na kluka po dvou holčičkách.

Jenže jsem se o těhotenství dozvěděla v době, kdy jsem nastoupila do nové práce, která je super placená. Vypadá to, že nebudu mít nárok na mateřskou, to si musím ještě zjistit, ale kamarádka, co pracuje na úřadu, říká, že mi to nevychází (musela bych být zaměstnaná 10 měsíců, mně to bude vycházet na 9).

Pracuju v kanclu, takže tam se fyzicky nepředřu. Chodím ale už na 6. hodinu ranní, přičemž chodím pěšky 3 km a zpět taktéž. Řidičák mám, ale bojím se jezdit, navíc je to můj jediný pohyb během dne, protože odpoledne už padám únavou na hubu.

Prakticky od začátku těhotenství to u mě vypadalo takhle: vstát ve 4.50 ráno, mít 20 minut na to, se připravit do práce a pak rychlou chůzí klidně v dešti letět do práce, 5 dní v týdnu, klasika. Celé dopoledne žaludek jak na vodě, vždycky zvracení, potají, nechtěla jsem zezačátku nikomu nic říkat, měla jsem už i dva potraty, tak jsem nechtěla zbytečně plašit, navíc ve zkušebce, je mi jasné, jak by to asi dopadlo. Takže mi bylo hrozně blbě, za PC jsem usínala, tato doba naštěstí asi před 2 týdny pominula (jsem 15. tt.), ale unavená jsem furt fest. Ve 14.30 padla, zase 3 km domů, vyzvednout děti ze školky, dojít domů, když je hezky, tak s nimi vždycky někam jdu, protože je mi líto, aby byly zavřené doma.

Doma je ale permanentně bordel, aspoň mi to přijde, nezvládám uklízet, vařit… přijdu domů pozdě, děti usinaji taky pozdě (jak spí ve školce, tak prostě ve 20 hodin jako dřív už neusnou, ještě k tomu to světlo), a když jsme doma, tak se furt hádají, provokují, a mně už dochází síly.

Manžel pomáhá, ale má náročnou práci, je ředitel. Když to ale jde, vždycky pomůže, poklidí, udělá večeři, vezme si holky ven…

Auto si plánuju půjčit, až bude nejhůř, tzn. tma po ránu - to se budu bát chodit pěšky přes pole. Spoje jezdí blbě, bohužel, takže MHD nepřichází v úvahu.

No, a mně přijde, že nemám jednoduše už na nic energii. Na děti jsem jako macecha… všichni říkají, ať jdu na neschopenku, ale proč? Nic mi není, sedím v kanclu a tu práci si nutně potřebuju udržet.

Do toho ještě na živnost fotím, takže většinou jednou týdně buď po práci anebo o víkendu fotím a po večerech ve volnu pak sedím u PC a upravuju fotky. Toho bohužel nechat nemůžu, protože doufám, že při rodičkáku mě to částečně bude živit… stejně tak jako dosavadní práce, tam jsem to už řekla, asi před měsícem. Šéfové to vzali v klidu, je to taková rodinná fajn firma a před týdnem mi řekli, že mají dvě možnosti: buď že si mě nechají, ale budu muset pracovat home office při rodičáku, což tahle práce by byla super dělat z domova (dělám marketing, webovou grafiku a focení), třeba dva dny v týdnu s tím, že by mi i šéfová vypomohla, drzela mi místo a část mé práce by převzala po tu dobu, co budu na RD, na sebe. A druhá možnost, ve zkusebce mi dat výpověď (ta mi končí teď na konci června) a domluvit se pouze na dohodu.

Nakonec to vypadá na tu první možnost, ale holky, já fakt nezvládám. Jsem za to vděčná, ale mně přijde, že jedu na 130%.

