Poradna dětského psychologa
PhDr. Václav Mertin
@1.zizi píše:
skupinova vychova..to neznas?…klasicka kolovacka
neznam.. ![]()
Dat do postylky mantinel, nakojit, rozloucit, dat do postylky par hracek, nechat treba rozsvicenou lampicku a nechat. zkus mu proste Udelat vecerni ritual, aby se naucil, ze pak se jde hajat.. nechavali jsme i vyrvat, staci to vydrzet a stalo to za to
Ahoj, přidám vlastní zkušenost:
my měli taky problém s uspáváním asi od 6 měsíců. Většinou jsem uspávala kojením, někdy se podařilo, jindy ne. Někdy spával malý s námi v posteli. Ale to většinou, když ho něco trápilo (zuby, teplota, nemoc atp.) Metodu vyřvání jsem taky zkoušela, platila ale chvíli. Pak nám pomohlo vyměnit postýlku dřevěnou za cestovní. V té syn spal do 15 měsíců, protože nám z ní pak vyskočil, tak jsem měla strach ho tam nechat spát. Od té doby spí v normální posteli a je klid. Sice uspávání je někdy na delší dobu, ale můžu si lehnout vedle něj a jakmile usne, odejdu. Budil se nám pak tak 1-2× za noc na kojení. Nyní je synovi 20 měsíců a většinou spí celou noc. Podotýkám, že stále kojím.
@Vend a co mu dat vecer treba nutrilon nebo bebu na dobry soanek? V tomto veku jsem dite uspavala v naruci a byl to taky pokazde cirkus o delce cca 60 min. V noci se pak ale budival jen jednou. Od roka spava sam ve svem pokojicku a sam i usina - stacilo vytvorit ritual. Od te doby spava celou noc.
Nakojit, uložit a spát. Hotovo. kdyby jsi to dělala od narození, nemáš teď problém. Já mám děti dvě. praktikovala jsem u obou od narození a bez problémů se samostatným usínáním
je tu milion takových diskuzí. 7-mi měsíční ti má spát už skoro celou noc bez jídla. Kojit 10× za noc
? Ani za milion. ![]()
No nechci tě strašit, ale hned tak to nepřejde. Měli jsme to samé s holčičkou, do 3/4 roku usínala bez problémů, pak si začala sedat, převracet, stoupat, postupně jak vše uměla víc a víc. Přes den usínala jedině v kočárku, večer se zklidnila akorát se mnou ve velké posteli, když jsem ji držela za ruku a zpívala. Nakonec se nám z toho stal docela i příjemný rituál, takže uspávám dodnes (2 roky), ale teď už aspoň vydrží ležet v klidu ve své postýlce, i když hned tak neusne, já přečtu pohádku a počkám než usne, někdy to je i 3/4 hodiny.
Takže radu nemám, u nás fungovalo na zklidnění vzít do velké postele ale je to návykové, někdy tam chce ještě dnes…
@miisenka haha, to mělo být vtipné?
U mě pomohlo dát jí do vlastního pokojíčku, aby mě necítila.
Já měla přiraženou postýlku u postele a sundaný bok postýlky, bylo to pro mě pohodlnější, ale postupem času chtěla kojit víc a víc, tak jsem jí naučila na večerní sunar, stejně už jedla hodně příkrmů a já kojila jen ráno, odpoledne a večer, navíc jsem chtěla kojit max do roka.
jakmile se naučila usínat u láhve a né u prsa, tak jsem jí dávala jednou kojit, jednou láhev s vodou, a jakmile jsem kojila jen 2× za noc, tak jsem jí šoupla do pokojíku a byl klid, během 2 dnů spala celou noc.
Proc vtipne, ja sa spytala kto koji, ked pise v mnoznom cisle.. ![]()
@koprovka89 píše:
Nakojit, uložit a spát. Hotovo. kdyby jsi to dělala od narození, nemáš teď problém. Já mám děti dvě. praktikovala jsem u obou od narození a bez problémů se samostatným usínánímje tu milion takových diskuzí. 7-mi měsíční ti má spát už skoro celou noc bez jídla. Kojit 10× za noc
? Ani za milion.
já to takhle praktikovala se starším. 3 měsíce to fungovalo. nakojit, položit, a sám usnul. přesně ve 3m se konalo nakojit, položit, a uááááááááá
tak jsme to zkusila znovu, opět nakojit, položit řev. tak co už, uspávala jsem u prsa do roka a půl
@koprovka89 píše:
Nakojit, uložit a spát. Hotovo. kdyby jsi to dělala od narození, nemáš teď problém. Já mám děti dvě. praktikovala jsem u obou od narození a bez problémů se samostatným usínánímje tu milion takových diskuzí. 7-mi měsíční ti má spát už skoro celou noc bez jídla. Kojit 10× za noc
? Ani za milion.
Já to praktikovala taky u obou dětí od narození, u jednoho bez problémů, druhá to zkouší od doby kdy umí stát taky… ono všechny děti nejsou stejné a že to fungovalo na tvé dvě neznamená, že bude na všechny. Nehledě na to, že zakladatelka už těch 7 měsíců zpět nevrátí ![]()
V tomhle věku jsem malýho uspávala v ruce a pak přenesla. Dnes je to tak, že s náma spí v posteli, já stále kojím a neumím si představit, že by to bylo jinak
Malýmu bude 15 měsíců. To že za noc vsane i 10× to je období, taky to měl. Nerostou m třeba zuby?
Můžu tě uklidnit, že jednou se vyspíš ![]()
J. a.n. i - Moje děti jsou každé povahově úplně jiné, ale fakt úplně a fungovalo to na obě dokonale. Jak navykneš dítě na uspávání, je to cesta do pekel, protože to bude vyžadovat hoooodně dlouho
A argument, jak je to krásný rituál…
Hodinu prosit a nutit dítě, aby spalo pro mě není žádný rituál ![]()
@koprovka89 ja to delala u dvojcat stejne a nez zacali vylejzat z postylek, tak to celkem slo. Ale od ty doby jsem v pr… je jim 21m a ne a ne spat sami. A jak mam udrzet v posteli chodici dite?!
@koprovka89 píše:
J. a.n. i - Moje děti jsou každé povahově úplně jiné, ale fakt úplně a fungovalo to na obě dokonale. Jak navykneš dítě na uspávání, je to cesta do pekel, protože to bude vyžadovat hoooodně dlouhoA argument, jak je to krásný rituál…
Hodinu prosit a nutit dítě, aby spalo pro mě není žádný rituál
Myslíš, že si někdo navykne na uspávání dobrovolně? Mně dítě usínalo samo 3/4 roku a přišel zlom ze dne na den…kdybych ho nechala řvát, řvalo klidně hodinu…nemám ráda paušalizování, a u dětí už vůbec ne…u mně to byl rituál, abych dítě alespoň trochu zklidnila, ne proto, že bych neměla večer nic jiného na práci…ale kdo nezažil, nepochopí…