Reklama

Jak vozit dítě na kole?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Martassek
Kecalka 135 příspěvků 01.03.17 19:04
Jak vozit dite na kole?

Dobry den maminky :D Chtela jsem se zeptat jak vozite sve deti na kole. Jestli v sedacce, nebo ve voziku. Mam totiz takovy problem. Jsem velmi drobna (51kg) a chtela bych prez leto jezdit s dcerkou na cyklovylety, ale mam strach, ze ji v sedacce na mem kole neuvezu. Dcera ma 2 roky a vazi 13kg. Je tady nejaka maminka, podobne drobna, ktera takhle jezdi? Ja si to totiz nedokazu predstavit, jak je to s rovnovahou a tak… :think:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

catie
Ukecaná baba ;) 1123 příspěvků 01.03.17 19:09

Spis zalezi na celkove fyzicce. Rovnovaha je trochu rozhozena, naucis se jezdit trochu jinak (delsi brzdna draha, pomalejsi rozjezdy, plus na narusena rovnovaha). A taky vysvetlit diteti, ze pokud se bude za jizdy houpat, maze pesky :-). Ja mam o 10kg vic a vozila jsem obe deti v pohode, ale videla jsem i mensi zeny se sedackama.

edit: mluvim ted o sedacce, s vozikem zkusenosti nemam.

Sany80s
Kelišová 6294 příspěvků 01.03.17 19:13

Záleží na fyzičce, samozřejmě člověk nemůže blbnout jak na kole bez zátěže, ale člověk to bez problémů uveze, nakonec na výlety jsem jezdila s krosnami na kole a taky jsem to ujela bez problémů a to bylo i více kilo-kvůli stanu.

MaminkaLucka
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 01.03.17 19:14

Můj manžel vozil dvouletou minulé léto a váží 124 kilo a měl toho plný zuby ???? takže nevím, zda právě muší váha není výhodou :nevim: :lol:

Moise
Hvězda diskuse 35452 příspěvků 01.03.17 19:15
@Martassek píše:
Dobry den maminky :D Chtela jsem se zeptat jak vozite sve deti na kole. Jestli v sedacce, nebo ve voziku. Mam totiz takovy problem. Jsem velmi drobna (51kg) a chtela bych prez leto jezdit s dcerkou na cyklovylety, ale mam strach, ze ji v sedacce na mem kole neuvezu. Dcera ma 2 roky a vazi 13kg. Je tady nejaka maminka, podobne drobna, ktera takhle jezdi? Ja si to totiz nedokazu predstavit, jak je to s rovnovahou a tak… :think:

Vozíme dítě v sedačce, resp. manžel, já ne. Já se bojím :mrgreen:
Pokud se bojíš, jestli dítě uvezeš, volila bych určitě sedačku… utáhnout vozík je náročnější

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1373 příspěvků 01.03.17 19:16

Já jen napíšu, že utlačit vozík je o dost náročnější, než mít dítě v sedačce, protože i prázdný vozík je dost těžký. Já tedy radši vozím dítko na sedačce, než třeba staršího na tyči, protože, když se on začne flákat, tak je to dost znát, případně ho musím pořád popohánět, aby také šlapal, ale do kopce, když jsem ještě navíc udýchaná, tak je to náročné.

Martassek
Kecalka 135 příspěvků 01.03.17 19:22

Takze rikate, ze zvladnout se to da? Ja mam prave strach at neskoncime v prvnim prikope… :lol:

Martassek
Kecalka 135 příspěvků 01.03.17 19:27

A vyrabeji se jeste sedacky dopredu, nebo uz se musi vozit jen vzadu za sedlem?

Moise
Hvězda diskuse 35452 příspěvků 01.03.17 19:32

@Martassek já si myslím, že ta vpředu zakázaná není, nicméně tak bych teda dítě nevozila… vždycky vzadu ;)

sedmikráska70
Ukecaná baba ;) 2143 příspěvků 01.03.17 19:40

@Martassek sedačky se dělají ale nepasují na každé kolo. Já bych taky raděj tu dopředu ale pán co nám seřizuje kola mi to nedoporučuje. Kola přý jsou kradší a sedačky objemnější a prý bych musela překopat celý kolo aby se na tom dalo jet, tak nevím zase představa že neuvidím na děcko mě fakt znervoznuje.

zuzanka003
Kelišová 7435 příspěvků 01.03.17 19:41

Za sebou na kole, ale jde o fyzičku. Kdyžtak do kopce povedeš kolo

Gituš
Závislačka 2583 příspěvků 01.03.17 19:52

Taky vážím málo :mrgreen: Vybírala jsem co nejlehčí sedačku na kolo - s vozíkem bych si netroufla, to by i na mou fyzičku bylo moc :mrgreen:. Ale sedačka s dítětem se dala v pohodě zvládnout :).

Pokud byly potřeba dvě sedačky (měli jsme dvojčata a nyní máme 2 poslední kousky 2 roky od sebe), tak manžel vyfasoval těžšího potomka :mrgreen:

Ze začátku to bude asi trošku sranda, protože se člověk bojí, aby dítě nevyklopil ještě před jízdou, ale po čase je to v pohodě a člověk si zvykne :D

Martassek
Kecalka 135 příspěvků 01.03.17 19:54

Ja se prave hrozne bojim, ze me to nejak prevazi a vysekam nas obe… 8o

Kriss Tina
Závislačka 4736 příspěvků 01.03.17 20:02

Ja bych taky vozila jedine v sedacce za sebou, musis si zvyknout drzet jinak rovnovahu, ale pokud ti de o to to utahnout tak s vozikem za sebou tahnes vetsi vahu…

unuděná
Kelišová 5384 příspěvků 1 inzerát 01.03.17 20:05

Je to o fyzicce, nikoli vaze. Vozik je narocnejsi na tahani nez sedacka. Sedacku urcite dozadu-je to mnooohem bezpecnejsi.Zkus si to nejprve nekde v klidu, mimo provoz a mimo kopce.Je to trochu jine, nez bez zateze, ale pokud nejsi uplne lama, tak to zvladnes.Ja mam 85kg a vozila jsem syna az do jeho asi 20kg (nez zacal jezdit sam) a ted vozim dceru (15kg,2roky).Nej­suprovejsi je tazna tyc, to ale urcite ne ve 2, a vetsinou ani jeste ve 3letech..

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Evropa zaspala, měla se inspirovat v Perském zálivu, říká arabista Pelikán

Že si s migrační vlnou Evropská unie ukrojila mnohem větší krajíc, než může... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Šestadvacetiletá žena vážila jen sedmnáct kilo, dávali jí rok života

Kristina Karyaginová (26) z Ruska byla na pokraji smrti. Vážila jako čtyřleté... číst dále >

Reklama