Do toho mám sníženou funkci štítné žlázy a cukrovku, takže i to nejspíš má vliv na tu únavu, takže…

Kdo to dočetl až sem, tak děkuju. Já myslím, že mě nemá ani kdo pochopit, nechci si stěžovat, asi není ani moc co radit, spíš cítím, že jsem se potřebovala vykecat…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3680
26.6.21 18:45

Přijde mi, že se zbytečně přepínáš. Když je manžel ředitel, hlady snad neumrete. Jdi na dohodu a foť si a dovol si odpočinout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1519
26.6.21 18:46

Prezila bych to tak, ze bych na zadny homeoffice pri materske nekyvla. Manzel vas jako reditel asi uzivi ne? Budes skalat kolem 2 deti, jedno pujde brzy do skoly, ukoly atd… + do toho mrně a prace, no nevim, za cim se chces honit. Budes akorat vyšťavena a neprijemna, uzij si materskou, budes to mit narocne i bez te prace

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.6.21 18:47

No, on je tam teprve chvilku, je to nová funkce, takže plat zatím není bůhvíjaký. Třeba časem bude, ale teď opravdu ne. :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.6.21 18:51

Ahoj, teda páni máš můj obdiv, já jsem na tom podobně, akorát mi táhne na 40, neplánovaně třetí dítě na cestě, taky kluk ke dvěma holčičkam (teď budou mít 3 a 6). O těhotenství jsem se dozvěděla 2 týdny před nástupem do nového zaměstnání, takže jsem to odpískala, byla to super práce v místě bydliště. Být tebou začala bych honem rychle trénovat to řízení auta, to ti hodně pomůže. Nabídka home office je super, brala bych hned, ale popřemýšlej, kolik toho zvládneš. Home office, focení, 3 děti, lítání do školky, domácnost. Je toho moc nebo na mě by bylo, nemám moc hlídání a muž pořád v práci.

• Citovat
  • Nahlásit
3680
26.6.21 18:53

No nevím. Pokud máš cukrovku a problémy se sž, můžeš si asi zadělat na problémy, když se budeš přepínat. Zatím bych zkusila to auto do práce. Můžeš trochu dýl spát a nebudeš tak unavená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
833
26.6.21 19:02

Určitě používat auto (ale chápu, taky nejsem nadšený řidič a jezdím jen své vyjete trasy) plus co nějaká placená výpomoc třeba na vyzvedavani dětí ze školky? Ale jako respekt, zvládáš toho hodně, já bych tohle nedala… Ale nemůžeme být všechny superženy, že?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77344
26.6.21 19:04

Okamžitě bych začla řídit a kývla bych na HO, je to řekla bych dobrá nabídka. A jinak když napíšeš termín porodu a datum nástupu do práce, tak ti řeknu i tu PPM.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26636
26.6.21 19:21

S co uklízečka aspoň jednou týdně? To by ti pomohlo hodně i teď a po porodu je to jak balzám na duši.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.6.21 19:45

Holky, děkuju moc za podporu! Přijde mi právě, že vůbec nezvládám. Na focení bych se byla vyprdla, finančně to nepotřebuju, ale vidím to spíš jako příležitost do budoucna, teď se mi to začalo pěkně rozjíždět, navíc je i období svateb, a na těch se dá krásně něco našetřit. Je pravda, že něco už i odmítám, hlavně ty svatby, protože si chci prostě o víkendu taky odpočinout a být s rodinou. Prostě víc už nezvládám.

@j.a.n.i1 píše:
Okamžitě bych začla řídit a kývla bych na HO, je to řekla bych dobrá nabídka. A jinak když napíšeš termín porodu a datum nástupu do práce, tak ti řeknu i tu PPM.

To budeš hodná! Nastoupila jsem 1. 4. 2021, termín mám 21. 12. Do 31. 3. jsem byla na RD, výpověď v předchozí práci jsem dávala 31. 3., takže hned den na to jsem nastupovala do té nové práce. V předchozí práci jsem byla skoro 5 let, od ledna 2016 jsem byla doma na neschopence (riziková práce), porod červen 2016.

