Jak vnímáte jméno Jiří?

Napsat příspěvek
Velikost písma:
7.2.25 21:59
@Sandra277 píše: Více

Jo aha, ty nejsi ta, na jejíž původní příspěvek jsem reagovala. To se omlouvám. Jinak chápu, leda to jméno zaměnit na George. Fakt nevím, kde jinde by dokázali vyslovit Jiří, než v Česku :lol:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
11051
7.2.25 22:34
@Janča6 píše: Více

Mně se nelíbí ani mé jméno.
Je hnusné. A hlavně moc lidí osobně s takovým jménem ani neznám.
Možná to zní divně, ale potřebovala bych si tvořit asociace i ke svému jménu.
Cítím se s ním taková osamocená, na druhou stranu je zase lepší než Jana.
Ale to je můj problém.
Snažím se to neventilovat a lépe slyším, když mě třeba kolegové oslovují příjmením.
To mám po manželovi moc hezké. Že se lidé pokaždé usmeji - je tam taková skladba písmen, ktera zvedá koutky směrem nahoru, když ho vysloví, ale jméno je takový tvrdý sek a koutky jdou dolů.
Já vím, jsem divná :mrgreen:

Příspěvek upraven 07.02.25 v 22:40

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
11051
7.2.25 22:40
@Barevné klubíčko píše: Více

Mně tam vadí i takové to Na svatého Jiří, vylézají hadi a štíři a tady to u mě konci no…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7.2.25 22:43
@Trojlístek píše: Více

Tak teď by mě fakt zajímalo, jak se jmenuješ :lol:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
10651
7.2.25 22:45
@Janča6 píše: Více

Myslíš, že děti narozené v současné době budou za svůj život řešit papírové dopisy? :think:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7296
7.2.25 22:46

Krásný jméno, úplně to ve mě evokuje čerstvý vzduch nebo jak to říct. Dnes není moc dávané, ale mě se líbí. Pepča teda víc, to je pro mě úplně top, ale Jirka taky super. Náš syn je narozený na Jirku a jmenuje se tak můj děda. Znám dva malé Jiříky, oba po otci, mě to jméno přijde hodně fajn, jestli se vám líbí, tak ho dejte.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7221
7.2.25 22:51
@Barevné klubíčko píše: Více

Ještě může být Juraj. A to už vysloví

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7.2.25 22:52
@Atisia píše: Více

No jakžtakž to vysloví.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7221
7.2.25 22:55
@Trojlístek píše: Více

A že jich je. Lucie, Anna, Martin

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7221
7.2.25 23:00
@Barevné klubíčko píše: Více
Úplně přemýšlím nad jmény :lol: :think:
Napadá mě jich… Nejdřív koutky nahoru pak dolů. Takže očekávání :think: :think: Ra---dana, Da---nuta :nevim:
  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
878
7.2.25 23:37

Já myslím, že jméno Jiří je jednoznačně krásné jméno. :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4225
8.2.25 00:05

Syn má jméno Jiří jako druhé jméno, tudíž ho moc nepoužívá. Dědilo se v rodině. Já ho jako hlavní jméno nechtěla, protože by byli v baráku 3 Jirkové a to už se pletl manžel s tchánem, natož pak by byl nejmenší, nejmladší apod. Manžel mě sice na Jiříka ukecával, nakonec jsem ale ukecala já jeho, že ho dáme jako druhé jméno. Jinak jsme z malé vesničky a Jirkové jsou tu asi tři. Ve škole má syn asi dva spolužáky Jirky. Syn je ve 3. třídě. Ve školce jsem také jméno Jiří zaslechla.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.2.25 08:17
@Aglája75 píše: Více

No, tak zrovna Jiří, Jindřich, Kateřina.. Pro cizince nic moc..
Alex mezinárodní je, jmenuje se tak spousta cizinců.
Ja mam třeba Davida a to mi přijde jako dobrý jméno do světa.
Ale když koukám třeba na tenis a tam hraje lehecka tak to není Jiří ani George, ale Jiry

  • Citovat
  • Upravit
Anonymní
8.2.25 08:18

Jo a ještě dodám, ze můj manžel Jiří mi vyprávěl, že když delal s cizincema, tak jim přišlo, že oslovení Jirka je ženský jméno :lol:

  • Citovat
  • Upravit
Anonymní
8.2.25 08:22
@lucad77 píše: Více

Jj, u nas taky tak.. Jiří žádnej, ale s vaskama, Františkama a Tondama se tu roztrhl pytel.

  • Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Ahoj, tati

  • (5) + 5 recenzí

Petr, Ida a miminko

  • (3.7) + 3 recenze

Poradna porodní asistence

Ikona - Vladimíra Toplaková

Bc. Vladimíra Toplaková