• Citovat
  • Nahlásit
2118
26.6.21 19:53

Děvče, zdraví máš jen jedno, pokud ti tělo hlásí, že je unavené, co máš dělat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77344
26.6.21 20:20
@j.a.n.i1 píše:
Okamžitě bych začla řídit a kývla bych na HO, je to řekla bych dobrá nabídka. A jinak když napíšeš termín porodu a datum nástupu do práce, tak ti řeknu i tu PPM.
To budeš hodná! Nastoupila jsem 1. 4. 2021, termín mám 21. 12. Do 31. 3. jsem byla na RD, výpověď v předchozí práci jsem dávala 31. 3., takže hned den na to jsem nastupovala do té nové práce. V předchozí práci jsem byla skoro 5 let, od ledna 2016 jsem byla doma na neschopence (riziková práce), porod červen 2016.

Tak to je jednoduché, tím, že si měla pracovní poměr i před tím, i když si byla na RD, tak nárok máš ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.6.21 20:28

@j.a.n.i1 Opravdu? I když jsem měla jinou práci? Ta kamarádka právě říkala, že nejspíš nárok mít nebudu, ale že se ještě zeptá kolegyně, a ta jí to potvrdila. Já si to ještě samozřejmě zjistím, ale zatím nebyl čas, ani jsem nevěděla, zda si mě v práci nechají nebo ne, tak jsem to nechala plavat, že co bude, bude. Ale bylo by to hrozně super! :D Co jsem vyčetla, tak tam je, myslím, podmínka účasti 270 dní na zdravotním pojištění, ale já tomu moc nerozumím. :)

• Citovat
  • Nahlásit
77344
26.6.21 20:31

Na nemocenském, které je u zaměstnanců součástí sociálního. Nárok každopádně mít budeš, akorát to bude chtít vydržet co nejdéle na plný úvazek a případně pokud nebudeš zdravotně zvládat, tak jít na nemocenskou a nějaké snížení úvazku a HO řešit až pak. Případně pokud bys chtěla maličko pracovat i při PPM, tak to řešit DPP, ale pozor, musí být napsána na jinou činnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.6.21 20:43

@j.a.n.i1 Tak mockrát děkuji za cenné informace. :) Ano, na hlavní poměr mám v plánu vydržet co nejdéle, v případě, že bych opravdu měla nárok na mateřskou, by to nebylo zas tak dlouho. Tak to už musím nějak zvládnout! To mě opravdu povzbudilo.

Jinak co se týče ostatních rad, jako to auto, tak ano, to mám v plánu. Manzel měl dostat teď v červnu služební, tak jsem si říkala, že to už nějak vydržím, ale zatím se mu nikdo neozval… takže máme zatím jen jedno a manžel ho k práci potřebuje momentálně víc než já. A nebýt té únavy, tak mně ta chůze do práce a z práce ani tak nevadí, jen teď už ta fyzička jde nějak dolů, no začíná to být znát (a po dvou dětech mám už teď docela břicho). Hlavně se chci pořád tak nějak snažit udržovat, u obou holek jsem přibrala 21 kg ani nevím jak, teď jsem i “díky” cukrovce na stejné váze… zatím.

A uklízečku, já nevím. Přijde mi to divné. Bydlíme v bytě 3+1 - já nevím, jestli bych to nebrala jako osobní selhání.

Osobně mě třeba mrzí, že mi manžel neřekne, ať se na něco vyprdnu. Kamarádka jde po mateřské jen na třičtvrtě úvazku a já jí to fakt závidím! On manžel ví, že mám práci na plný úvazek, 8 a půl hodiny denně, cesta tam + zpět další hodinu a čtvrt, cesta do školky, ze školky… a do toho to focení a prostě mu to nepřijde, že je toho asi moc. On to teda vidí, tak mi pomáhá jak doma, tak s holkama, ale kdyby řekl, ať jdu třeba taky jen na třičtvrtě úvazku (což teď kvůli mateřské nechci), ale kdyby to aspoň řekl, no chápete. :roll: On toho zvládá hodně, nikdy nevydrží jen u jedné činnosti, kdežto já jsem (ač se to tak asi z popisu nezdá) dost pohodlný člověk, mám ráda svůj klid a pohodu a peníze mi za to honění nestojí. Fotím jen proto, že si buduju nějakou reklamu, portfolio, na živnost jsem začala teprve od loňského podzimu, tak je to pro mě důležité. Ale jestli zůstanu v té práci i na home office při mateřské/rodičáku, tak to focení asi pustím.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat